ŽIVĚ Baník vyhrál na Bohemce 1:0

5. 3. 2012 19:50
Sledujte online reportáž z dohrávky 19. kola Gambrinus ligy mezi Bohemians 1905 a Baníkem Ostrava.

Minuta po minutě

- Dobrý den, vítám vás u online reportáže z dohrávky 19. kola Gambrinus ligy mezi Bohemians 1905 a Baníkem Ostrava. Zápas začne v 18:00.

- Podívejme se na sestavy obou týmů, v jakých nastoupí k dnešnímu utkání.
Bohemians 1905: Sňozík - Jindřišek, Lukáš, Ptáček, Růžička - Moravec, Abraham, Borek, Bartek - Hartig, Vyhnal.
FC Baník Ostrava: Pietrzkiewicz - Zawada, Adámik, Frydrych, Cverna - Droppa, Marek - Vrťo, Magera, Fantiš - Svěrkoš.
Rozhodčí: Jech - Gallo, Vysloužil.

- V záchranářském duelu půjde klasicky o šest bodů. Pokud vyhrají domácí Bohemians, ukončí sérii šesti porážek v řadě a dotáhnou se bodově na jedenáctou Slavii. Pokud vyhraje Baník, dotáhne se na 14. Sigmu Olomouc a na Bohemians budou ztrácet už jen pět bodů.

- Oba týmy přicházejí na hřiště, vedou je kapitáni Radek Sňozík a Václav Svěrkoš.

1. Utkání právě začalo.

2. Zleva nakopl míč do vápna Fantiš a Bohemians se nedokázali zrovna lehce osvobodit.

4. Baník to znovu zkoušel na vysokého Mageru, ten se sice k balonu nedostal, ale obránci domácích měli znovu problémy.

5. Ptáček zpoza vápna pálí zhruba pět metrů vedle brány.

8. Z pravé strany se do šestnáctky probíjel Vrťo, ale obrana jeho akci zastavila.

11. Deset minut je za námi, zatím jsme však žádný velký fotbal neviděli. Hru kouskují nepřesnosti a fauly. Tím nejlepším je atmosféra, kterou oba kotle vytvářejí, přestože většina sedaček Synot Tip arény zeje prázdnotou.

14. Borek vyvezl míč od strany k pokutovému území, ale jeho střela je zastavena baníkovským obráncem.

17. Vyhnal se po pravé straně prohnal kolem Cverny a stříleným centrem poslal míč před ostravskou bránu. Domácí jej však mezi tři tyče neumístili.

19. Bylo jasné, že v dnešním utkání se dlouho na žlutou kartu čekat nebude, a už je tady. První napomenutí inkasuje ostravský Magera.

24. Bartek se pokusil napodobit plzeňského Pilaře, v rohu vápna zasekl a vystřelil, ovšem tento pokus se mu vůbec nevyvedl.

27. Tak to byl nebezpečný závar před domácí bránou. Po rohovém kopu si baníkovci předávali střeleckou pozici tak dlouho, než Cverna vystřelil z devíti metrů vedle. Je z toho další rohový kop.

28. Ostrava vede 1:0! Další standardní situace už branku přinesla. Rohový kop sklepl hlavou Cverna k tyči a tam jej ještě tečoval DROPPA.

33. Rohový kop Bartka vrátil Lukáš do vápna, kde byl šest metrů před bránou osamocený Vyhnal, ten však stál zády k bráně a nedokázal se správně zorientovat.

38. Bohemka měla nyní územní převahu a Baník dává rychlým přechodem do protiútoku chvilku oddechu své obraně.

40. Dva metry vedle brány ´klokanů´ končí rána ostravského Magery.

42. Baník v posledních minutách vytáhl presink a domácí se rázem neumějí dostat na soupeřovu polovinu.

42. Jenže poté předvedli hosté minelu ve svém vápně a po narážečce Abrahama s Hartigem se prvně jmenovaný dostával do nebezpečné šance. Pietrzkiewicz však byl u míče rychleji.

44. Droppovu nepříjemnou skákavou střelu zkrotil Sňozík na rohový kop.

45. V závěru první půle to z pětadvaceti metrů zkusil Fantiš, jeho střela však skončila hodně nad domácí brankou.

45. První poločas skončil.

- V prvních 45 minutách jsme sledovali podprůměrné utkání, v němž jsou Ostravané trochu nebezpečnější a díky využité situaci po rohovém kopu vedou 1:0.

46. Druhý poločas právě začal.

48. Domácí střídají. Hartiga nahradil Nešpor.

52. Růžičkův centr baníkovská obrana odvrátila k Nešporovi, jehož dva zřejmě gólové pokusy však hosté zblokovali.

56. Moravec, pádící po pravé straně, se už už dostával za Cvernu, ovšem ostravský bek nakonec soupeře dostihl a míč mu uzmul.

59. Svěrkoš sklepával ve vápně na Mageru, proti němuž skvěle vykryl úhel Sňozík.

61. Vysoko nad pálí Moravec.

61. Další střídání ´klokanů´. Bartka nahrazuje Orolín.

65. Baníkovci zahráli standardní situaci hodně nebezpečně. Míč letěl přímo na Sňozíka, na něhož vytvořili hosté velký tlak, takže domácí gólman střelu jen vyrazil. Poté to z rohu vápna zkusil Zawada, ovšem mířil nad břevno.

68. Svěrkoš si poradil s Ptáčkem, ovšem následnou střelu mu domácí zblokovali.

70. Hráči Bohemians se snaží sevřít hosty a vypracovat si nějakou šanci, ovšem jejich snaha vyznívá hodně jalově.

71. Dvojité střídání: u domácích přijde Budinský za Borka, hostující hru má oživit jako náhrada za Fantiše Kukec.

75. Další žlutou kartu vidí Orolín.

77. A další žluté napomenutí inkasuje Ptáček.

79. Vrťo po rohu střílí do domácí clony a rázem je tu rychlý protiútok Bohemky. Zastavuje jej Zawada, ale jen za cenu žluté karty, kterou dostal za držení unikajícího Orolína.

81. Moravcův centr na hranici malého vápna se Orolínovi z voleje trefit nepodařilo.

84. Je před námi posledních deset minut tohoto zápasu a Bohemka bude muset hodně zabrat, pokud ještě chce vyrovnat.

86. Odražený balon napálil z první hodně vysoko Svěrkoš.

88. Orolín střílel z levého rohu vápna, i s přispěním hostující teče však míč skončil vedle. Následný rohový kop zpacifikoval Pietrzkiewicz.

89. Další roh domácích odvrací opět Pietrzkiewicz.

90. Na poslední minuty se na hřiště podívá Šenkeřík, který nahradil Vrťa.

90.+1 Po závaru před ostravskou bránou pálí šajtlí Orolín. Jeho krásný zatočený pokus prosvištěl těsně vedle vzdálenější tyče.

90.+3 Zápas právě skončil.

- Ostrava vydřela díky trefě z prvního poločasu důležité tři body, Bohemians dál pokračují v hrozných výkonech a přibližují se záchranářskému pásmu.

- Dnešní online reportáž končí, děkujeme Vám za pozornost a přejeme hezký zbytek večera.