Fotbalové zmrtvýchvstání:Mali v závěru vyrovnalo 4 góly

jar
10. 1. 2010 22:15

Praha - Přestože fotbalisté Angoly před vlastním publikem ještě v 79. minutě vedli nad Mali 4:0, z vítězství se v úvodním zápase Poháru národů neradovali.

Zasloužili se o to dva nejlepší hráči soupeře, kteří nastupují ve španělské Primeře División.

Seydou Keita z FC Barcelona dvě branky vstřelil, Frederik Kanouté se trefil jednou a na dalších dvou gólech se podílel. Vyrovnávací gól vstřelil v páté minutě nastavení Yatabaré.

Před padesátitisícovou návštěvou se domácí tým dostal do vedení ve 36. minutě zásluhou Flávia, který ještě do poločasu skóre navýšil.

A když v závěrečné půlhodině proměnil pokutový kop domácí Gilberto a po něm se z penalty nemýlil ani Manucho, zdálo se být o vítězi rozhodnuto. Jenže Mali v závěru vsadilo vše na risk, který se mu plně vyplatil.

Oba týmy se ve skupině A utkají ještě s účastníkem MS Alžírskem a Malawi.

Šampionát byl dosud zastíněn pátečním útokem separatistů na autobus Toga, po kterém zahynuli tři členové týmu a další dva byli postřeleni. I když ostatní členové týmu chtěli uctít památku mrtvých setrváním v turnaji, na příkaz vlády se rozhodli šampionát opustit.