Plzeň přestřílela Teplice 4:3, Boleslav zdolala Ostravu

19. 2. 2012 19:07
Mladá Boleslav - Ostrava 2:1, Teplice - Plzeň 3:4
Marek Bakoš se na výhře v Teplicích podílel dvěma góly
Marek Bakoš se na výhře v Teplicích podílel dvěma góly | Foto: Reuters

Praha - Obhájce mistrovského titulu Plzeň vstoupil do jarní části Gambrinus ligy vítězně, když v atraktivní přestřelce porazil Teplice 4:3.

Viktoria si tak na třetím místě udržela dvoubodový náskok před Mladou Boleslaví, která zdolala 2:1 Ostravu.

Nezaváhal ani poslední celek z nejlepší pětice Jablonec. Ten si veze tři body ze hřiště Bohemians 1905 taktéž za výhru 2:1.

Rowdies Baníku v akci: zlomená žebra, nakopnutá hlava
Hašek: Faul Ondřejky? Trestný čin. Přestal jsem dýchat
Nová Sparta udolala Slovácko, v 1. minutě rozhodl Kerič

Plzeňské vítězství se rodilo hodně ztěžka, protože to byli Tepličtí, kdo třikrát o gól vedl. Poprvé se jim povedlo skórovat ve 40. minutě zásluhou Vondráška, ovšem hosté ještě do přestávky Ďurišem srovnali.

Na gól do šatny Severočeši zareagovali brzy po změně stran, když z druhé vlny obnovil jejich jednobrankový náskok Vachoušek. Ale to byl jen začátek gólových orgií v druhém poločase. Za dalších pět minut se totiž prosadil z dorážky Pilař - 2:2.

Naposledy se Teplice dostaly na koně čtvrt hodiny před koncem, když po chybě brankáře Čecha doklepl míč za jeho záda Mahmutovič. Ze sedla je však záhy vyhodil Bakoš, který nejprve z přímého kopu a poté tečovanou střelou zpoza šestnáctky otočil na konečných 3:4.

Lafata se trefil podevatenácté

Také Jablonec vstřelil vítěznou branku až v posledních minutách. Baumit přitom nad Bohemians vedl už po 11. minutách, když počáteční převahu zaslouženě zúročil Piták.

David Lafata
David Lafata | Foto: ČTK

´Klokany´ hnala za vyrovnáním i snaha co nejlépe uctít bývalého ředitele Lukáše Přibyla, jehož památce byl dnešní duel věnován. A v 59. minutě se dočkali, úspěšně dorážel Vyhnal. Domácím však bod souzen nebyl. Kovaříkův centr proměnil v rozhodující trefu svým devatenáctým zásahem sezony Lafata.

Střetnutí v Mladé Boleslavi muselo být zkraje druhé půle na deset minut přerušeno kvůli výtržnostem hostujících příznivců, kteří brutálně zmlátili jednoho z pořadatelů. Ostravští chuligáni se také pokoušeli vtrhnout na plochu, což se jim však díky zásahu těžkooděnců nepodařilo.

To už Středočeši vedli 2:0, když se krátce po sobě prosadili Kulič a Kúdela. Ostravskou prohru pak v posledních sekundách nastavení zmírnil Marek.

17. kolo první fotbalové ligy:

FK Mladá Boleslav - Baník Ostrava 2:1 (2:0)
27. Kulič z pen., 35. Kúdela - 90.+6 Marek. Rozhodčí: Kovařík - Filípek, Ubias. ŽK: Dimitrovski, Fillo - Frydrych, Greguš. Diváci: 3850.

Ml. Boleslav: Miller - Kalina, Rolko, Dimitrovski, Šírl - Kúdela, Ščuk - Zahustel, Kulič (83. Štohanzl), Fillo (90.+16 Janíček) - Chramosta (90.+7 Mareš). Trenér: Koubek.
Ostrava: Pietrzkiewicz - Droppa, Frydrych, Adámik, Cverna - Vrťo (90.+3 Kraut), Marek, Vašenda (46. Greguš), Lukeš, Fantiš (80. Kukec) - Svěrkoš. Trenér: Malura.

Bohemians 1905 - Baumit Jablonec 1:2 (0:1)
59. Vyhnal - 11. Piták, 83. Lafata. Rozhodčí: Paták - Lhoták, Moláček. ŽK: Žižka, Abraham - Loučka. Diváci: 2199.

Bohemians 1905: Sňozík - Moravec, Lukáš, Cseh, Žižka - Budínský (88. Orolín), Borek (77. Kaufman), Abraham, Bartek - Hartig (69. Kraják), Vyhnal. Trenér: Medynský.
Jablonec: Špit - Eliáš, Zábojník, Pavlík, Novák - Kopic (69. Vošahlík), Jarolím, Loučka, Piták (74. Vaněk), Kovařík (90. Jablonský) - Lafata. Trenér: Komňacký.

FK Teplice - Viktoria Plzeň 3:4 (1:1)
40. Vondrášek, 48. Vachoušek, 75. Mahmutovič - 78. a 81. Bakoš, 45. Ďuriš, 53. Pilař. Rozhodčí: Matějek - Wilczek, Chytil. ŽK: Mahmutovič (Teplice). Diváci: 3350.

Teplice: Grigar - Vondrášek, Lukáš, Rosa, Matula (87. Smejkal) - Dolejš, Ljevakovič, Vachoušek, Čajič (84. Jindráček), Vůch (90. Stožický) - Mahmutovič. Trenér: Rada.
Plzeň: Čech - Rajtoral, Čišovský, Procházka, Limberský - Horváth, Darida (87. Ševinský) - Ďuriš, Kolář (82. Wágner), Pilař (90. Hora) - Bakoš. Trenér: Vrba.