ŽIVĚ Jablonec - Plzeň 0:2, Olomouc - Liberec 2:4

17. 3. 2012 17:40
Sledujte online reportáž ze dnešních zápasů Gambrinus ligy.

Minuta po minutě

- Dobrý den, vítejte u dnešní online reportáže ze zápasu 21. kola fotbalové Gambrinus ligy Jablonec - Plzeň, jehož výkop je naplánován na 15:50.

- Dneska půjde v Jablonci opravdu o hodně. Zatímco boj o titul se zřejmě zúžil na dvojici Sparta - Liberec, na třetí místo, které zaručuje účast ve 2. předkole Evropské ligy, je pořádná tlačenice. Zatím patří Plzni, ovšem stejný počet 37 bodů má i čtvrtá Mladá Boleslav. Pátý Jablonec ztrácí čtyři body, v případě dnešní výhry by se však Plzni přiblížil na jediný bod.

- Pro Plzeň navíc cesta do Evropy jinudy nevede, neboť v domácím poháru už vypadla. Do sestavy by se měly vrátit všechny opory, které v poháru kouč Vrba šetřil.

- Kromě hlavního sobotního utkání budeme sledovat také další dva duely Olomouc-Liberec (od 16:00) a Teplice-Žižkov (od 17:30). Uvidtíme tedy, jak Slovan zareaguje na včerejší výhru Sparty nad Baníkem 2:0. Sigma může naopak výsledku z Letné využít k posílení svého zatím dvoubodového náskoku na patnáctou Ostravu.

- Plzeň před zápasem hlásí dvě ztráty v útoku. Marek Bakoš je zraněný a Tomáš Wágner nemůže hrát kvůli čtyřem žlutým kartám.

- Do začátku utkání zbývají už jen minuty, proto se podívejme na základní sestavy.

FK Baumit Jablonec: Špit - Eliáš, Beneš, Zábojník, Jablonský, - Loučka - Třešňák, Jarolím, Piták, Kovařík - Lafata.
FC Viktoria Plzeň: R. Pavlík - Limberský, Šefinský, Čišovský, Rajtoral - Pilař, Darida, Kolář, Horváth, Petržela - Ďuriš.

Rozhodčí: Adámek - Marek, Handlíř.

- V Jablonci, stejně jako v celé republice, dnes vládne krásné jarní počasí, proto je smutné, že stadion je zaplněn sotva z poloviny.

- Hráči už vyběhli na hřiště a zdraví se.

1. Utkání právě začalo.

3. V prvním náznaku šance se ocitnul domácí Lafata, jemuž sklepnul míč Piták, ovšem nezpracoval jej.

4. Centr Koláře stahuje do náruče Špit, po rychlém protiútoku poslal Piták nákop na Lafatu, ovšem ten na něj nedosáhl.

6. Jarolím přesně našel Pitáka, jehož hlavička míří těsně vedle tyče plzeňské brány. To by Pavlík asi neměl.

8. Eliáš vyrobil na kraji obrany hrubku, a tak Ďuriše musel těsně před vápnem zfaulovat Zábojník. Následný přímý kop však jablonecká zeď zblokovala.

12. Hra se nyní rychle přelévala ze strany na stranu, ovšem akce ukončily nevynucené chyby.

14. Kolář neproměňuje obrovskou šanci. Po přihrávce Daridy se ocitnul za obranou, ale tváří v tvář jej Špit vychytal.

14. Na druhé straně chytil Pavlík jablonecký centr, ovšem přitom se srazil s Limberským. Po kratším ošetření jsou oba v pořádku.

18. Piták posílal do šance Lafatu, před ním míč skluzem odvrací Čišovský.

23. Jablonečtí zahrávali rohový kop, hosté však bez problému odvracejí.

26. Petržela se před vápnem odhodlal ke střele, jeho pokus po zemi však Špit zkrotil.

28. Petržela nacentroval ke vzdálenější tyči, kde se nečekaně vysoko vyšrouboval Pilař. Bránu minul o necelý metr.

31. Prakticky stejná situace jako před chvílí. Tentokrát by však gól stejně neplatil kvůli Pilařově ofsajdu.

32. Lafata nepříjemně sestřelil Rajtorala, který se nyní svíjí na trávníku. Bude ale v pořádku.

36. Jablonský se z velké dálky pokusil zaskočit trochu více vyběhnutého Pavlíka. Jeho projektil minul růžek plzeňské branky jen o kousek.

37. Kovaříkův centr chytá Pavlík.

40. Plzeň vede 1:0! Na hranici vápna dostal příliš prostoru MILAN PETRŽELA, který přesnou střelou k bližší tyči otevírá skóre.

42. Na nepříznivý stav chtěl odpovědět Jarolím, ovšem střela z třiceti metrů mu nesedla.

45.+1 Plzeň vede 2:0! Jablonecká obrana nedokázala odvrátit centr z pravé strany a DANIEL KOLÁŘ dostal příliš mnoho prostoru a míč doklepl do sítě.

45.+1 První poločas skončil.

- Výkon obou týmů má zatím do ideálu daleko, jediné šance se naskýtávají po protiútocích a chybách soupeře. V závěru první půle Plzeň dvakrát využila nedůrazu domácích a dostala se do dvougólového vedení.

46. Začal druhý poločas.

47. Petržela centruje do vápna, Jablonečtí odvracejí na roh. Ten se po pokusu Horvátha o přímé zatočení míče do branky a zásahu Špita bude opakovat.

51. Loučka pálí hodně mimo plzeňskou branku.

55. Ďurišova rána směřovala přesně k tyči, na poslední chvíli se však vykroutila ven.

56. Lafata udělal v rohu malého vápna Pavlíkovi blafák, plzeňský brankář spolu s Čišovským se štěstím jeho zakončení zblokovali.

58. Jarolím přehodil plzeňskou obranu, míč před Pitákem však ukořistil Pavlík.

61 Jablonec střídá, místo Jablonského přichází Kopic.

62. Ďuriš si hrudí sklepl míč a okamžitě vypálil, střela ale neměla potřebnou razanci ani přesnost.

65. Jablonečtí se ve vápně snažili prostřelit plzeňský val, ale ani nadvakrát se míč k bráně nedostal.

OLO-LIB Podívejme se na skok do Olomouce. Tam právě v 53. minutě Liberec srovnává na 1:1. BREZNANÍK tak odpovídá na úvodní trefu ORDOŠE z 25. minuty.

OLO-LIB A na Andrově stadionu se dějou velké věci. Za další tři minuty dokonal obrat RABUŠIC. Liberec tedy vede v Olomouci 2:1.

70. Další střídání Jablonce: Třešňáka nahrazuje Vošahlík.

71. A nový muž na hřišti se hned velmi sympaticky uvedl. Nadějná střela mu však příliš nesedla.

75. Domácí se snaží probít na dostřel plzeňské brány, ovšem příliš se jim to nedaří. Na vyrovnání jim zbývá už jen čtvrthodina.

77. Střelecké štěstí se rozhodl vyzkoušet i Horváth, jenže jeho šajtle se zakroutila až téměř k rohovému praporku.

78. Severočeši utekli po levé straně, přenesli hru napravo, ovšem akci Vošahlíka Plzeňané odvrátili.

OLO-LIB To v Olomouci střelci brankáře soupeře příliš nešetří. V 61. minutě srovnává na 2:2 dvou druhou brankou v zápase ORDOŠ.

82. Jablonec hostující branku obléhal házenkářským způsobem, najít skulinu k proniknutí se mu však nepodařilo. A tak to z dálky zkusil Loučka, ovšem nepřesně.

OLO-LIB Šílený průběh zápasu v Olomouci pokračuje stále zběsilejším tempem. V 70. minutě se hlavou prosazuje ŠTAJNER a vrací Slovanu vedení - Olomouc - Liberec 2:3.

84. Poprvé mění hráče i Plzeňští. Místo Daridy přichází Trapp.

85. Mohlo být definitivně rozhodnuto. Pilař se prodral až k brankové čáře, odkud vybídl přihrávkou na malé vápno Petrželu. Ten však trestuhodně trefuje jen břevno.

88. Teď se pořádně zapotili také Západočeši. Zblízka nejprve vyrazil střelu Kopice, a poté se musel vrhnout jako tygr po pumelici Jarolíma.

90. Další pokus Loučky a znovu pálí hodně mimo.

90.+1 Utkání právě skončilo, Plzeň vyhrává v Jablonci 2:0.

- Plzeň sice nijak zvláště nepřesvědčila, přesto si vypracovala větší počet šancí a také dokázala dvakrát skórovat. Proto si výhru zaslouží a posiluje své šance na proniknutí do pohárové Evropy.

OLO-LIB Pojďme ale rychle do Olomouce, kde graduje koncovka utkání domácí Sigmy s Libercem. V 80. minutě stále vede Slovan 3:2.

OLO-LIB 80. - Mohlo být rozhodnuto, Šural však z úhlu na Zlámala nevyzrál.

OLO-LIB 85. - Olomouc se logicky nutí do útoku, zatím však dobývá soupeřovu branku marně.

OLO-LIB 86. - Jeden z hráčů Sigmy hlavičkuje po rohovém kopu jen těsně vedle.

OLO-LIB 89. - Rossi to vzal na sebe, ale míč z jeho kopačky se mezi tři tyče nevešel.

OLO-LIB 90.+2 - Je definitivně rozhodnuto. Liberecký MUSIOL zvyšuje na 4:2.

OLO-LIB Vzápětí hlavní rozhodčí ukončil zápas. Liberec poráží v atraktivní přestřelce Olomouc 4:2 a po 21. kole stále ztrácí na vedoucí Spartu jen tři body.

TEP-ZIZ V závěru naší online reportáže se ještě podívejme do Teplic. Tam je stav utkání s Viktorií Žižkov po půlhodině bezgólový 0:0.

- To je z dnešního fotbalového online přenosu vše, konečný výsledek i třetího utkání se dozvíte na našem webu zhruba za hodinu. Pěkný zbytek soboty!