Jakub Šafránek Jaroslav  Šindelář Jakub Šafránek, Jaroslav Šindelář
4. 12. 2011 18:57
Žižkov - Příbram 1:2, Budějovice - Dukla 3:2
Fotbalisté Příbrami se radují ze čtvrté ligové výhry v řadě
Fotbalisté Příbrami se radují ze čtvrté ligové výhry v řadě | Foto: fkpribram.cz

Praha - Fotbalisté Příbrami zvítězili v 16. kole první ligy na hřišti Viktorie Žižkov 2:1 a po čtvrté výhře v řadě se posunuli na šesté místo tabulky. Od pátého Jablonce jej navíc dělí jen horší skóre.

Naopak Viktoriáni se nedokázali zvednout ani pod novým trenérem Romanem Nádvorníkem a podzimní část sezony zakončí na posledním, tedy 16. místě. Viktoriáni sice po čtyřech zápasech zlomili střelecký půst, šestou porážku v řadě však neodvrátili.

O výhru Příbrami se stejně jako minulý týden v zápase s Plzní postaral Lukáš Pleško, který v 70. minutě otevřel skóre. O čtyři minuty později zvýšil vedení hostujícího týmu Koukal, který proměnil pokutový kop.

Sparta vyhrála přestřelku v Jablonci, Liberec na Slavii
Sparta byla na ručník. Hašek na ´jipku´ a na Bohnice
Plzeň na závěr podzimu deklasovala Bohemians 1905

Žižkov sice v 88. minutě zásluhou gólu Lafrance zápas zdramatizoval, na případné vyrovnání už mu však nezbyl čas. Viktoriání tak pod vedením trenéra Nádvorníka neuspěli ani ve druhém zápase, minulý týden totiž na svém hřišti prohráli 0:1 se Slováckem.

V odpoledním utkání nedělního programu Gambrinus ligy si pro teprve třetí výhru v sezoně dokráčely České Budějovice, které porazily Duklu Praha 3:2.

Jihočeši přitom vedli ještě v 57. minutě 3:0, ale Dukla v rozmezí pouhých dvou minut dvěma trefami Ivana Lietavy snížila na rozdíl jediné branky. Budějovice ovšem nezpanikařily a těsný výsledek nakonec udržely až do vítězného konce.

Pět gólů viděli i diváci v Hradci Králové, kde domácí "Votroci" přehráli Teplice 3:2, ač v zápase dvakrát prohrávali. Rozhodující branku vstřelil v 66. minutě hlavičkou Pavel Dvořák.

Hradečtí si díky dnešnímu vítězství vyměnili pozici v tabulce s Bohemians 1905, kteří jsou nyní dvanáctí, zatímco "Votroci" jedenáctí. Teplice zůstaly sedmé.

Viktoria Žižkov - 1. FK Příbram 1:2 (0:0)

Branky: 88. Lafrance - 70. Pleško, 74. Koukal z pen. Rozhodčí: Adam - Moláček, Urban. ŽK: Štastný - Wágner, Hruška. Diváci: 1948.
Žižkov: Vaclík - Lafrance, Bodeček (88. Bořil), Procházka, Šťastný - Bartl (71. Kadeřábek), Kalivoda, Čermák - Sivrič, Böhm, Nestorovski (61. Folprecht). Trenér: Nádvorník.
Příbram: Hruška - Divíšek, Hejda, Krejčí, Pleško (87. Papšys) - Tarczal, Koukal, Mareš (90. Mašek), T. Pilík (54. Šlapák) - Štochl, Wágner. Trenér: Vavruška.

Dynamo České Budějovice - Dukla Praha 3:2 (2:0)

Branky: 6. Rýdel, 30. Klesa, 51. Sandro - 57. a 59. Lietava. Rozhodčí: Příhoda - Blažej, Zeman. ŽK: Otepka, Javorek - Malý, Hanousek, Vrzal. Diváci: 2343.

Sestavy:

Č. Budějovice: Křížek - Čirkin, Lengyel, Brezinský, Pecka - Klesa, Otepka (87. Hudson), Javorek, Rýdel (78. Němec), Sandro - Ondrášek (90. Horejš). Trenér: Cipro.

Dukla: Rada - Hašek, Vorel, Švejdík, Vrzal - Malý (71. Podrazký), Gedeon (82. Nečas), Hanousek - Berger, Lietava, Markovič (41. Pázler). Trenér: Kozel.

Hradec Králové - Teplice 3:2 (1:1)

Branky: 32. Plašil, 57. Fukal, 66. Dvořák - 17. Mahmutovič, 54. Čajič. Rozhodčí: Jílek - Kordula, Kocián. ŽK: Pávek, Fischer, Plašil - Ljevakovič, Rosa. Diváci: 2890.

Sestavy:

Hradec: Koubek - Hochmeister, Fukal, Pávek - Plašil, Fischer (90. Rezek), Janoušek, Zelený - Černý, Štěpán (62. Klapka), Dvořák (88. Jandík). Trenér: Kotal.

Teplice: Grigar - Ondrášek, Lukáš, Smejkal, Rosa - Ljevakovič - Kerič, Siva (74. Ježdík), Čajič (79. Vachoušek), Vůch - Mahmutovič (86. Jindráček). Trenér: Rada.