Juventus se vrátil vítězně. Zenit srazil Del Piero

17. 9. 2008 22:35
Juventus Turín - Zenit Petrohrad 1:0 (0:0)
Pavel Nedvěd bojuje o míč se Sebastienem Pujgrenierem
Pavel Nedvěd bojuje o míč se Sebastienem Pujgrenierem | Foto: Reuters

Praha - Fotbalisté Juventusu Turín vstoupili vítězně do letošního ročníku Ligy mistrů, když ve středu porazili na domácím hřišti ruský Zenit Petrohrad 1:0. O jedinou branku utkání se postaral ve druhé půli dalekonosným pokusem Alessandro Del Piero.

V dresu "Staré dámy" odehráli celý zápas také Pavel Nedvěd a Zdeněk Grygera. Za ruského mistra nastoupil Radek Šírl.

Diváci na stadionu Delle Alpi byli od úvodních minut svědky velmi vyrovnaného klání. Zenit, jakožto čerstvý vítěz evropského Superpoháru působil dokonce aktivněji a po jedenácti minutách hry se dostal i do první výrazné příležitosti.

Po rychlém přechodu do útoku centroval Pogrebňak a následné sklepnutí Děnisova mohl přetavit ve vedoucí branku Danny, jenže v nadějné pozici mířil mimo.

Juventus, který se do milionářské soutěže vrátil po třech letech odpověděl o chvíli později. Camoranesi si naběhl na Del Pierovou standardní situaci a hlavičkou orazítkoval tyč.

Výraznou stopu v zápase pak mohl ve druhé půli zanechat i český záložník Radek Šírl. Jeho příležitost z šestapadesáté minuty však zneškodnil skvělým zákrokem gólman Buffon.

Na druhé straně zahrozil také Christian Poulsen, jenž si dobře naskočil na centr Nedvěda, ale brankáře Malafjejeva nepřekonal.

Více také: Chelsea rozdrtila Bordeaux, ale Scolari byl znechucen

"Staré dámě" tak vystřelil tři body až Alessandro Del Piero. Ikona domácího týmu se třináct minut před koncem zápasu postavila ke standardní situaci a následnou dalekonosnou střelou rozjásala nejen kouče Claudia Ranieriho.

Vyrovnání měl ještě na kopačce Děnisov, ale jeho střela z hranice pokutového území letěla těsně vedle.

Návrat Ronalda k vítězství nevedl

Nečekanou remízou vstoupil do soutěže obhájce trofeje, Manchester United. Ten nedokázal vstřelit v souboji se španělským Villarrealem ani jednu branku a diváci na stadionu Old Trafford se tak museli smířit jen s výsledkem 0:0.

Kouče Fergusona tak mohl alespoň potěšit návrat Cristiana Ronalda, jenž se zapojil do utkání v průběhu druhé půle.

Shodně skončil i druhý zápas ve skupině E, kdy si po rozdělili body pro změnu Celtic Glasgow a dánský Aalborg.

Křest ohněm čekal na běloruský Bate Borisov, který při své premiéře v Lize mistrů nastoupil na půdě Realu Madrid. Ten si šel od úvodních minut jistě za vítězstvím a na první trefu Ramose navázal po přestávce i Nizozemec Van Nistelrooy.