Inter stále vede Serii A. Jarolím pečetil výhru Sieny

8. 3. 2009 22:05
FC Turín - Juventus Turín 0:1, Janov - Inter Milán 0:2
Pavel Nedvěd děkuje fanouškům za podporu
Pavel Nedvěd děkuje fanouškům za podporu | Foto: Václav Rojík

Turín - Úřadující mistr italské fotbalové Serie A Inter Milán má po sobotě opět o něco blíže k obhajobě domácí trofeje.

Svěřenci Josého Mourinha zvítězili v utkání sedmadvacátého kola nejvyšší soutěže díky brankám Zlatana Ibrahimoviče a Maria Balotelliho na půdě Janova 2:0 a drží si v čele tabulky sedmibodový náskok před druhým Juventusem.

Ani hráči „Staré dámy" ovšem v sobotu nezaváhali, i když se k vítězství 1:0 na hřišti svého městského rivala FC Turín daleko více nadřeli.

K zisku důležitých třech bodů jim pomohl zejména český záložník Pavel Nedvěd.

Ten sice do zápasu nastoupil v průběhu druhé půle jako střídající hráč, ovšem devět minut před koncem řádné hrací doby nacentroval míč z přímého kopu přesně na hlavu obránce Chielliniho, a ten překonal do té doby neprůstřelného brankáře Sereniho.

Další Čech Zdeněk Grygera nemohl do utkání kvůli zranění zasáhnout.

Krok s nejlepšími drží po neděli i AC Milán, který uspěl v domácím prostředí s Atalantou Bergamo a díky hattricku Filippa Inzaghiho zvítězil 3:0.

Český reprezentant Marek Jankulovski odehrál všech devadesát minut a dokonce inkasoval v utkání žlutou kartu.

Na lavičce náhradníků pak strávil celý zápas David Rozehnal, jehož Lazio Řím vyhrálo v Neapoli 2:0.

Nejvíce tak na sebe upozornil záložník Lukáš Jarolím, jenž svou brankou pečetil v závěrečných minutách vítězství Sieny na hřišti Catanie 3:0

AS Řím - Udinese 1:1 (0:0)