ŽIVĚ Teplice v poháru remizovaly s Libercem 1:1

21. 3. 2012 19:47
Sledujte online reportáž z utkání Poháru České pošty

Minuta po minutě

- To je z dnešního fotbalového programu vše. Zopakujme si výsledky úvodních zápasů čtvrtfinále Poháru České pošty: Mladá Boleslav - Sparta 1:1, České Budějovice - Jablonec 0:0, Olomouc - Ostrava 2:1, Teplice - Liberec 1:1.

90+2. Utkání skončilo.

90+1. Teplice jsou usazeny na polovině Liberce, žádný výrazný tlak si ale nedokáží vytvořit.

89. Domácí posílají do útoku vysokého Smejkala. Na lavičku putuje Jindráček.

86. Změna v liberecké sestavě. Šurala nahradil Liška.

83. Žlutou kartu dostal teplický Václav Ježdík.

80. Velké šance na obou stranách. Nejprve mohli skórovat Štajner s Rabušicem, poté na druhé straně Dolejš.

78. Hauzr výborně vytáhl dalekonosnou střelu Vachouška.

76. Střelce teplické branky Volka vystřídal Zoubele.

75. To jsou věci, domácí se dlouho z vedení neradovali. Trefil se Josef ŠURAL a Slovan vyrovnává na 1:1.

72. Teplická aktivita se nakonec vyplatila, domácí vedou 1:0. Trefil se Zdeněk VOLEK. Na jeho krásnou střelu z dálky Hauzr nedosáhl.

68. Na druhé straně Šuralovu střelu zblokoval stoper Lukáš.

68. Obrana Liberce v pohodě odolala dvěma centrům z kopaček domácích.

65. Teplice mají stále více ze hry, ovšem velkým problémem pro ně je předfinální a finální fáze.

61. Liberecký kouč Šilhavý přichystal první změnu. Místo Hadaščoka přichází Michael Rabušic. Útočné komando Štajner - Breznaník - Rabušic je tedy kompletní.

57. Vzápětí se připomněli s brejkem hosté. Táhl ho Štajner a tvrdě střílel Bosančič. Grigar byl připraven.

56. Pěkná přihrávka Dolejše Jindráčkovi ke gólu nevedla. Teplický útočník síť za Hauzrem nerozvlnil.

50. Liberecký brankář Hauzr teď před vápnem poněkud zariskoval, Dolejš ale nebyl dost důrazný a nevyužil toho.

46. Druhou půli zahájili domácí aktivně. Po průniku Jindráčka se kopal roh, po kterém Vondráškova hlavička jen těsně přeletěla bránu.

- Skončilo utkání v Olomouci. Sigma porazila Baník Ostrava 2:1.

45. Teplice dokázaly po rohu dostat míč do branku, sudí však gól kvůli ofsajdu neuznal. Vzápětí skončil první poločas.

44. Kombinace Sivy s Jindráčkem málem přinesla teplickým kýžené ovoce. Šance ale gólem neskončila. Míč v poslední chvíli odvrátil obětavý Nezmar.

42. První žlutou kartu utkání vidí liberecký veterán Janů, který nešetrně fauloval ve středu pole Ježdíka.

39. Po dobrém průniku Čajiče spálil vlastní nešikovnosti slibnou šanci Jindráček.

35. Grigar vyběhl daleko z branky a udělal více než dobře. Rilkemu tak překazil slibnou příležitost.

30. Teplice jsou stále nebezpečnější a drží se na polovině Liberce. Jejich finální fáze ovšem stále postrádá potřebnou přestnost.

- Druhý konečný výsledek úvodních duelů čtvrtfinále: České Budějovice - Jablonec 0:0. O něco lepší pozici do odvety tak vybojovali Severočeši.

- Na Andrově stadionu v Olomouci se rodí zápletka, především směrem k odvetě. Baník totiž zásluhou Antonína FANTIŠE v 64. minutě snížil na 2:1 pro Sigmu.

21. Teplice měly přece jen šanci. Volkův pokus ale odvrátil na rohový kop zkušený stoper a bývalý útočník Nezmar.

20. Domácí se na Stínadlech konečně trochu oklepali a pomalu přebírají otěže. Ovšem zatím se musí spokojit s územní převahou, šanci si dosud nevytvořili.

15. Slovan začal v Teplicích výtečně. Další velkou šanci měl na své kopačce Rilke, kterého krásně vysunul kreativní Štajner. Teplice zachránil parádním zákrokem Grigar.

- Ale pojďme si odskočit do Olomouce. Tam totiž Sigma vede nad Baníkem už 2:0. Penaltu po faulu hostujícího Velnera na Podaného proměnil útočník Martin JIROUŠ.

7. První velkou šanci měl Hadaščok. Jeho tvrdá rána mířila těsně nad branku Teplic.

- Tady jsou sestavy obou týmů: FK Teplice: Grigar - Vondrášek, Lukáš, Rosa, Siva - Ježdík, Vachoušek, Čajič, Dolejš - Jindráček, Volek. FC Slovan Liberec: Hauzr - Gebre Selassie, Kelič, Nezmar, Janů - Rilke, Breznaník, Štajner, Bosančič - Hadaščok, Šural.

- Hrát už se začalo v Teplicích, kam přijel k severočeskému derby Liberec. Tomuto utkání se nyní budeme věnovat podrobněji.

- Výsledky z ostatních zápasů: České Budějovice - Jablonec 0:0 v 60. minutě, Olomouc - Ostrava 1:0 po první půli.

- Daleko lepší pozici do odvety má tedy pražská Sparta. Druhý zápase se na Letné odehraje za týden.

90+3. Kuličovi se ale roh nepovedl a sudí Bílek poté ukončil zápas.

90+2. Ještě jeden rohový kop budou mít domácí k dispozici.

90+2. Přes minutu se nehrálo, Vidlička musel být ošetřován na hrací ploše. V sestavě ho poté nahradil Kadeřábek.

90. Chramosta udělal vítr v šestnáctce hostí. O míč ho ale v poslední možné chvíli obral Jarošík. A Fillo vzápětí zbytečně fauloval Vidličku.

89. Do konce chybí už jen pár minut a vypadá to na remízu. Tlak Boleslavi už Sparta otupila, hraje se ve středu pole.

87. Boleslav má územní převahu a Spartě vůbec nepomáhá, že její hráči až příliš často faulují.

86. Fillo prostrčil do vápna na Šírla, toho však dobře odstavil Matějovský.

85. Po trestném kopu se k hlavičce protlačil Fillo, přeskočil Sionka a mířil těsně vedle. Vaclík se znovu jen ohlédl.

83. Chramostův ostrý nástřel před branku vyrazil pohotový Vaclík.

82. Na trávník se podívá také Libor Sionko. Kouč Hašek ho na hřiště posílá místo Andreje Keriče.

80. Fillo hru Mladé Boleslavi viditelně oživil, domácí vyrovnali hru a tlačí se za rozhodujícím gólem. Musí ale dávat pozor na zadní vrátka, protože i Sparta je nebezpečná.

76. Fillo ve středu pole obehrál dva hráče a krásnou střelou znehybnil Vaclíka. Ten měl štěstí, utěšená rána mířila těsně vedle šibenice.

74. Brunclík v souboji zasáhl loktem Keriče a i on si zblízka prohlédl žlutý kartónek.

73. Kulič zkusil po dlouhém centru střelu přímo z voleje. I přes nezdar si vysloužil potlesk tribun.

72. Poprvé dal o sobě vědět Chramosta. Postupoval z boku na Vaclíka a tvrdou přízemní ranou ho dostal na zem.

71. Třetí střídání domácích. Střelce branky Janíčka nahradil David Brunclík.

70. Sudí Bílek ukázal žlutou kartu Matějovskému, což rozezlilo GSM Hřebíka. Podle něj šlo o vzájemný férový souboj se Šírlem.

- Stav se změnil v Olomouci. Ve 21. minutě se trefil mladý Tomeček a Sigma vede nad Baníkem 1:0.

68. Sparta znovu dobře zakombinovala a dostala do úzkých obranu domácích. Faulovat musel Janíček a vidí žlutou kartu. V obraně Boleslavi to po přestávce povážlivě skřípe.

65. Druhá změna v sestavě Mladé Boleslavi. Štohanzla vystřídal Martin Fillo.

64. A po následném rohu další šance. Míč se odrazil k Brabcovi, který ve složité pozici minul.

64. Sparta je momentálně jasně lepší. Ve vápně byl neobsazený Přikryl, ale zpětnou přihrávku zblokovali domácí beci.

- V Českých Budějovicích skončil první poločas, domácí hrají s Jabloncem 0:0. Největší šanci měl Otepka, který jen trefil Špita. Bezbrankový stav panuje také v Olomouci, kam přijela Ostrava. Tam se hraje 20. minuta.

61. V ofenzívě střídá i Mladá Boleslav. Místo Mareše se na hrot útoku postavil nejlepší domácí střelec Chramosta.

60. Další obří šanci si vypracovali Pražané. Matějovský krásnou přihrávkou vyslal do sóla Krejčího. Ten mohl ještě přihrávat před prázdnou branku Kweukemu, zvolil však střelu a branku těsně minul.

58. Zmatek v boleslavské obraně. Kysela nesmyslně pouštěl míč za sebe na malém vápně a tváří v tvář Šedovi se zjevil osamocený Krejčí. Brankář domácích vytáhl důležitý zákrok.

56. Kweuke se uvádí svým typickým způsobem, který jasně vypovídá o jeho platnosti pro mužstvo. Těsně za půlkou si zády k brance zpracoval míč, udržel na zádech dva soupeře a musel být faulován.

54. Sparta poprvé střídá. Místo Petera Grajciara nastupuje Leonard Kweuke. Postaví se na hrot a Kerič se posune pod něj.

53. Obrovská šance Boleslavi. Po rohu hlavičkoval z malého vápna prudce střelec první branky Janíček. Skvělý reflexivní zákrok předvedl Vaclík a zachránil Spartu!

51. Šírl se hezky uvolnil na levém křídle, nikdo ze spoluhráčů ale nemohl dosáhnout na jeho přetažený centr.

49. Grajciar schytal tvrdý direkt od Šírla, paradoxně ale dostává žlutou kartu on. Při rozehrání mladoboleslavského trestného kopu stál totiž blízko míči a mařil rozehrávku.

47. Vaclík si došel až k hranici pokutového území pro nadýchaný pas Štohanzla.

46. V Mladé Boleslavi začal druhý poločas.

- České Budějovice - Jablonec 0:0 po 25 minutách hry. Hosté se víc tlačí do útoku, šanci si ale žádnou nevypracovali. Za dvě minuty začne další utkání čtvrtfinále Poháru České pošty, duel Olomouce s Ostravou.

- V Mladé Boleslavi se hraje vyrovnaný fotbal, na střely je stav 4:4, na góly 1:1. Obě branky padly v rozmezí čtyř minut. Na trefu Janíčka odpověděl Přikryl.

45. Sudí Bílek ukončil první poločas.

45. Krejčího přízemní rána z hranice vápna mířila zhruba metr vedle boleslavské svatyně.

43. Jarošík se diví, v souboji se Zahustelem upadl a odehrál na roh. Sudí ale faul nepískají.

41. Sparta mohla jít do vedení. Grajciar se skvěle uvolnil na vápně, zatáhl míč k brance a křížnou střelou minul branku. K míči ještě doklouzávali dva sparťané, ani jeden ale na dorážku nedosáhl.

40. Třetí žlutou kartu zápasu viděl sparťanský útočník Andrej Kerič za faul ve středu hřiště.

37. Rolko zpětnou přihrávkou na Šedu vyděsil domácí diváky. Po míči se sápal Přikryl, boleslavský brankář ale vše stihl napravit.

- Hrát se už začalo i v Českých Budějovicích. Domácí tam hostí Jablonec.

35. Hru teď kazí nepřesnosti z obou stran. Diváci se musí nudit.

30. Kulič po odehrání balonu zbytečně atakoval Vidličku a zblízka si prohlédl žlutou kartu.

27. Po centru Kysely se střela vůbec nepovedla Štohanzlovi.

26. Jarošík předvedl nevídaný výlet od půlku hřiště až k pokutovému území Boleslavi. Zkoušel kolmici na Krejčího, byl ale nepřesný.

25. Prudká rána Mareše z následného přímého kopu mířila vysoko nad.

24. Kysela se ve středu pole pustil odvážně mezi hráče a těsně před hranicí velkého vápna ho musel faulovat Hušbauer. Sparťan vidí za svůj zákrok žlutou kartu.

23. Sparta v tlaku. Krejčího roh mířil na přední tyč, domácí stihli odvrátit na další rohový kop. Ten zahrál pro změnu Matějovský, ale špatně.

21. Sparta rychle odpovídá a srovnává na 1:1. Po dlouhém autu se v mlýnici před brankou nejlépe zorientoval Tomáš PŘIKRYL. Jeho střelu z malého vápna sice Šeda tečoval, ovšem míč přesto doskákal do sítě.

19. Brabec v rychlostním souboji znovu nestačil na Mareše, zatáhl ho za dres a exsparťan skončil na zemi. Rozhodčí Bílek ovšem střet jako faul neposoudil. K nelibosti Mareše i domácích fans.

18. Mladá Boleslav střílí gól a vede nad Spartou 1:0. Jakub Mareš na levém křídle hravě přešel přes Brabce, jeho centr odvrátil Jarošík jen na vápno k JANÍČKOVI a defenzivní záložník domácích prudkou přízemní ranou trefil přesně k tyči.

15. Boleslavští dlouho drželi míč v okolí pokutového území Sparty. Obléhání chtěl ukončit střelou Kysela, rána mu ale vůbec nevyšla.

14. Sparta zatím střílí ze střední vzdálenosti. Zkusil to i stoper Jakub Brabec. Jeho rána mířila do středu branky.

13. Přikryl na pravé straně dobře uvolnil Grajciara, jeho bomba z úhlu pak notně zaměstnala brankáře Šedu.

11. Zajímavá akce domácích. Štohanzl vymyslel pěknou uličku na Zahustela, tomu včas skočil pod nohy Vaclík.

10. Na druhé straně střílel ze dvaadvaceti metrů jarní kanonýr Boleslavi, defenzivní záložník Kúdela. Branku Vaclíka minul asi o půldruhého metru.

10. Grajciarův pokus o střelu zblokovala mladoboleslavská obrana.

9. Diváci zatím sledují nezáživný fotbal, oba týmy hrají nepřesně a nejde jim kombinace.

6. Sparťan Krejčí si vysloužil potlesk domácího publika. Po jeho souboji s Rolkem nařídil sudí roh pro Spartu, mladý fotbalista ovšem přiznal, že míč tečoval jako poslední.

3. Domácí měli první šanci. Jarošík chyboval, Zahustel utekl po křídle, přetáhl centr na zadní tyč, Štohanzl však hlavičkoval přímo do náruče připraveného Vaclíka.

1. Utkání právě začalo.

- Hlavním rozhodčím je Bílek, na postranních čarách budou působit Ubias a Pilný.

- Také domácí trenér Koubek udělal změny v ofenzivě. Na lavičce zůstávají Chramosta a Fillo, místo nich budou hrát Mareč a Štohanzl. Chytat bude Šeda místo Millera. Mladá Boleslav: Šeda - Rolko, Janíček, Dimitrovski, Šírl - Zahustel, Kúdela, Štohanzl, Kysela - Kulič, Mareš.

- Už známe sestavy obou soupeřů. Trenéři Sparty vsadili na osvědčenou sestavu z posledních utkání. Jedinou změnu přichystali na hrotu, kde Kerič nahradí Kweukeho. Sparta Praha: Vaclík - Vidlička, J. Brabec, Jarošík, Pamič - Přikryl, Matějovský, Hušbauer, Grajciar, Krejčí - Kerič.

- Ale pojďme nejprve do Mladé Boleslavi, kde začne utkání za čtvrt hodiny. Domácí jsou natěšení a v poháru mají zřejmě větší motivaci než hostující Sparta. Cílem Středočechů bude vytvořit si výhodnou pozici do odvety. Boleslav v osmifinále vyřadila plzeňskou Viktorii, když po remíze 1:1 ve Štruncových sadech doma vyhrála 2:0. Sparta dvakrát snadno přehrála Znojma (4:1 a 3:0).

- Dnes se hrají i zbylá tři utkání čtvrtfinále poháru. I ty budeme takříkajíc "po očku" sledovat a zprostředkujeme vám nejdůležitější momenty z nich. O půl páté nastoupí České Budějovice proti Jablonci, od pěti Olomouc proti Ostravě a od šesti Teplice proti Liberci.

- Dobré odpoledne, vítejte u online reportáže z úvodního čtvrtfinále českého fotbalového poháru mezi Mladou Boleslaví a pražskou Spartou. Utkání začíná v 16 hodin.