4. 11. 2009 22:50
Lyon - Liverpool 1:1, Arsenal - Alkmaar 4:1
Sevilla oslavuje branku Jesuse Navase
Sevilla oslavuje branku Jesuse Navase | Foto: Sport

Praha - Fotbalisté Lyonu a Sevilly si zajistili už ve čtvrtém kole základní části Ligy mistrů účast v osmifinále.

Pouze teoreticky může o postup přijít Arsenal, v jehož dresu dnes odehrál při vítězství 4:1 nad Alkmaarem posledních patnáct minut Tomáš Rosický.

Velmi blízko vyřazení je Liverpool, který přišel v Lyonu o vítězství v poslední minutě a pouze remizoval 1:1.

Sevilla potřebovala k postupu jakoukoliv výhru nad Stuttgartem a už ve 14. minutě po trefě Jesúse Navase získala pevnou půdu pod nohama. Jenže 79. minuta jí radost na chvíli překazila.

Španělský klub inkasoval vyrovnávací gól, který ještě nic neznamenal, ale v souběžně hraném utkání Glasgow Rangers vstřelili vedoucí gól na půdě Unirea Urziceni.

Rumunský klub však těsně před koncem vyrovnal a tím vrátil postupovou radost do Španělska.

Nervy se šťastným koncem si prožil také Lyon, jenž sedm minut před koncem inkasoval z kopačky liverpoolského Babela. V poslední minutě ale vyrovnal Lisandro Lopez a nejenže vyvolal euforii domácích fanoušků, ale také obrovské zklamání na soupeřově straně.

Severoanglický klubu může do další fáze prestižní soutěž posunout už jen nepříliš očekávaná kombinace výsledků.

Inter otočil v závěru duel s Dynamem Kyjev

Také Fiorentina totiž ve druhém zápase skupiny E ukázala, že je v solidním rozpoložení. Rychlé vedení s Debrecínem sice těsně před pauzou ztratila, ale smršť tří branek krátce po přestávce rozhodla o jisté výhře 5:2.

Maďarští šampioni jsou nadále jedním ze dvou klubů, který v Lize mistrů nezískal ještě ani bod.

Arsenal nastoupil ještě bez Rosického v základní sestavě, ale český záložník po dvoutýdenní pauze už seděl mezi náhradníky a sledoval, jak jeho tým jistě kráčí za postupem.

Po dvou brankách Fabregase a Nasriho vedl nad Alkmaarem v 52. minutě už 3:0 a utkání dominoval. Domácí vyhráli 4:1 a jejich postup do osmifinále může zhatit už pouze teorie, kterou oživila výhra Standardu Lutych 2:0 nad Olympiakosem.

Trenér Arséne Wenger poslal na posledních patnáct minut nečekaně do hry i uzdraveného Rosického, kterého v poslední době trápilo poraněné lýtko.

V nevyrovnaných výkonech pokračoval Inter Milán, který dlouho prohrával 0:1 na půdě Dynama Kyjev po brance Ševčenka.

Jenže v posledních čtyřech minutách vstřelil dva góly a z posledního místa se vyšvihl na průběžné první místo vyrovnané skupině F, v které už v podvečer Barcelona uhrála remízu 0:0 v Kazani. Postupovou naději mají stále všechny čtyři kluby.