5. 7. 2011 9:15
Uruguay remizovala 1:1 s Peru
Fotbalisté Uruguaye
Fotbalisté Uruguaye | Foto: Tomáš Kubánek

San Juan - Ani semifinalisté fotbalového mistrovství světa Uruguayci na úvod šampionátu Jižní Ameriky nevyhráli.

V San Juanu remizovali s Peru 1:1 a připojili se k dalším spolufavoritům turnaje Copa América Brazílii a domácí Argentině, kterým vstupní zápas rovněž nevyšel podle představ.

Uruguay navíc od 23. minuty prohrávala, v nastaveném čase první půle vyrovnal liverpoolský útočník Luis Suárez.

"Všechny zápasy tady jsou velmi těsné a vyrovnané. A když neproměníte šance, je to všechno mnohem těžší," povzdechl si jeho uruguayský spoluhráč Diego Forlán.

VIDEO Argentina odstartovala Copu Americu remízou
Na začátek Copy Amériky zklamali i Brazilci
Šéf argentinského svazu chrání Messiho před kritikou

Právě Forlán mohl zápas rozhodnout, jenže čtvrt hodiny před koncem proletěla jeho střela jen nad břevnem. Na druhé straně se podruhé v utkání mohl zapsat mezi střelce Paolo Guerrero, v poslední minutě však hlavičkoval vedle.

V úvodních šesti zápasech na turnaji tak dokázali dát víc než jeden gól pouze Chilané. Ti v druhém pondělním utkání skupiny C otočili nepříznivý vývoj duelu s Mexikem, zvítězili 2:1 a od komentátorů si vysloužili uznání za svůj ofenzivní styl.

Mexičané hrají na Copě América jako jedno ze dvou pozvaných mužstev. Do Argentiny přijeli s mladým týmem, bez opor, které se na konci června postaraly o obhajobu triumfu na středoamerickém Zlatém poháru.