Liverpool po propadáku: Tak špatně jsme ještě nehráli

roj
30. 9. 2009 9:20
Na Chelsea to bude jiný Liverpool
Steven Gerrard z Liverpoolu gestikuluje při utkání s Fiorentinou.
Steven Gerrard z Liverpoolu gestikuluje při utkání s Fiorentinou. | Foto: Reuters

Florencie - Poločas jak ze špatného snu prožili fotbalisté Liverpoolu ve druhém kole Ligy mistrů na hřišti Fiorentiny, kde prohráli 0:2. Manažer Rafael Benítez prý ještě neviděl hrát své mužstvo takhle špatně.

Katem slavného anglického celku se stal devatenáctiletý Černohorec Stevan Jovetič.

Nepolapitelný mladík nejprve prolétl po necelé půlhodině hry statickou obranou hostů a nedal gólmanovi Reinovi šanci.

Za necelých deset minut stejný hráč tečoval za Reinova záda Vargasovu ránu. A Liverpoolští byli rádi, že po bídném výkonu nešli po poločase do kabin s větší ztrátou.

"Nikdy jsem nás neviděl hrát tak špatně jako v první půli. To byl hodně slabý výkon," posteskl si Benítez.

Hráči "Reds" zaostávali za houževnatým soupeřem v pohybu i v kombinaci.

"Měli navrch celou dobu a my jsme nedělali věci tak, jak jsme si řekli před začátkem zápasu. Byli jsme hodně špatní. Fiorentina byla skvělá, presovali po celém hřišti a nutili nás k chybám," hodnotil španělský kouč.

Stevan Jovetič lavní hvězdou zápasu Fiorentiny s Liverpoolem.
Stevan Jovetič lavní hvězdou zápasu Fiorentiny s Liverpoolem. | Foto: Reuters

A jeho tým byl za své chyby tvrdě potrestán.

"Za chyby se platí, a to se nám přesně stalo," pokračoval.

"Výkonu trestu" se ujal mladík Jovetič, jehož by do svých řad ráda získala řada předních evropských klubů.

"Věděli jsme, že je Jovetič velmi dobrý hráč a pořádně nás zaměstná. Dali jsme mu ale hodně příležitostí," káral Benítez.

Jeho celek se po přestávce zvedl, vypracoval si několik šancí, ale s výsledkem už nic neudělal.

Chabé představení týmu z Anfield Road navíc přišlo před víkendovým šlágrem Premier League proti Chelsea.

"Na Chelsea ale uvidíte úplně jiný Liverpool," uklidňoval Benítez fanoušky před nedělním zápasem na Stamford Bridge.