Sparta ve Španělsku málem propadla s týmem ze 4. ligy

Jakub Šafránek Aleš Vávra Jakub Šafránek, Aleš Vávra
8. 2. 2012 20:20
Las Palmas - Slavia 0:1, Slovácko - Ploješť 0:4

Las Palmas/Sanlúcar - Fotbalová Slavia Praha vyhrála první ze dvou přípravných duelů, které má v plánu během svého krátkého soustředění na Kanárských ostrovech.

Ve středečním zápase s týmem Las Palmas, jenž působí ve španělské Segunda División, zvítězila brankou Jiřího Böhma 1:0. Zimní posila z Viktorie Zižkov se trefila již v desáté minutě utkání po akci Proška s Hurkou.

Slávisté si tak vylepšili svoji bilanci v zimní přípravě na tři výhry, jednu remízu a dvě porážky, které "sešívaným" uštědřily Slovan Bratislava a Spartak Sezimovo Ústí.

Plzeň v generálce na Schalke s Poláky jen remizovala
Hřebík odsuzuje Perglovu ubohost, ten rasismus odmítá

Slavii čeká před úvodním jarním kolem Gambrinus ligy, v němž zavítá 18. února do Příbrami, ještě zítřejší zápas s Vecindariem ve Španělsku a nedělní generálka s Ružomberokem v Edenu.

Fanoušci Bohemians na hřišti po skončení posledního utkání sezóny druhé fotbalové ligy. | Foto: Ondřej Besperát

Naopak Sparta jen tak tak vybojovala ve Španělsku remízu 1:1 s Atlétikem Sanluqueňo, týmem z tamní čtvrté nejvyšší soutěže. Vyrovnávací gól vstřelil až v nastaveném čase mladý stoper Jakub Brabec.

V sestavě lídra české nejvyšší soutěže ovšem chyběly největší opory, například Jarošík, Matějovský nebo Kweuke. Sparta odjíždí z herního soustředění s bilancí jedné výhry, jedné remízy, jedné porážky a jednoho nedohraného duelu se švýcarskou Bellinzonou.

Slovenský Ružomberok dnes porazili v Mikulově prvoligoví Bohemians 1905. Jedinou trefu utkání obstaral Lukáš Budinský v 31. minutě utkání.

V domácích podmínkách se připravují stejně jako "klokani" i České Budějovice, které  i s Tomášem Řepkou v sestavě ve středu porazily Český Krumlov 4:0.

Debakl 0:4 naopak v prvním dnešním přípravném utkání schytalo Slovácko, které podlehlo na soustředění v Turecku rumunskému Petrotelu Ploješť. Chuť si ovšem spravilo hned v zápětí, když uherskohradišťský celek porazil Vojvodinu Novi Sad 4:2.

Přípravné fotbalové utkání na Kanárských ostrovech:

Las Palmas - Slavia Praha 0:1 (0:1)

Branka: 10. Böhm.

Sestava Slavie: Berkovec - Nitrianský, Latka, Cicman, Čonka - Petrák, Jarolím, Prošek (78. Vondráček), Vlček (58. Blažek), Hurka (68. Trubila) - Böhm. Trenér: Straka.

Přípravné fotbalové utkání ve Španělsku:

Sparta Praha - Atlético Sanluqueňo 1:1 (0:1)

Branka Sparty: 90.+2 J. Brabec.

Sestava Sparty: Vaclík - Grajciar (72. Kerič), J. Brabec, E. Brabec, Frýdek - Mareš (46. Kadeřábek), Folprecht, Jánoš, Juhar (44. Sionko) - Slepička (70. Kušnír), Přikryl. Trenér: Hašek.

Přípravná fotbalová utkání v Turecku:

1. FC Slovácko - Petrotel Ploješť 0:4 (0:2)

Sestava Slovácka: Melichárek - Jeleček, Košút, Reinberk, Kuncl - Palko, Trávník, Franta, Hlúpik - Lukáš, Kováč.

1. FC Slovácko - Vojvodina Novi Sad 4:2 (2:2)

Branky Slovácka: Volešák 2, Došek, Valenta.

Sestava Slovácka: Filipko - Kubáň (50. Košút), Trousil, Mezlík, Daníček - Volešák, Kordula, Valenta, Ondřejka, Čtvrtníček - Došek.

Přípravné fotbalové utkání v Mikulově:

Bohemians 1905 - Ružomberok 1:0 (1:0)

Branka: 31. Budínský.

Sestava Bohemians: Marek - Moravec, Ptáček, Cseh (83. Růžička), Žižka - Budínský, Borek, Kaufman (73. Kraják), Bartek (75. Orolín) - Hartig (70. Nešpor), Vyhnal. Trenér: Medynský.

Přípravné fotbalové utkání:

Dynamo České Budějovice - Slavoj Český Krumlov 4:0 (4:0)

Branky: 19., 22. a 25. z pen. Řezníček, 40. Ondrášek.

Sestava Č. Budějovic:

I. poločas: Delač - Krajčík, Lengyel, Řepka, Machovec - Klesa, Javorek, Otepka, Rýdel - Řezníček, Ondrášek.

II. poločas: Křížek - Sajtl, Riegel, Novák, Machovec - Hudson, Kadula, Javorek, Sandro - Němec, Linhart. Trenér: Cipro.