Atlético nakročilo do finále, Sporting porazil Bilbao

19. 4. 2012 23:00
Atlético - Valencia 4:2, Sporting - Bilbao 2:1

Madrid - Důrazný krok do finále Evropské ligy udělali fotbalisté Atlética Madrid. V čistě španělském semifinále porazili na domácím stadionu Valencii 4:2 a k odvetě si povezou velmi nadějný výsledek.

Valencie mohla dopadnout ještě hůře, ve čtvrté minutě nastavení ale vstřelil druhý gól svého týmu Costa. Domácí vedli od 18. minuty, kdy se prosadil kolumbijský kanonýr Falcao. Hosté vyrovnali v nastavení první půle, ale absolutně nezachytili začátek druhého poločasu.

Čech: Za tu obětavost jsme si vyhrát zasloužili
Ouvej, oba giganti padli. Poradí se Messi s Meleckým?
Barca na Chelsea propadla z efektivity a veze si prohru

V úvodních devíti minutách skórovali Miranda a Adrian López. Svůj druhý gól pak přidal Falcao.

Poměrně dobrou pozici má také Athletic Bilbao. Baskové, kteří na cestě mezi čtyři nejlepší kluby vyřadili například Manchester United a Schalke, totiž vstřelili gól na půdě Sportingu Lisabon. Vedení ale neudrželi a nakonec prohráli 1:2. I přesto jim v odvetě bude stačit hubená výhra 1:0 k postupu.

Góly padaly až ve druhém poločase. Hosty poslal do vedení pohotovou trefou obránce Aurtenetxe. Sporting se dlouho nemohl prosadit, ale byl trpělivý a dočkal se. V závěrečných minutách během chvíle otočili skóre Insua a Diego Capel.

Úvodní utkání semifinále fotbalové Evropské ligy:

Atlético Madrid - Valencie 4:2 (1:1)
Branky: 18. a 78. Falcao, 49. Miranda, 54. Adrian López - 45.+3 Jonas, 90.+4 R. Costa. Rozhodčí: Thomson (Skot.). Diváci: 40.000.

Atlético: Courtois - Juanfran, Miranda, Domínguez, Filipe - Suárez, Gabi - Turan (81. Tiago), Adrian López (89. Salvio), Diego (88. Perea) - Falcao.

Valencie: Diego Alves - R. Costa, Rami, Ruiz, Mathieu - Feghúli (72. Canales), Topal, T. Costa, Alba (72. Piatti) - Soldado, Jonas (80. Aduriz).

Sporting Lisabon - Bilbao 2:1
(0:0)
Branky: 76. Insua, 80. Capel - 54. Aurtenetxe. Rozhodčí: Eriksson (Švéd.). Diváci: 37.286.

Sporting: Patricio - Pereira, Polga, Xandao, Insua - Izmajlov, Martins (76. Rubio), Carrico (68. Carrillo), Schaars, Capel (84. Pereirinha) - Van Wolfswinkel.

Bilbao: Iraizoz - Iraola, Ekiza, Amorebieta, Aurtenetxe - Iturraspe, De Marcos - Susaeta (84. Gomez), Herrera (73. San Jose), Muniain - Llorente (87. Toquero).