Manchester kráčí za titulem, Bednář nedal penaltu

23. 2. 2009 23:01
Manchester United - Blackburn 2:1
Radost hráčů Chelsea.
Radost hráčů Chelsea. | Foto: Sport

Londýn - Manchester United opět nezaváhal a kráčí za obhajobou titulu. Loňský král Premier League v sobotním zápase 26. kola porazil Blackburn a po nedělním zaváhání Liverpoolu vede již o sedm bodů.

Úspěšnou premiéru zažil na lavičce Chelsea kouč Guus Hiddink, jenž dovedl "Blues" k těsné výhře 1:0 v prestižní bitvě o třetí příčku na hřišti v této sezoně vynikající Aston Ville.

Mužstvo ze Stamford Bridge tak přeskočilo sobotního soupeře o jediný bod a patří mu třetí příčka.

Čtěte dále: Chelsea se vysmívají. Už nemá na titul, zní z Anglie

Do slunečného odpoledne ve Villa Parku poslal Hiddink do ofenzivy vedle Nicolase Anelky také Didiera Drogbu.

Chelsea byla od začátku aktivnější, měla převahu v držení míče a domácí celek prakticky k ničemu nepouštěla.

Po necelých dvaceti minutách také šla zaslouženě do vedení. Lampard prosvištěl středem hřiště a rozhozenou obranu přelstil dokonalým pasem na Anelku, jenž parádně přehodil gólmana Friedela.

Nadějnou šanci měl poté z levé strany Drogba a také John Terry, jehož hlavičku Friedel vychytal.

Záhy měl štěstí gólman Petr Čech, když za jeho zády zvonilo břevno po ráně Ashleyho  Younga.

Závěrečné objetí majitele i nového trenéra
Závěrečné objetí majitele i nového trenéra | Foto: Sport
Čech už chytal. Anelka hattrickem vystřílel postup
Chelsea měla strach, přiznal asistent. Z Hiddinka ne

Před koncem první půle byli domácí opět blízko vyrovnání.  Na  dobře načasovaný pas Ashleyho Younga však jen těsně nedosáhl ani  Heskey, ani Agbonlahor.

Chelsea nicméně dál hře dominovala, předváděla atraktivní fotbal. Po přestávce mohla vedení zvýšit, jenže Terryho střelu vyhlavičkoval z branky Petrov.

Pak se začala karta trochu obracet a aktivitu přebírali domácí.  K nejnebezpečnější  akci se dostal Gareth Barry, jehož střelu však Čech bravurně zlikvidoval.

Manchester už inkasoval, přesto vyhrál

Fotbalisté Manchesteru United sice přerušili čtrnáctizápasovou sérii bez inkasovaného gólu v Premier League, ale po náročném domácím duelu s Blackburnem se nakonec radovali z výhry 2:1 a dál suverénně vládnou anglické nejvyšší soutěži.

Celek kouče Alexe Fergusona dostal po třiadvaceti minutách do vedení uzdravený Wayne Rooney. Bránící Ryan Nelsen nedokázal zastavit přízemní pas od Naniho. Naopak jej spíše přistrčil k Rooneymu, jenž se v bezprostřední blízkosti gólmana nemýlil.

Pak se stala dlouho nevídaná věc. Manchester dostal gól. Na konci dalekonosné přihrávky předvedl vynikající zakončení kanonýr hostů Roque Santa Cruz.

Cristiano Ronaldo se raduje se spoluhráči ze vstřelené branky
Cristiano Ronaldo se raduje se spoluhráči ze vstřelené branky | Foto: Reuters

Rekordní šňůra neprůstřelnosti gólmana Van der Sara tím však neskončila, protože Nizozemec tentokrát pustil do brány Poláka Kuszczaka.

Před pauzou mohli jít United opět do vedení. Proč neplatil gól po hlavičce Jonnyho Evanse, to asi ví jen sudí Howard Webb.

Po změně stran pokračovali hosté proti favoritovi ve statečném výkonu. Pedersen měl po pěkné akci dokonce na kopačce vedoucí branku, jenže po vyšachování obrany United nastřelil jen tyč.

Litovat mohl dvojnásob, protože pár sekund na to Ronaldo parádně pověsil míč do branky po střele z levé strany z přímého kopu.

Hosté byli přesto znovu blízko remíze, jenže střet Rafaela Da Silvy s pronikajícím Pedersenem překvapivě neposoudil rozhodčí Webb jako penaltový. V závěru nezměnily výsledné skóre ani pokusy Rooneyho a Berbatova.

Aršavin zářil, ale výhru nezařídil

Ani skvělý výkon Andreje Aršavina při premiéře v dresu Arsenalu nepomohl svěřencům Arsena Wengera k vítězství nad Sunderlandem, s nímž jen remizoval 0:0.

Na Emirates Stadium se valil na výborně chytajícího gólmana Fulopa jeden útok za druhým, ale ani jednou neskončil míč za jeho zády. Arsenal dominoval v držení míče. Dokázal si vytvořit drtivou územní převahu, ale tradičně mu chyběla lepší finální fáze.

Šokující úvod zažil West Ham v Boltonu. Už po jedenácti minutách prohrával po brankách Taylora a Daviese 0:2.

Svěřenci Gianfranka Zoly celý zápas bojovali, snažili se výsledek utkání zvrátit, ale už dosáhli pouze na snížení na 1:2. Porážce pouze přihlíželi z lavičky Radoslav Kováč a gólman Jan Laštůvka.

Liverpool ztratil s Manchesterem City

Nedařilo se ani West Bromwichi Albion. Na hřišti londýnského Fulhamu prohrával od 61. minuty, když dobře chytajícího Carsona překonal Zamora. O deset minut později se totéž podařilo Johnsonovi.

Hostující kouč Mowbray reagoval nasazením Romana Bednáře, jenže ani český reprezentant s výsledkem nic neudělal. Sice byl faulován ve vápně a sám zahrával nařízený pokutový kop, ale domácí gólman jeho střelu v závěru vystihl.

Opačné starosti má Liverpool, jeho honba za titulem dostala povážlivou trhlinu. Svěřenci Rafaela Beniteze jen remizovali s Manchesterem City 1:1. Znamená to, že za svým rivalem zaostávají o sedm bodů.

Na Anfield Road se skóre měnilo až v 51. minutě a k překvapení domácích fanoušků skončil míč v síti Liverpoolu, jenž měl převahu, ovšem na dobře bránící hosty nemohl vyzrát.

Bývalý hráč "Reds" Bellamy vystřelil z hranice vápna a jeho pokus tečoval za Reinu obránce a krajan Arbeloa. Alespoň bod zachránil domácím Dirk Kuijt, jemuž v 78. minutě nahrával na vyrovnávací branku Torres.

Tottenham stoupá vzhůru

Pod vedením kouče Harryho Redknappa se derou fotbalisté Tottehnamu tabulkou vzhůru. Potvrdili to i v pondělní dohrávce na hřišti  Hullu.

Hostům zařídil vítězství 2:1 na KC Stadium pět minut před koncem hlavičkou Jonathan Woodgate, když po prvním poločase byl po brankách Lennona a Turnera stav nerozhodný 1:1.

Hull se tak po famózním úvodu sezony dál propadá a na aktuálně čtrnáctý Tottenham už má náskok jen jednoho bodu.

Aston Villa - Chelsea 0:1