29. 5. 2010 22:48
Slovensko - Kamerun 1:1, Španělsko - S. Arábie 3.2
Juraj Kucka v utkání proti Kamerunu
Juraj Kucka v utkání proti Kamerunu | Foto: Sport

Klagenfurt - Rozporuplný výsledek uhráli dva týdny před zahájením mistrovství světa fotbalisté slovenského národního výběru.

Tým Vladimíra Weisse, který se jako vůbec poprvé představí na světovém šampionátu, totiž v sobotní přípravě remizoval v Klagenfurtu s Kamerunem 1:1.

Úvodní trefu zápasu si připsal už po šesti minutách hry Kamil Kopúnek, který dopravil míč do sítě po předchozí akci Stocha. V zápase pak startoval i jediný český zástupce z české Gambrinus ligy Juraj Kucka, jenž odehrál sedmasedmdesát minut.

Kameruncům chyběl útočník Interu Milán Samuel Eto´o, který kvůli kritice svého krajana Rogera Milly zvažuje reprezentování i na nadcházejícím mistrovství světa. I bez něj ale Afričané pak dokázali svého soupeře zatlačit.

Slováci nakonec přišli o výhru i o gólmana

Aktivní byl zejména útočník Emana, jenž několikrát prověřil pozornost gólmana Kuciaka.

Na začátku druhé části nicméně mohli Slováci jít už do dvoubrankového vedení.

Stanislav Šesták prý dokonce po souhře s Vladimírem Weissem mladším míč za brankovou čáru dostal, nicméně rozhodčí byli opačného názoru a trefu neuznali.

Kamerun tak mohl bojovat až do poslední chvíle, což nakonec udělal a nakonec i vyrovnal. Sedm minut před koncem si zaběhl za obranu Eyong a sám před Kuciakem nezaváhal.

Samotný gólman se však při střetu s kamerunským záložníkem zranil a musel být ze hřiště odnesen na nosítkách.

Na mále mělo v přípravě Španělsko. To v duelu se Saudskou Arábií hrálo dlouho nerozhodně a nečekaný výsledek odvrátil až ve druhé minutě nastaveného času Llorente.

Bez výraznějších komplikací naopak vyhráli Němci, kteří se na MS musí sice obejít bez zraněného kapitána Michaela Ballacka, v sobotu však zdolali Maďarsko jistě 3:0.