Manchester se přiblížil k titulu. Uspěla i Chelsea

Václav Rojík, roj
4. 3. 2009 22:53
Portsmouth - Chelsea 0:1, Newcastle - Man. United 1:2
O dva góly z rekordních 36 se postaral i zázračný bulharský střelec Dimitar Berbatov (vpravo), o jeden Wayne Rooney (vlevo). Manchester díky nim porazil Celtic 3:0. | Foto: Reuters

Manchester - Fotbalisté Manchesteru United zvítězili v osmadvacátém kole Premier League na hřišti Newcastlu 2:1 a upevnili si tak svůj post vedoucího celku tabulky.

Svěřenci Alexe Fergusona mají v tuto chvíli na druhou Chelsea náskok sedmi bodů a ještě jim zbývá jeden zápas k dobru.

Duel v St. James Parku začal ovšem lépe domácí tým. Jinak neprůstřelného brankáře Van der Sara překonal už po šesti minutách Peter Lovenkrands. Nizozemský gólman tak vydržel bez inkasované branky 1311 minut.

„Red Devils" ovšem dokázali i tak nepříznivý vývoj otočit. Nejprve vyrovnal ještě v prvním poločase Wayne Rooney a konečný obrat dokonal po přestávce bulharský útočník Dimitar Berbatov.

Vítězství může slavit i český záložník Radoslav Kováč, který přispěl svým výkonem k vítězství nad Wiganem 1:0. „Kladivářům" náleží aktuálně sedmá příčka.

Čech ukázal skvělé zákroky. Chelsea dál na vítězné vlně

Úspěšná série fotbalistů Chelsea pod trenérem Guudem Hiddinkem dál trvá. Tentokrát vyhráli v úterním zápase na půdě Portsmouthu 1:0.

Velikou zásluhu na vítězství měl tentokrát bezchybný gólman Petr Čech.

Po půlhodině hry vytáhl skvělý zákrok po ráně Davise. Neméně dobře si počínal těsně před přestávkou, kdy zpacifikoval nebezpečnou hlavičku Johnsona. Po přestávce si poradil i s pokusem Crouche.

Chelsea měla však více ze hry než soupeř a připravila si i více šancí. Gólu se však dočkala až v 79. minutě. To Drogba, jenž nastoupil místo zraněného Anelky, napálil z levé strany bez přípravy křížný centr od střídajícího Ricarda Quaresmy rovnou do brány.

Benítez si oddechl, Liverpool vyhrál

Jen o skóre se drží za Chelsea fotbalisté Liverpoolu. A v úterý se muselo po výhře 2:0 nad Sunderlandem pořádně ulevit jejich manažerovi Rafaelu Benítezovi.

Po víkendové porážce od Middlesbrough totiž jíž tak silná kritika na adresu španělského kouče ještě zesílila. Celek z Anfield Road totiž po sérii neúspěchů spadl na třetí příčku a podle mnohých přišel o šance na titul.

V úterý překvapil, když na pravý kraj obrany postavil Mascherana. Od začátku byl velmi aktivní Benayoun a útočník N´Gog, jenž nastoupil po boku Dirka Kuyta.

Rafael Benítez
Rafael Benítez | Foto: Reuters

Jejich šance z první půle ale góly nepřinesly a fanoušci na Anfield Road si museli na první střelecký zásah počkat na začátek druhého dějství.

Po akci Riery s Gerrardem parádním volejem z malého vápna zavěsil N´Gog. A za necelou čtvrthodinku to bylo už o dvě branky.

Tentokrát střelu francouzského forvarda brankář hostů vyrazil přímo k naběhnutém Benayounovi, na jehož střelu už byl gólman krátký.

WBA bez Bednáře padlo

Vítězství se v úterý dočkal i Arsenal, který vyhrál v Birminghamu nad posledním celkem West Bromwich Albion 3:1 zejména zásluhou dvou gólů Dána Nicklase Bendtnera z první půle.

Za domácí nemohl nastoupit český reprezentant Roman Bednář, jenž laboruje se zraněnými zády.
Jediným střelcem domácích tak byl Chris Brunt, jenž vyrovnával v 7. minutě na 1:1.

Těsně před přestávkou se však trefil Touré a podruhé Bendtner a domácí už se na odpověď nezmohli.