Ujfaluši prohrál ve Valencii, Real uspěl s Villarrealem

4. 1. 2009 23:27
Barcelona - Mallorca 3:1, Real - Villarreal 1:0
Iniesta vstřelil vítězný gól Barcelony
Iniesta vstřelil vítězný gól Barcelony | Foto: Reuters

Barcelona - Krátká zimní přestávka nezastavila fotbalisty Barcelony v suverénním vládnutí španělské lize. Svěřenci Josepa Guardioly v sobotním sedmnáctém kole porazili Mallorku 3:1, a tabulku tak vedou o jedenáct bodů.

Domácí tým byl před začátkem zápasu jasným favoritem.

Přesto to byl ostrovní klub, který dokázal Nou Camp šokovat už po čtvrthodině hry. Jediný útočník Aduriz využil chyby Tourého, vystřelil a Valdes musel lovit míč ze sítě. Mallorka zčistajasna vedla 1:0.

Jenže v 31. minutě vyrovnal po rohovém kopu Henry a začínalo se znovu od začátku. Barcelona měla v dalším průběhu převahu, vytvořila si několik šancí, ale další trefy se nemohla dočkat.

Když zbývalo do konce utkání sotva patnáct minut, tak se míče ujal Gudjohnsen, přesně našel Iniestu a ten zařídil domácím tři body. Před koncem byl ještě vyloučen hostující Josemi a výhru v poměru 3:1 stvrdil Touré.

V druhém sobotním utkání se bojovalo o druhé místo, kam se posunula Valencia. Doma porazila Atlético Madrid 3:1, za které odehrál celý zápas Tomáš Ujfaluši.

Uspěl i třetí Real Madrid, který v neděli zdolal nejtěsnějším rozdílem Villarreal. O jedinou branku zápasu se postaral ve 31. minutě Arien Robben.

Jaroslav Plašil s Osasunou Pamplona nakonec vydoloval bod ze zápasu v Seville. Domácí sice vedli od začátku druhého poločasu 1:0, ale minutu před koncem vyrovnal Pandiani.

Barcelona - Mallorca 3:1