Štajner dal gól. Bayern i Hoffenheim jen remizovaly

Václav Rojík, roj
14. 12. 2008 19:20
Stuttgart - Bayern 2:2

Berlín - Fotbalisté Hoffenheimu zůstávají králem Bundesligy. Po víkendovém sedmnáctém, posledním podzimním kole je jasné, že více než měsíční zimní přestávku stráví vesnický klub jako lídr německé soutěže.

Svěřenci Ralfa Ragnicka v neděli nedokázali porazit Schalke, přestože hosté dohrávali o devíti.

Hoffenheim prohrával po ráně Asamoaha ze čtyřicáté minuty, v 72. minutě vyrovnal na konečných 1:1 Teber. Přesto to stačí díky lepšímu skóre na první příčku.

Stejně si totiž vedl i Bayern Mnichov, který v sobotu také pouze remizoval ve Stuttgartu, a přezimuje tak na druhé příčce.

Klinsmannovi se remízou 2:2 vydařil jen napůl návrat do města, kde vyrůstal a kde také naposledy vedl německou reprezentaci v souboji o bronz s Portugalskem na MS 2006.

V dresu Stuttgartu dostal důvěru trenéra Markuse Babbela záložník Jan Šimák a zejména jeho standardní situace dělaly hostům z Mnichova veliké problémy.

Šimák opět skóroval. Na třetí místo poskočil Leverkusen
Zděšený Drobný: Fotbal v Řecku, když je tam válka?

Poprvé zahrozil v závěru první půle, když jeho přímý kop ze třiceti metrů jen těsně minul tyč.

Chvíli poté ale už jeho kopací technika gól přinesla. Po rohu českého špílmachra otevřel hlavou skóre Kherida.

Hosté ale ve druhé půli během dvaceti minut zásluhou Toniho a Borowskiho vývoj zápasu otočili a následně byl stažen ze hry Šimák, jehož nahradil Yildiray Bastürk.

(zápasy, rozdíl skóre, body)

Když už se zdálo, že Bayern vítězství udrží, přišlo vyloučení Massima Odda za "kung fu" zákrok na Träsche a hosté stačili ještě přesilovku využít, když se na začátku nastaveného času trefil podruhé v zápase Kherida.

Za Hoffenheim a Bayern se tlačí dvojice Hertha Berlín a Hamburk. Tyto další ambiciózní celky ztrácejí na čelo jen dva body.

Fenin se neprosadil, Jarolím slaví

Hertha se s podzimní částí Bundesligy rozloučila ve velkém stylu, když doma rozstřílela Karlsruhe 4:0. Brankář Jaroslav Drobný si tak připsal před čtvrtečním duelem Poháru UEFA v Pireu další nulu.

Hamburk doma porazil lepšící se Frankfurt. Souboj českých reprezentantů Martina Fenina a Davida Jarolíma tak dopadl lépe pro druhého jmenovaného.

Přemožitel Slavie v Poháru UEFA vyhrál zásluhou jediného gólu Chorvata Mladena Petriče 1:0. Fenin odehrál coby jediný klasický útočník celý zápas, stejně jako Jarolím, který obdržel v závěru žlutou kartu.

Jediným českým střelcem v Bundeslize byl v sobotu Jiří Štajner, jenž dostal domácí Hannover po půlhodině hry do vedení nad Bielefeldem.

Štajner si naběhl na Husztiho roh, hlavou zavěsil a trefil se ve druhém zápase po sobě. Bod pro hosty, v jejichž sestavě chyběl Radim Kučera, vystřelil ve druhé půli Polák Wichniarek.

Remízou 1:1 se ligovou sezonou rozloučil také obránce Leverkusenu Michal Kadlec, jehož tým si doma rozdělil body s Chotěbuzí.