Inter odvrátil vyhazov Beníteze, Valencie koncertovala

24. 11. 2010 22:45
Valencie - Bursaspor 6:1, H. Tel Aviv - Benfica 3:0

Praha - Obhájci titulu z Interu Milán, fotbalisté Tottenhamu, Schalke, Lyonu, Manchesteru United, Valencie a Barcelony jsou dalšími sedmi týmy, které postupují do osmifinále Ligy mistrů.

Fotbalisté Interu zvítězili na domácím stadionu nad nizozemským mistrem z Twente Enschede 1:0, když se v 55. minutě trefil vůbec poprvé v Lize mistrů argentinský záložník Cambiasso.

Udržel tak na lavičce Rafaela Beníteze, který dostal od klubového vedení ultimátum v podobě výhry.

Po čtyřech ligových zápasech bez výhry a prohře v Lize mistrů na hřišti Tottenhamu tak Benítez postupem do další fáze soutěže odvrátil sílící tlak italských médií i fanoušků Interu.

Žilina byla 3 minuty od senzace. Braga šokovala Arsenal
Marseille excelovala v Moskvě a v Lize mistrů postupuje
Mourinhova šaškárna: ´Hoši, nechte se vyloučit´

Postoupil také Tottenham, který doma porazil 3:0 Brémy. Kohouti tak potvrdili výbornou bilanci na domácím hřišti, stejně jako Inter doma vyhráli i třetí zápas, přičemž nastříleli deset gólů.

Tottenham bude v posledním kole na dálku bojovat s Interem o první místo, které si zajistí jakoukoli výhrou na hřišti Enschede. To už si s předstihem zajistilo alespoň účast v jarních bojích Evropské ligy.

Rooney oslavil návrat gólem

Dál jde i předloňský vítěz z Manchesteru United, jemuž stačil k postupu dál i bod na hřišti Glasgow Rangers. Výhru 1:0 mu zajistil v 87. minutě gólem z penalty uzdravený Wayne Rooney, který se objevil poprvé v základní sestavě po léčbě zraněného kotníku.

Svěřenci Alexe Fergusona tak stále jako jediní v soutěži v této sezoně ještě neinkasovali. Rangers se naopak budou muset spokojit jen s jarní účastí v Evropské lize.

O první místo si United zahrají v posledním kole na svém hřišti v přímém souboji s Valencií. K lepšímu postavení pro los osmifinále jim stačí i remíza.

Valencie si postup zajistila deklasováním tureckého mistra z Bursasporu. Na svém hřišti jej porazila 6:1, když čtyři góly vstřelila už do poločasu. Bursaspor je sice stále bez bodu, může jej však těšit, že vstřelil premiérový gól v soutěži.

Huntelaar skolil Lyon dvěma góly

Postup ze skupiny B si zajistilo Schalke, které doma porazilo letošního semifinalistu z Lyonu 3:0. Dál však jde i jeho soupeř, protože Benfica překvapivě prohrála na hřišti Hapoelu Tel Aviv 0:3.

Schalke musí k potvrzení prvního místa zvítězit v posledním kole na hřišti Benfiky, které však jde alespoň o postup do Evropské ligy.

Postup si zajistil i další letošní semifinalista a loňský vítěz z Barcelony. Ta vyhrála 3:0 na hřišti Panathinaikosu Atény a upevnila si sebevědomí před pondělním šlágrem španělské ligy proti Realu Madrid.

Prvenství ve skupině zajistila Barce výhra Kazaně 1:0 nad Kodaní. Dánský mistr tak na svého soupeře má náskok už jen jediného bodu. Postup dál má však stále ve svých rukou, Kazaň totiž pojede do Barcelony, kdežto Kodaň bude doma hostit Atény.

Utkání základních skupin Ligy mistrů:

Skupina A:

Inter Milán - Twente Enschede 1:0 (0:0)
Branka: 55. Cambiasso. Rozhodčí: Lannoy (Fr.).

Tottenham Hotspur - Werder Brémy 3:0 (2:0)
Branky: 6. Kaboul, 45.+1 Modrič, 79. Crouch. Rozhodčí: Benquerenca (Portug.).

1. Tottenham Hotspur 5 3 1 1 15:8 10
2. Inter Milán 5 3 1 1 12:8 10
3. Twente Enschede 5 1 2 2 6:8 5
4. Werder Brémy 5 0 2 3 3:12 2

Skupina B:

Schalke 04 - Olympique Lyon 3:0 (2:0)
Branky: 20. a 89. Huntelaar, 13. Farfán. Rozhodčí: Rizzoli (It.).

Hapoel Tel Aviv - Benfica Lisabon 3:0 (1:0)
Branky: 24. a 90.+2 Zaháví, 74. Da Silva. Rozhodčí: Hamer (Luc.).

1. Schalke 04 5 3 1 1 8:2 10
2. Olympique Lyon 5 3 0 2 9:8 9
3. Benfica Lisabon 5 2 0 3 6:10 6
4. Hapoel Tel Aviv 5 1 1 3 5:8 4

Skupina C:

Glasgow Rangers - Manchester United 0:1 (0:0)
Branka: 87. Rooney z pen. Rozhodčí: Busacca (Švýc.).

Valencie - Bursaspor 6:1 (4:0)
Branky: 21. a 55. Soldado, 17. Mata z pen., 30. Aduriz, 37. Joaquín, 78. Domínguez - 69. Batalla. Rozhodčí: Paixao (Portug.).

1. Manchester United 5 4 1 0 6:0 13
2. Valencie 5 3 1 1 14:3 10
3. Glasgow Rangers 5 1 2 2 2:5 5
4. Bursaspor 5 0 0 5 1:15 0