Sparta se přiblížila Liberci, Bohemians jsou na padáka

6. 5. 2012 21:05
Sparta Praha - Bohemians 1905 1:0 (0:0)
Sparta se raduje z vydřené výhry, kterou jí zajistil v 71. minutě Josef Hušbauer (vlevo) | Foto: Eduard Erben

Praha - Už jen dva body ztrácejí fotbalisté pražské Sparty dvě kola před koncem Gambrinus ligy na vedoucí Liberec.

Sparta totiž ve 28. kole zvítězila na Letné v pražském derby 1:0 nad Bohemians 1905, kteří naopak v boji o záchranu v soutěži ztrácejí na čtrnáctý Baník Ostrava jeden bod.

O výhře Sparty rozhodl v 71. minutě záložník Josef Hušbauer, který si připsal šestou trefu v sezoně.

Bohemians tak prohráli se Spartou popáté v řadě, navíc jí posedmé za sebou nedokázali dát gól.

Zápas jsme sledovali v online reportáži
Plzeň spasila gólová teč v závěru, boj o titul vrcholí
Žižkov si spravil náladu po sestupu. Porazil Budějovice
Baník vyhrál v Příbrami i díky minele rozhodčího
Liberec selhal. Přes obrovský tlak nedal gól Slovácku

Sparťanský trenér udělal po prohře ve středečním finále Poháru České pošty s Olomoucí udělal v sestavě několik změn. Na lavičce zůstali Jakub Brabec a Libor Sionko, do zápasu naopak nastoupili Vlastimil Vidlička a Mário Holek.

Jiří Jarošík se pak zasunul zpět do stoperské dvojice, naopak Tomáš Přikryl se z obrany přesunul na pravé křídlo.

Přestože měli Letenští prakticky po celý zápas herní převahu, ale dlouho si nedokázala využít žádnou gólovou šanci. Až ve 39. minutě brankáře Radka Sňozíka poprvé prověřil dalekonosnou střelou Hušbauer, kapitán Bohemians však míč vyboxoval.

Hned poté si seběhl ze strany před Sňozíka Přikryl, v klíčové chvíli však netrefil míč.

Ve druhém poločase už Sparta k výrazné převaze přidala i gólové šance. V 55. minutě zastavil Přikrylovu střelu obětavým skluzem Martin Bartek, hned poté trefil Léonard Kweuke z otočky břevno.

V 71. minutě se však už sparťané radovali, Hušbauer si narazil míč s Holkem, vnikl do vápna, a přestože si Sňozík na míč sáhnul, mimo branku jej vytěsnit nedokázal.

Bohemians poté převzali iniciativu, šanci na vyrovnání si však až do konce zápasu nevypracovali.

Branka: 71. Hušbauer. Rozhodčí: Kovařík - Vysloužil, Handlíř. ŽK: Krejčí (Sparta). Diváci: 8934.

Sparta: Vaclík - Vidlička, E. Brabec, Jarošík, Pamič - Holek - Přikryl, Matějovský (84. Grajciar), Hušbauer, Krejčí (89. Juhar) - Kweuke (67. Slepička). Trenér: Hašek.

Bohemians: Sňozík - Růžička, Borek, Ptáček, Bartek - Moravec, Jindřišek, Abraham, Šumský (57. Budínský), Orolín (74. Hartig) - Nešpor (78. Vyhnal). Trenér: Weber.