Manchester v FA Cupu nezaváhal, přehrál Southampton

Sport Sport, Red Spo
4. 1. 2009 18:58
Southampton - United 3:0, Gillingham - Aston Villa 1:2
Záložník MAnchesteru United Cristiano Ronaldo skóruje v semifinále mistrovství světa klubů proti týmu Gamba Osaka. | Foto: Václav Rojík

Londýn - Fotbalisté Manchesteru United bez větších problémů postoupili do čtvrtého kola anglického FA Cupu.

V nedělním zápase si poradili i v improvizované sestavě s druholigovým Southamptonem, který hrál větší část zápasu o deseti, jasně 3:0.

Do vedení poslal United už v 19. minutě Welbeck, na začátku druhého poločasu definitivně uklidnil z pokutového kopu Nani a deset minut před koncem pečetil na konečných 3:0 Gibson.

Čtěte více:
Chelsea v poháru zaváhala, Manchester City vypadl
Remíza? Chelsea mohla dát Southendu patnáct gólů

Ve druhém zápase se daleko více o vítězství strachovala Aston Villa. Ta sice v Gillinghamu vedla 1:0, ale domácím se ve druhém poločase podařilo vyrovnat. Postup zařídil až dvanáct minut před koncem z penalty svým druhým gólem v zápase Milner.

Manchester se ve čtvrtém kole střetne na Old Trafford s Tottenhamem, tahákem bude liverpoolské derby Liverpool - Everton.

Gillingham - Aston Villa 1:2
58. Jackson - 13. a 78. Milner (druhá z penalty)

Southampton - Manchester United 0:3