Jarolím pečetil výhru v Bielefeldu, Fenin pomohl k bodu

30. 8. 2008 17:35
Wolfsburg - Eintracht Frankfurt 2:2 (1:1)
Dejagah vstřelil druhý gól Wolfsburgu
Dejagah vstřelil druhý gól Wolfsburgu | Foto: Reuters

Praha - Fotbalisté Eintrachtu Frankfurt s Martinem Feninem v základní sestavě dokázali v sobotním utkání 3. kola německé Bundesligy bodovat, když remizovali na hřišti Wolfsburgu 2:2.

Do utkání naopak nemohl zasáhnout v dresu domácích zraněný obránce Jan Šimůnek.

Diváci ve Volkswagen Areně byli svědky oboustranně atraktivního utkání. Jako první na sebe upozornil domácí útočník Edin Džeko, který již v páté minutě obdržel žlutou kartu.

Poté se však už ex-teplický střelec ukazoval výhradně v dobrém světle a společně se spoluhráčem Grafitem připravil hostující obraně nejednu těžkou chvilku.

Wolfsburgu však na chvíli zkřížila plány hrubá chyba kapitána Josueho, jenž svou nepřesnou zpětnou přihrávkou „vysunul" hostujícího Amanatidise, a ten chytrým lobem zmrazil domácí příznivce.

Jejich hráči však dokázali rychle zareagovat. O pět minut později byl v pokutovém území faulován Grafite a sám postižený přetavil se štěstím nařízený pokutový kop ve vyrovnávací branku.

Celkový obrat pak přišel na začátku druhé půle, kdy si na Schäferův centr naběhl Dejagah a pohotovou střelou z voleje překonal gólmana Nikolova podruhé.

Svěřenci Felixe Magatha však začali poté hrát příliš pasivně a nakonec své vedení neudrželi. Šest minut před koncem se po akci Fenina opřel do míče Toski a stanovil konečné skóre na 2:2.

Kadlec nenastoupil, Jarolím pojistil vítězství

Na svůj ligový debut v barvách Leverkusenu si bude muset ještě počkat ex-sparťanský obránce Michal Kadlec. Ten se sice vydal na roční hostování z letenského klubu již ve středu, ovšem do víkendového utkání proti nováčkovi z Hoffenheimu nezasáhl.

Bayer ale i tak přesvědčivě zvítězil 5:2.

Celý zápas naopak odehrál reprezentační záložník Hamburku David Jarolím, který korunoval svůj výkon při výhře 4:2 nad Arminií Bielefeld poslední brankou. V dresu poražených odehrál devadesát minut také Radim Kučera.

Arminia Bielefeld - Hamburger SV 2:4 (2:1)