Slovensko - Makedonie 1:0 (90. Hološko)
Rozhodčí utěšuje Florenta Maloudu
Rozhodčí utěšuje Florenta Maloudu | Foto: Reuters

Praha - Krize fotbalistů Francie nekončí. Na světovém šampionátu uhráli jediný bod, navíc jim nepomohla ani výměna trenéra.

Pod Laurentem Blankem si připsali prohru i ve druhém zápase, tentokrát navíc ostudně podlehli doma Bělorusku 0:1. O jediný gól zápasu se tři minuty před koncem postaral Kisljak. Francie tak na výhru čeká již sedm zápasů.

Čekání u konce, neúspěchy zapomenuty. Boj o Euro začíná
Rosický se opět šetřil, podle Bílka není důvod plašit

Oproti srpnové porážce 1:2 v Norsku však nyní musí Francii prohra mrzet o to více, že tentokrát už šlo o body do kvalifikace o postup na Euro 2012.

Úvod kvalifikace se nepovedl ani dalším účastníkům MS Portugalcům, Řekům a Slovincům.

Portugalci doma v bláznivém zápase remizovali s Kyprem 4:4, když vyrovnávací gól vstřelil v 89. minutě hostující Avraam. Řekové se doma rozešli smírně s Gruzií, navíc ostudu zmírnil v 72. minutě vyrovnáním na 1:1 Spiropulos.

Ještě hůř dopadli Slovinci, kteří doma podlehli Severnímu Irsku 0:1.

Blamáž naopak v nastavení odvrátili Slováci. Zásluhou gólu Filipa Hološka doma porazili Makedonii 1:0. Italové zase dlouho prohrávali v Estonsku, zásluhou gólů navrátilce Cassana a Bonucciho výsledek otočili.

Španělé, Nizozemci a Angličani si zastříleli

Naopak výrazným vítězstvím vstoupili do kvalifikace další účastníci MS Španělé, Nizozemci a Angličané.

Mistři světa ze Španělska vyhráli v 'české skupině' v Lichtenštejnsku 4:0, když neponechali nic náhodě a nastoupili v téměř v totožné sestavě, s jakou v červenci v Jižní Africe triumfovali. Dvěma góly se na výhře podílel Fernando Torres.

Ve druhém zápase skupiny remizovali Litevci, úterní soupeř Česka, na domácím hřišti 0:0 se Skotskem.

Ještě o gól více než Španělé dal poražený finalista z Nizozemska. Na výhře 5:0 na hřišti San Marina se třemi góly podílel Klaas-Jan Huntelaar, který v týdnu přestoupil z AC Milán do Schalke.

Třemi góly se blýskl i anglický útočník Defoe, který přitom do zápasu proti Bulharsku neměl vůbec nastoupit. Odložil však plánovanou operaci třísel a zařídil Anglii výhru 4:0.

Skupina I:

Kaunas: Litva - Skotsko 0:0
Rozhodčí:
Cakir (Tur.). ŽK: Kijanskas, Radavičius, Skerla, Ivaškevičius - Brown, McCulloch. Diváci: 5000.
Litva: Karčemarskas - Stankevičius, Skerla, Kijanskas, Radavičius - Česnauskis, Šemberas, Panka, Mikoliunas (71. Poškus) - Danilevičius (90. Ivaškevičius), Šernas (80. Lukša). Trenér: Žutautas.
Skotsko: McGregor - Hutton, Weir, Whittaker (90. Berra), McManus - McCulloch, Fletcher, Robson (69. McFadden), Brown (76. Morrison) - Miller, Naismith. Trenér: Levein.

Vaduz: Lichtenštejnsko - Španělsko 0:4 (0:2)
18. a 54. Torres, 26. Villa, 62. Silva. Rozhodčí: Yildirim (Tur.).
Lichtenštejnsko: Jehle - Eberle (45. Rechsteiner), Michael Stocklasa, Martin Stocklasa, Oehri (46. Vogt) - Burgmeier, Erne, Wieser (82. R. Büchel), Polverino - Frick, Hasler. Trenér: Zaugg.
Španělsko: Casillas - Ramos, Marchena, Piqué, Capdevila - Xavi (46. Fábregas), Busquets, Xabi Alonso, Iniesta (65. Pedro) - Torres (57. Silva), Villa. Trenér: Del Bosque.

Skupina A:

Brusel: Belgie - Německo 0:1 (0:0)
Branka: 51. Klose. Rozhodčí: Hauge (Nor.).

Astana: Kazachstán - Turecko 0:3 (0:2)
24. Arda, 26. Hamit Altintop, 75. Nihat. Rozhodčí: Vad (Maď.).

Skupina B:

Andorra la Vella: Andorra - Rusko 0:2 (0:1)
14. a 64. z pen. Pogrebňak. Rozhodčí: Borg (Malta).

Jerevan: Arménie - Irsko 0:1 (0:0)
76. Fahey. Rozhodčí: Szabó (Maď.).

Bratislava: Slovensko - Makedonie 1:0 (0:0)
90. Hološko. Rozhodčí: Circhetta (Švýc.). ČK: 86. Šikov (Mak.).

Tallinn: Estonsko - Itálie 1:2 (1:0)
31. Zenjov - 60. Cassano, 63. Bonucchi. Rozhodčí: Carballo (Šp.).

Torshavn: Faerské ostrovy - Srbsko 0:3 (0:2)
13. Lazovič, 18. Stankovič, 90. Žigič. Rozhodčí: Toussaint (Luc.).

Maribor: Slovinsko - Severní Irsko 0:1 (0:0)

Skupina D:

Piatra Neamt: Rumunsko - Albánie 1:1 (0:0)
80. Stancu - 87. Muzaka. Rozhodčí: Schörgenhofer (Rak.).

Lucemburk: Lucembursko - Bosna a Hercegovina 0:3 (0:3)
6. Ibričič, 12. Pjanič, 16. Džeko. Rozhodčí: Banari (Mold.).

Solna: Švédsko - Maďarsko 2:0 (0:0)
51. a 73. Wernblom. Rozhodčí: Atkinson (Angl.).

Kišiněv: Moldavsko - Finsko 2:0 (0:0)
69. Suvorov, 74. Doroš. Rozhodčí: Malek (Pol.). ČK: 36. Hyypiä (Fin.).

Serravalle: San Marino - Nizozemsko 0:5 (0:2)
38., 48. a 67. Huntelaar, 16. Kuijt z pen., 89. Van Nistelrooij. Rozhodčí: Evans (Wales).

1. Nizozemsko 1 1 0 0 5:0 3
2. Moldavsko 1 1 0 0 2:0 3
Švédsko 1 1 0 0 2:0 3
4. Finsko 1 0 0 1 0:2 0
Maďarsko 1 0 0 1 0:2 0
6. San Marino 1 0 0 1 0:5 0