ČTK ČTK, Red Spo
3. 12. 2009 23:48
Kodaň - Kluž 2:0
Ailton Almeida byl proti Nikósii hodně aktivní, ale gólově se neprosadil.
Ailton Almeida byl proti Nikósii hodně aktivní, ale gólově se neprosadil. | Foto: Reuters

Praha - Dalšími postupujícími do jarních bojů Evropské ligy se dnes stali fotbalisté PSV Eidhoven, kteří zdolali Spartu Praha 1:0, Bilbao, AS Řím a Sporting Lisabon. Španělský klub vyhrál ve Vídni nad Austrií 3:0.

Divoký zápas byl po druhé brance na dvacet minut přerušen, když nejdříve diváci zapálili bengálské ohně a poté dokonce vtrhli na hřiště.

Fotbalisté FC Kodaň v sestavě ze Zdeňkem Pospěchem rozhodli o vítězství nad posledním týmem tabulky Kluží již v prvním poločase, kdy se trefili Vingaard a N'Doye a vylepšili si pozici před rozhodujícím bojem o postup na Letné.

Vingaard skóroval po přihrávce od Pospěcha, N'Doye se trefil z trestného kopu. Na hřišti Sparty bude dánskému celku za dva týdny stačit remíza.

Ve skupině L pokračovaly ve vítězném tažení Brémy, které potvrdily už jistý postup. Finalista posledního ročníku Poháru UEFA zdolal Nacional Funchal 4:1, když dvě branky vstřelil již v prvním poločasu v rozmezí tří minut Rosenberg a domácí protáhli svou sérii bez porážky v soutěžních duelech již na 22 utkání.

Vítěz Poháru UEFA Šachtar Doněck poprvé ve skupině J nezvítězil. Po čtyřech výhrách ukrajinský tým doma jen remizoval 0:0 s FC Bruggy. Opora Šachtaru Tomáš Hübschman byl střídán deset minut před koncem.

Pro Bruggy může mít tento bod cenu zlata, protože jejich soupeř v boji o druhé postupové místo Toulouse vyhrál brankou Braatena nad Partizanem Bělehrad. V posledním utkání stačí Bruggám před vlastními diváky k postupu i remíza.

Už jistý postupující Galatasaray Istanbul bez zraněného Milana Baroše zvítězil ve skupině F na domácím hřišti s Panathinaikosem Atény.

Drobný vychytal čisté konto

Hostům to zkomplikovalo postupové plány, protože po výhře Dinama Bukurešť nad Sturmem Štýrský Hradec 2:1 se jim rumunský celek přiblížil na tři body. Řekové ale v přímém souboji budou mít za čtrnáct dnů výhodu domácího prostředí a bude jim stačit i remíza.

Dinamo začalo špatně a již po pěti minutách prohrávalo. Hostující Muratovič navíc předtím neproměnil penaltu. Do poločasu vyrovnal Niculae, ale domácí po druhé žluté přišli ve 43. minutě o vyloučeného Ruse. I v deseti opět Niculae zajistil domácím výhru.

Sporting Lisabon uhrál doma s Heerenveenem remízu 1:1, kterou mu zařídil až v nastaveném čase Grimi, a získaný bod posunul Portugalce do dalších bojů z prvního místa ve skupině D.

V hostujícím týmu se z tria českých hráčů dostal na trávník pouze reprezentační útočník Michal Papadopulos, záložník Michal Švec nebyl k zápasu vůbec nominován a gólman Martin Lejsal usedl jen na lavičku náhradníků.

Hertha Berlín v brance s Jaroslavem Drobným uhájila čisté konto na hřišti Ventspilsu a po gólu Raffaela si připsala tři body. Dává tak zapomenout na trápení v bundeslize a je blízko tomu, aby doprovodila Sporting, který hostí v posledním kole doma, do dalších bojů.

Basilej se ujala ve skupině E v Římě proti AS vedení po gólu Huggela, ale ještě do poločasu Totti z penalty vyrovnal. Branka Vučiniče po přestávce zajistila domácím výhru i postup. O druhé místo si to v Basileji za čtrnáct dnů rozdají domácí v souboji s Fulhamem, který potřebuje k postupu vyhrát.