Chelsea v poháru zaváhala, Manchester City vypadl

3. 1. 2009 20:30
Chelsea - Southend 1:1
Chelsea slaví gól do sítě Southendu
Chelsea slaví gól do sítě Southendu | Foto: Reuters

Londýn - Nepovedené období Chelsea pokračuje i v novém roce. V sobotu nedokázali "Blues" porazit ve třetím kole Anglického poháru Southend, s nímž jen remizovali 1:1. Zápas se tak bude opakovat na půdě soupeře.

V dresu favorizovaného londýnského celku už tradičně chyběl Petr Čech, před nímž v poháru dostává přednost Carlo Cudicini.

Chelsea se dostala do vedení po půlhodině hry, když se trefil Kalou. Další šance Drogby a Bellettiho zůstaly nevyužity, a tak se ke slovu dostali nečekaně hosté. V devadesáté minutě zmrazil Stamford Bridge obránce Clarke.

Čtěte dále: Sváteční Anglii vládl Liverpool. Na hřišti i ve vězení

Ještě hůře dopadl Manchester City, který vypadl s Nottinghamem. Na domácím hřišti se svěřenci Marka Hughese trápili po celých devadesát minut. Ačkoliv nastoupili kromě Robinha v tradiční sestavě, nepodařilo se jim na soupeře z druhé ligy vyzrát.

Tyson a Earnshaw dostali hosty do vedení před pauzou, Garner v 75. minutě uzavřel skóre na 3:0 pro Nottingham.

Naopak Arsenal si bez problémů zajistil účast ve čtvrtém kole. Po výhře 3:1 nad Plymouthem mohl být kouč Wenger spokojený, až na to, že se "Kanonýrům" zranil další hráč. Mikael Silvestre musel být ještě před pauzou střídán.

Lídr nejvyšší soutěže Liverpool dokázal uspět v Prestonu, kde vyhrál 2:0.

Svěřencům Rafaela Beniteze vystřelil postup Riera ve 24. minutě, v nastaveném čase potom vítězství potvrdil španělský kanonýr Torres. V sestavě hostů se objevil i kapitán Steven Gerrard, kterému za nedávnou rvačku hrozí vězení.

Z týmů Premier League se s FA Cupem rozloučil i Stoke, který venku nestačil na třetiligový Hartlepool.

Také Everton měl celkem neznámého soupeře - představil se v Macclesfieldu, který proto zachvátila fotbalová horečka. V atmosféře blížící se bouřky dokázal favorit na hřišti týmu ze čtvrté ligy dát jeden gól - před pauzou se trefil Osman.

V souboji dvou prvoligových celků byl potom lepší Sunderland, jenž si poradil s Boltonem.

Do dnešního programu zasáhl i Marek Matějovský v dresu Readingu. Jeho tým ovšem v souboji s Cardiffem, jiným klubem druhé ligy, prohrál 0:2. Český fotbalista odehrál celých devadesát minut.

Ani útočník Roman Bednář neměl v sobotu velký důvod ke spokojenosti. V dresu West Bromwiche Albion tentokráte odehrál 75 minut a když byl střídán, tak jeho tým vedl doma nad třetiligovým Peterborough 1:0. Jenže v samém závěru hosté srovnali a vynutili si opakování duelu.