Plzeň jen remizovala s Baníkem, Slavia porazila Sigmu

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
2. 10. 2011 19:00
Slavia - Sigma 1:0 (1:0), Plzeň - Baník 1:1 (1:1)
Václav Svěrkoš ukončil po 488 minutách střelecký půst Baníku a zařídil mu druhý ligový bod | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Plzeň/Praha - Fotbalisté Plzně podruhé v řadě ztratili v první lize body a opět to bylo s týmem, kterému patří sestupová příčka.

Po remíze v Českých Budějovicích obhájce titulu v 9. kole remizoval na vlastním hřišti s posledním Baníkem Ostrava 1:1, a včetně středečního zápasu Ligy mistrů na hřišti AC Milán (0:2) tak nezvítězil už ve třetím zápase po sobě.

Po úvodním gólu plzeňského záložníka Petra Jiráčka v 17. minutě vyrovnával ve 35. minutě Václav Svěrkoš, jenž po 488 minutách ukončil střelecký půst Baníku.

Na vedoucí tým tabulky, pražskou Spartu, tak Plzeň ztrácí už dvanáct bodů.

Naopak i když Baník získal teprve druhý bod, na nesestupové příčky nyní ztrácí už jen další dva.

Potvrzeno: Straka nahradil Petrouše u fotbalistů Slavie
Sparťanská fotbalová mašina nezastavila ani v Příbrami
S Libercem zatočily úžasné fotbalové geny Honzy Bergra
Dukla byla na ručník. Na nohy ji zvedl ´hluchý´ Slovan

Viktoriáni se s Baníkem utkali poprvé od letošního května, kdy před svými diváky slavili zisk premiérového ligového titulu. I přes trvalou převahu a velké množství gólových šancí především ve druhém poločase však tentokrát divákům radost neudělali.

Už popáté totiž v nové sezoně ztratili body. Fanoušci Baníku se naopak mohou radovat, i když fotbalisté Ostravy prodloužili čekání na ligovou výhru už na třináct zápasů.

Slavia podruhé v sezoně vyhrála, Petrouš však končí

V posledním utkání Michala Petrouše na lavičce fotbalistů pražské Slavie mu jeho svěřenci udělali radost domácí výhrou 1:0 nad Sigmou Olomouc.

Jediný gól zápasu vstřelil ve 44. minutě střelu z dvaceti metrů běloruský záložník Vitalij Trubila, který po 388 minutách ukončil čekání Slavie na ligový gól.

Vitalij Trubila
Vitalij Trubila | Foto: Jakub Šafránek

Slavia, která si připsala druhou výhru v ligové sezoně, a ukončila tak sérii pěti zápasů bez vítězství, sice stále zůstává třináctá, na sestupovou patnáctou příčku však má náskok už šesti bodů.

Sigma, která si naopak připsala druhou prohru v sezoně, klesla na osmé místo.

Zápas prakticky po celý zápas provázel pokřik fanoušků Slavie "Strako, táhni na Spartu" na adresu Františka Straky, který v pondělí vystřídá Petrouše v pozici trenéra Slavie.

Sešívaní, za něž poprvé nastoupil navrátilec Martin Latka, mohou za výhru děkovat především brankáři Kamilu Čontofalskému, který v závěrečné čtvrthodině vychytal gólové šance Heinze a Schulmeistera.

Zápas dotáhli k vítěznému konci i přesto, že byl v 87. minutě vyloučen střídající útočník Paprčiak.

Budějovice jsou už jen bod od záchrany

Fotbalisté Českých Budějovic už ztrácejí jen bod na čtrnáctý Žižkov, když stejně jako v minulém kole s Plzní i v Hradci Králové remizovali 0:0.

Jihočeši tak pod trenérem Františkem Ciprem, který převzal tým po 5. kole, znovu neskórovali a na gól čekají už 431 minut, ve třetím ze čtyř zápasů si však připsali bezbrankovou remízu. Poprvé v nové sezoně navíc vezou bod ze hřiště soupeře.

Na čtvrtý Liberec a pátou Plzeň se bodově dotáhli fotbalisté Mladé Boleslavi, kteří vyhráli v Teplicích 3:1, a posunuli tak svého soupeře na devátou příčku.

Výsledky:

Slavia Praha - Sigma Olomouc 1:0 (1:0)

Branka: 44. Trubila. Rozhodčí: Příhoda - Handlíř, Hájek. ŽK: Milutinovič, Hloušek, Latka - Rossi. ČK: 87. Paprčiak (Slavia). Diváci: 5287.
Slavia: Čontofalský - Dostál, Latka, Hubáček, Hloušek - Nitrianský, Jarolím, Milutinovič (72. Koreš), Hurka (90. Vlček), Trubila - Pospěch (83. Paprčiak). Trenér: Petrouš.
Olomouc: Zlámal - Koutný, Kučera (59. Janotka), Škerle, Vepřek - Hořava, Rossi, Navrátil (73. Schulmeister) - Heinz - Varadi (54. Přikryl), Petr. Trenér: Psotka.

Viktoria Plzeň - Baník Ostrava 1:1 (1:1)

Branky: 17. Jiráček - 35. Svěrkoš. Rozhodčí: Franěk - Wilczek, Vyslužil. ŽK: Cverna, Pietrzkiewicz, Lukeš (všichni Ostrava). Diváci: 6085.
Plzeň: Čech - Řezník (64. Rajtoral), Čišovský, Bystroň, Limberský - Horváth, Jiráček - Petržela, Ďuriš (58. Kolář), Pilař - Bakoš. Trenér: Vrba.
Ostrava: Pietrzkiewicz - Zawada, Marek (64. Adámik), Vomáčka, Cverna - Kraut, Lukeš, Greguš, Poliaček (87. Vaněk), Malcharek- Svěrkoš (77. Šenkeřík). Trenér: Malura.

FK Teplice - FK Mladá Boleslav 1:3 (1:1)

Branky: 41. Siva - 12. Opiela, 54. Zahustel, 79. Chramosta. Rozhodčí: Bílek - Tacina, Santarius. ŽK: Mahmutovič, Ljevakovič, Ježdík - Johana, Štohanzl, Procházka, Kúdela. Diváci: 3890.
Teplice: Grigar - Ježdík, Lukáš, Matula, Rosa - Kerič, Siva (61. Vůch), Ljevakovič, Stožický (84. Zoubele) - Mahmutovič (74. Jindráček), Vachoušek. Trenér: Rada.
M. Boleslav: Miller - Procházka, Johana, Rolko, Šírl - Kúdela, Opiela (22. Ščuk), Zahustel (87. Kysela), Štohanzl - Chramosta (90. Řezníček), Kulič. Trenér: Koubek.

FC Hradec Králové - Dynamo České Budějovice 0:0

Rozhodčí: K. Hrubeš - Kordula, Kocián. ŽK: Poděbradský, Malinský, Fukal - Javorek. Diváci: 4650.
Hradec: Lindr - Poděbradský, Chleboun, Fukal, Zelený - Malinský (56. Štěpán), Fischer, Janoušek (83. Gulajev), Rezek (61. Černý) - Klapka - Dvořák. Trenér: Kotal.
Budějovice: Křížek - Novák, Lengyel, Brezinský, Machovec - Javorek, Čirkin - Klesa (83. Hudson), Otepka, Sandro (56. Stráský) - Ondrášek (90. Pecka). Trenér: Cipro.