31. 1. 2012 9:10
Exsparťan Wilfried skóroval a přihrál na gól
Bony Wilfried.
Bony Wilfried. | Foto: Jakub Šafránek

Malabo - Fotbalisté Pobřeží slonoviny potvrzují na africkém šampionátu roli jednoho z největších favoritů. Sloni zvládli i třetí zápas ve skupině, když Angolu porazili 2:0.

Hlavní hvězdou utkání byl exsparťanský útočník Bony Wilfried, který na první gól přihrál ve 33. minutě Emmanuelu Ebouému a druhý zařídil sám.

V 64. minutě využil obrovské chyby angolského obránce, který při pokusu o malou domů přehlavičkoval vlastního gólmana. Wilfried už jen dorážel do prázdné branky.

Útočník nizozemského Arnhemu má v reprezentaci velmi dobrou bilanci. Odehrál deset utkání a vstřelil čtyři branky.

Pobřeží slonoviny v pohodě postoupilo do čtvrtfinále, ve skupině získalo devět bodů a nedostalo ani gól. O semifinále se utká s domácí Rovníkovou Guineou. Angola naopak skončila už ve skupině, druhé postupové místo si zajistil překvapivě Súdán, který se ve čtvrtfinále střetne se Zambií.