Leverkusen ztratil vedení, Fenin přispěl ke kanonádě

Sport Sport, Red Spo
23. 11. 2008 19:20
Karlsruhe - Dortmund 0:1, Kolín - Hoffenheim 1:3

Mnichov - Fotbalisté Leverkusenu přišli o vedení v Bundeslize, když ve čtrnáctém kole prohráli 1:2 v Bielefeldu. Na čelo tabulky se tak znovu vrátil Hoffenheim, který naopak hladce uspěl v Kolíně nad Rýnem, kde vyhrál 3:1.

Gólem se blýskl český útočník Martin Fenin, který se podílel na kanonádě Frankfurtu s Hannoverem. Fenin v poslední minutě pečetil výhru Eintrachtu 4:0, za hosty nenastoupil zraněný Jan Štajner.

Fotbalisté Borussie Dortmund absolvovali v pátek úspěšnou předehrávku čtrnáctého kola německé Bundesligy, když zvítězili na hřišti Karlsruhe 1:0.

Jedinou branku střetnutí zaznamenal po Hajnalově centru ve dvacáté minutě egyptský reprezentant Mohamed Zidan.

Dortmund se tak po výhře posunul se čtyřiadvaceti body v nedohrané tabulce na čtvrté místo. Karlsruhe zůstává i nadále šestnácté.

V nedělní dohrávce se dařilo soupeři Slavie v Poháru UEFA Hamburku, který porazil trápící se Brémy 2:1. Tým kouče Martina Jola hrál bez vykartovaného kapitána Davida Jarolíma a už v šesté minutě ho na domácím hřišti poslal do vedení Guerrero.

Po dvaceti minutách sice srovnal Diego a v e druhé půli vystřelil výhru Chorvat Olič.