ČTK ČTK, Red Spo
29. 7. 2009 23:05
Kodaň - Stabaek 3:1, Salzburg - Dinamo Záhřeb 1:1
Český sudí Petr Královec končí zápas mezi Salzburgem a Dinamem Záhřeb
Český sudí Petr Královec končí zápas mezi Salzburgem a Dinamem Záhřeb | Foto: Sport

Praha - Vedle fotbalistů Slavie dnes do 3. předkola Ligy mistrů zasáhla další sedmička českých hráčů.

Nejblíže k postupu má Zdeněk Pospěch, jehož FC Kodaň vyhrál 3:1 nad norským Stabaekem. Naopak velké starosti má Slovan Bratislava, který pod vedením českého kouče Dušana Uhrina staršího prohrál doma 0:2 s Olympiakosem Pireus.

Vyřazení hrozí i poslednímu vítězi Poháru UEFA Šachtaru Doněck, který překvapivě doma jen remizoval 2:2 s Temešvárem a na hřišti soupeře se musí pokusit vyhrát.

Kodaň potvrdila dobrou formu a norskému soupeři nedala šanci. Dvěma góly se o výhru zasloužil brazilský útočník Santin. Pospěch u toho byl po celé utkání, naopak Libor Sionko nebyl pro zdravotní problémy v nominaci k zápasu.

Zatímco Kodaň bude v odvetě na soupeřově hřišti hlídat dvoubrankový náskok, Slovan Bratislava ho bude dohánět, což se zdá být nadlidský úkol.

Proti řeckému mistrovi Olympiakosu Pireus se domácí příliš neprosadili, naopak český gólman David Bičík dvakrát brzy inkasoval.

Celé utkání odehrál i český stoper Radek Dosoudil. Na závěrečnou čtvrthodinu pak nastoupila čerstvá posila z pražské Slavie Milan Ivana.

Sudí Královec musel vylučovat

Překvapení se zrodilo v Doněcku, kde domácí Šachtar musel v závěru zachraňovat alespoň remízu 2:2 s Temešvárem.

Za rumunský celek nastoupil v 26. minutě český útočník Lukáš Magera, za domácí odehrál celé utkání Tomáš Hübschman, který nezabránil dvěma gólům v síti favorita. Pro Šachtar by bylo vyřazení velkým zklamáním.

Domácí se v druhé půli pokusili zlepšit obranu nasazením stopera Čigrinského, čímž v podstatě vzdali možnost, že by ukrajinský reprezentant přestoupil do Barcelony, která o jeho služby již delší čas usiluje.

V případě přestupu by totiž nemohl za španělský tým hrát v evropských pohárech.

Nerozhodně 1:1 skončil souboj Salcburku s Dinamem Záhřeb. Vyhecovaný zápas přinesl v závěru červenou kartu z ruky českého sudího Pavla Královce pro autora vyrovnávací branky hostů Mandžukiče.

Nejlepší střelec Dinama tak bude v odvetě chybět a mohl by ho v základní sestavě nahradit Miroslav Slepička. Ten dnes stejně jako na druhé straně Patrik Ježek odehrál závěrečných 20 minut.

Ventspils (Lot.) - BATE Borisov (Běl.) 1:0 (0:0)