28. 1. 2009 22:52
Chelsea - Middlebrough 2:0
Radost Chelsea včetně Franka Lamparda
Radost Chelsea včetně Franka Lamparda | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Liverpoolu se nedotáhli na vedoucí celek anglické Premier League Manchester United a po remíze ve Wiganu 1:1 ve třiadvacátém kole je z druhého místa sesadila Chelsea.

Ta doma ve středu porazila Middlesbrough 2:0. Z předních týmů zaváhal také Arsenal, který remizoval v Evertonu 1:1.

Manchester United, který už v úterý rozdrtil West Bromwich Albion,  tak nyní vede o dva body před Chelsea, za níž o skóre zaostává Liverpool.

Chelsea na Stamford Bridge, jak je už poslední dobou tradicí, spálila proti slabšímu celku z Middlesbrough řadu šancí, než se dostala do zaslouženého vedení.

Tlak zúročil těsně po přestávce aktivní Salamon Kalou, jenž zcela osamocen v šestnáctce prostřelil brankáře Turnbulla.

Celek kouče Luize Scolariho, jehož posílil návrat Johna Terryho, se uklidnil a deset minut před koncem pojistil vedení opět Kalou.

Tentokrát hlavičkoval do branky rohový kop Franka Lamparda.

V závěru utkání se do hry opět dostal Slovák Miroslav Stoch, když nahradil solidně hrajícího Nicolase Anelku. Ve druhé půli si zahrál také útočník Didier Drogba.

Brankář Petr Čech udržel čisté konto, ale soupeř jeho pozornost prakticky neprověřil.

Arsenal spasil Van Persie

Tahákem kola měl být souboj Evertonu s Arsenalem, ale minimálně v první půli se museli diváci v Liverpoolu nudit.

Po bezbrankové první části mohl dostat hosty z Londýna do vedení Denilson, jenže přestřelil.

Na druhé starně pak udeřil po hodině hry stým gólem v kariéře Tim Cahill. Ten po Bainesově pasu zleva přeskočil Clichyho a hlavou poslal míč přesně k levé tyči.

Vyrovnat mohl záhy hlavou Van Persie, jenže nizozemský útočník si schoval svůj úder až na druhou minutu nastavení. V ní Arsenal z ničeho nic srovnal, když Nizozemec napálil poskakující míč, který skončil za brankářem Howardem.

"Kanonýři" tak prodloužili sérii ligové neporazitelnosti na devět zápasů a dál drží pátou příčku.

Liverpool přišel po penaltě o výhru

Liverpool měl šanci se dotáhnout na vedoucí Manchester United, jenže tu jim zmařil Midův proměněný pokutový kop ve Wiganu v 83. minutě.

Do té doby vedli hosté, do jejihž základní sestavy se nevešel střelec Robbie Keane, zásluhou branky Benayouna z konce první půle.

V závěru utkání však Lucas fauloval v šestnáctce Koumase a Mido domácím vystřelil bod.