Mladíci přesilovku nevyužili, s Řeky remizovali

Red Spo
17. 7. 2008 22:15
ME do 19 let: Česko - Řecko 0:0
Česko - Anglie při utkání Mistrovství Evropy ve fotbale do 19 let v Jablonci nad Nisou. Martin Zeman (4, Česko) u míče. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Liberec - Čeští fotbalisté do devatenácti let ve svém druhém střetnutí na domácím evropském šampionátu s Řeckem remizovali 0:0.

Nevyužili ani půlhodinovou přesilovku po vyloučení Niniho, když Řezník v poslední minutě trefil břevno.

Ale i tak mají čeští mladíci po úvodním vítězství nad Anglií postup do semifinále nadosah.

Zápas jsme sledovali minutu po minutě

Navíc si díky jistotě minimálně třetího místa ve skupině zajistili účast na světovém šampionátu dvacítek v Egyptě.

Mladíci zdolali Anglii. Buďme pokorní, varuje kouč
Čeští mladíci začali ME skvěle. Necid potopil Anglii

Češi, namlsaní výhrou nad Anglií, ale bez dvou potrestaných hráčů, začali v Liberci před téměř sedmi tisícovkami diváků aktivně, ale první vážnější zákrok si připsal český gólman Václavík po střele Niniho.

Pak převzali aktivitu domácí mladíci, ale Wojnarův pokus po rohu Zemana zlikvidoval řecký brankář, na závěr prvního poločasu z dobré pozice minul i Štěpánek.

Po téměř dvaceti minutách druhé půle se nechal hloupě vyloučit nejaktivnější z Řeků Nini. Ten nejdříve fauloval a pak ještě několikrát slovně napadl hlavního sudího, který neváhal a poslal řeckého mladíka do sprch.

O sedm minut později mohli svěřenci trenéra Dovalila přesilovku využít, ale Vošáhlíka nejdříve skvěle vychytal Babaniotis a napodruhé jablonecký hráč minul.

Tlak domácích postupně sílil, ale ani pokusy Morávka a Nuce v řecké síti neskončily. Minutu před koncem pak poslal Řezník míč jen do břevna a zápas tak skončil bez branek.

V závěrečném zápase skupiny B se Češi utkají v neděli v Mladé Boleslavi s Itálií.