13. 11. 2008 22:27
Juventus - Janov 4:1
Zdeněk Grygera střílí úvodní gól zápasu proti Janovu.
Zdeněk Grygera střílí úvodní gól zápasu proti Janovu. | Foto: Václav Rojík

Turín - Český fotbalový reprezentant Zdeněk Grygera vstřelil ve čtvrtek svůj druhý gól v dresu Juventusu v Serii A a pomohl turínskému klubu k výhře nad Janovem 4:1.

Navrch přidal Grygera ještě gólovou asistenci.

Turínský klub se tak po předehrávce dvanáctého kola dostal alespoň dočasně na druhé místo italské ligy, kde momentálně zaostává jen o skóre za vedoucím Interem.

Před utkáním byli svěřenci trenéra Ranieriho na šesté příčce, těsně před svým soupeřem z Janova. Oba celky měly před vzájemným střetnutím za sebou dobrou sérii. Juventus ji ve čtvrtek prodloužil, když dosáhl na pátou ligovou výhru za sebou.

Na jejím začátku byl parádní Grygerův gól. Reprezentační obránce si narazil s Del Pierem a přízemní střelou uklidil míč k tyči.

Skvělý start do utkání, v němž odehrál celých devadesát minut levý záložník Pavel Nedvěd, umocnil Grygera centrovaným míčem, po němž Amauri zvýšil na 2:0.

Po přestávce tempo zápasu trochu upadlo. V závěrečných minutách zvýšil střídající Iaquinta na 3:0.

Pak sice snížil z penalty Militio, ale v nastaveném čase se trefil do vlastní sítě Socratis Papaststhopoulos.

Juventus Turín - FC Janov 4:1
Branky:
6. Grygera, 26. Amauri, 85. Iaquinta, 90. Sokratis vlastní - 89. Milito z penalty