United vyhráli na Ajaxu, Salcburk a Lazio doma vyhořeli

16. 2. 2012 23:20
EL: Salcburk - Charkov 0:4, Ajax - ManUnited 0:2
Ashley Young.
Ashley Young. | Foto: Reuters

Praha - Manchester United zvládl svůj premiérový zápas v Evropské lize, když v Amsterdamu porazil Ajax 2:0. Výrazně se tak přiblížil postupu do osmifinále soutěže.

Utkání rozhodl po hodině hry záložník Ashley Young. V 85. minutě výsledek zpečetil druhým gólem mexický střelec Javier Hernandéz.

Plzeň nevyužívala šance a se Schalke jen remizovala
Policie zatkla fanoušky Ajaxu, chtěli se prát s United

Zápasu předcházely problémy s fanoušky domácích, kteří chtěli vyvolat rvačku s příznivci anglického celku. Policisté jich zatkli sedmdesát šest.

Na půdě soupeře uspěl i druhý tým z Manchesteru. Citizens vyhráli v Portu 2:1, když otočili nepříznivý stav. Portugalského mistra poslal do vedení v první půli Varela, jenže deset minut po přestávce srovnal skóre vlastním gólem Perreira. Pět minut před závěrečným hvizdem pak rozhodl o výhře City střídající Argentinec Sergio Agüero.

Hodně špatně vkročilo do druhého kola Evropské ligy Lazio. Římané sice doma vedli po brance Kloseho nad Atléticem Madrid, hosté ovšem utkání bleskově otočili a vyhráli 3:1. Dvěma góly k triumfu přispěl kanonýr Radamel Falcao.

Lazio nespasil ani český útočník Libor Kozák, který nastoupil na hřiště v 54. minutě.

Prakticky bez šance na postup už je Salcburk. Rakouský tým doma naprosto vyhořel s Metalistem Charkov, když podlehl vysoko 0:4.