Manchester slaví hubenou výhru, Raúl vystřílel rekord

av
20. 10. 2010 23:28
Manchester - Bursaspor 1:0, Barcelona - Kodaň 2:0
Raúl González, hráč Schalke, vstřelil proti Tel-Avivu rekordní 70. gól v pohárových zápasech. | Foto: Reuters

Praha - Manchester United sice vyhrál, pokračuje ovšem v nevýrazných výkonech. Ve třetím kole základních skupin Ligy mistrů porazil turecký Bursaspor nejtěsnějším rozdílem 1:0.

Domácí nastoupili bez Rooneyho, který je po neshodách s koučem Fergusonem na odchodu z Old Trafford.
V útoku tak nastoupil italský mladík Macheda. Byl to však jiný mladý muž, který rozhodl o vítězství. Již v 7. minutě se trefil Portugalec Nani.

Bláznivá střelnice na San Siru: Inter vs. Bale 4:3
Mourinho buduje suverénní Real. Odnesl to Milán

Manchester je tak se sedmi body v čele skupiny C. Ve druhém zápase  Glasgow Rangers doma remizovali s Valencií 1:1, když byl střelcem pouze domácí hráč Maurice Edu. Nejprve v prvním poločase poslal domácí do vedení po přihrávce Slováka Vladimíra Weisse, hned po změně stran si ale dal vlastní gól.

V rámci skupiny B přivítalo Schalke doma v Gelsenkirchenu Hapoel Tel-Aviv. A zaplněná aréna viděla rekord španělského kanonýra Raúla Gonzáleze. Ten dal již ve 3. Minutě svůj 70. Gól v evropských pohárech, čímž překonal letitý rekord legendárního Němce Gerda Müllera.

Raúl pak přidal ještě jeden gól a Schalke zvítězilo 3:1. Stoprocentní zůstává Lyon, když 2:0 zdolal lisabonskou Benficu.

Messi porazil Kodaň

Ve skupině D se Panathinaikos Athény rozešel bez branek s Kazaní a Barcelona si díky dvěma gólům Lionela Messiho poradila s Kodaní, za kterou nastoupil Zdeněk Pospěch. Obzvlášť první branka argentinského mága stála zato, Messi zamířil dvaceti metrů přímo do šibenice.

Skupina A viděla střelecké galapředstavení na San Siru. Inter Milán porazil Tottenham 4:3 a vede tabulku. Ve druhém utkání  remizovalo 1:1 Twente Enschede s Werderem Brémy.

Utkání základních skupin fotbalové Ligy mistrů:

Skupina A:

Inter Milán - Tottenham Hotspur 4:3 (4:0)

Branky: 11. z pen. a 35. Eto'o, 2. Zanetti, 14. Stankovič - 52., 90. a 90.+1 Bale. Rozhodčí: Skomina (Chorv.). ČK: 10. Gomes (Tottenham). Diváci: 70.520.

Twente Enschede - Werder Brémy 1:1 (0:0)

Branky: 75. Janssen - 80. Arnautovic. Rozhodčí: Bo Larsen (Dán.). Diváci: 24.000.

1. Inter Milán 3 2 1 0 10:5 7
2. Tottenham Hotspur 3 1 1 1 9:7 4
3. Twente Enschede 3 0 2 1 4:7 2
4. Werder Brémy 3 0 2 1 3:7 2

Skupina B:

Schalke 04 - Hapoel Tel Aviv 3:1 (1:0)

Branka: 3. a 58. Raúl, 68. Jurado - 90.+3 Šechter. Rozhodčí: Collum (Skot.). Diváci: 51.230.

Olympique Lyon - Benfica Lisabon 2:0 (1:0)

Branky: 21. Briand, 52. Lisandro Lopéz. Rozhodčí: Undiano Mallenco (Šp.). ČK: 43. Gaitán (Benfica). Diváci: 39.427.

1. Olympique Lyon 3 3 0 0 6:1 9
2. Schalke 04 3 2 0 1 5:2 6
3. Benfica Lisabon 3 1 0 2 2:4 3
4. Hapoel Tel Aviv 3 0 0 3 2:8 0