Polákův Anderlecht naděloval. Sivasspor dostal pět gólů

Sport Sport, Red Spo
28. 7. 2009 22:44
Anderlecht - Sivasspor 5:0, FK Baku - Levski 0:0
Český fotbalista Anderlechtu Jan Polák (vlevo) se snaží obrat o míč Mazowa Nsumbu z Hapoelu Tel Aviv. | Foto: Reuters

Praha - Fotbalisté bruselského Anderlechtu vykročili za postupem do čtvrtého předkola Ligy mistrů, když porazili v úterním prvním utkání turecký Sivasspor jednoznačně 5:0.

K dosažení tohoto výsledku přispěl i český záložník Jan Polák, který odehrál celých devadesát minut.

Favorizovanější Anderlecht vlétl do utkání ve velkém stylu a už po sedmnácti minutách hry rozvlnil poprvé síť za brankářem Petrovičem záložník de Sutter, jenž při rohovém kopu využil i jeho zaváhání.

Neuběhlo navíc ani šest minut a domácí již vedli o dva góly. Natěšené fanoušky rozjásal tentokrát tečovanou ránou Boussoufa.

A když se po půl hodině hry trefil také Thomas Chatelle, bylo jasné, že si turecký celek do odvety příliš nadějný výsledek neodveze.

Dobrou formu Anderlechtu pak potvrdili ještě ve druhé půli znovu de Sutter a střídající Nicolas Frutos, kteří stanovili konečný účet zápasu na 5:0.