Dukla se raduje z první výhry, Hradec znovu vítězný

5. 8. 2011 22:15
Dukla - Č. Budějovice 4:2, Teplice - Hradec Kr. 0:3
Fotbalisté pražské Dukly vyhazují do vzduchu trenéra Luboše Kozla
Fotbalisté pražské Dukly vyhazují do vzduchu trenéra Luboše Kozla | Foto: ČTK

Praha - Fotbalisté Dukly si ve 2. kole Gambrinus ligy připsali první výhru po návratu do nejvyšší soutěže. Pražané porazili 4:2 České Budějovice a ze dvou domácích zápasů vytěžili čtyři body.

Naopak Jihočeši prohráli stejným výsledkem už podruhé za sebou a jsou stále bez bodového zisku.

Ve stoprocentní úspěšnosti pokračuje Hradec Králové, který deklasoval Teplice na jejich hřišti 3:0.

Obránce Vomáčka opouští Slavii a míří do Nizozemska
Nevole po gólu Sparty? Nemá cenu brečet, řekl Kotrba

Při své obnovené prvoligové premiéře minulý týden se Pražané bezgólovou remízou příliš nevytáhli, a tak chtěli být tentokrát daleko aktivnější. Jenže lépe vstoupil do utkání soupeř. Už ve 4. minutě otevřel skóre kanonýr Ondrášek.

Nepříznivý vývoj domácí zaskočil, ovšem po další čtvrthodině už to na jejich hře tolik znát nebylo. Naopak plné ruce práce měl brankář hostů Kučera, který musel odvrátit nebezpečné pokusy Bergra a Svatonského.

Po další spolupráci zmíněné dvojice se však Dukla vyrovnání přece jen dočkala. Berger centroval na zadní tyč a Svatonský míč hlavou uklidil do českobudějovické svatyně.

Na začátku druhé půle domácí obrat dokonali. Po velkém závaru se prosadil Pázler. V 77. minutě se po přidal třetí gól Berger, jenže záhy byl rozdíl znovu pouze jednobrankový. Faul na Ondráška potrestal Otepka.

Jihočeská naděje na remízu však trvala jen pět minut. Po centru Haška přidal pojistku Markovič.

Hradec vsadil na severu Čech na pevnou defenzivu, s níž měli domácí velké problémy a za celý zápas svůj tlak přeměnili jen do několika málo šancí. Zato ´votroci´ využívali své brejky mnohem efektivněji.

Uplynula teprve první čtvrthodina a domácí už prohrávali. Z nelehké pozice se perfektně trefil Hochmeister. Za čtyři minuty bylo s Teplicemi zle ještě víc, protože druhý gól přidal Dvořák.

Před týdnem se Severočechům v Ostravě dvoubrankové manko otočit podařilo, tentokrát se však jejich snaha pomalu měnila v křeč, což rezultovalo ve třetí zářez Poděbradského.

2. kolo první fotbalové ligy:

FK Dukla Praha - SK Dynamo České Budějovice 4:2 (1:1)
23. Svatonský, 60. Pázler, 77. Berger, 84. Markovič - 4. Ondrášek, 79. Otepka z pen. Rozhodčí: Bílek - Tacina, Santarius. ŽK: Gedeon, Mikula - Rýdel. Diváci: 2123.

Dukla: Rada - Hašek, Mikula, Vorel, Vrzal - Podrazký (65. Malý), Gedeon, Hanousek - Berger (88. Švejdík), Markovič, Svatonský (27. Pázler). Trenér: Kozel.
Č. Budějovice: Kučera - Nitrianský, Novák, Lengyel, Pecka - Klesa (70. Benát), Rýdel, Čirkin (76. Jasanský), Otepka, Stráský - Ondrášek. Trenér: Kotrba.

FK Teplice - FC Hradec Králové 0:3 (0:2)
16. Hochmeister, 20. Dvořák, 87. Poděbradský. Rozhodčí: Hrubeš - Chytil, Peřina. ŽK: Čajič, Ljevakovič, Vachoušek, Lukáš - Poděbradský, Štěpán. Diváci: 3962.

Teplice: Grigar - Matula, Smejkal, Lukáš, Rosa - Vondrášek (56. Lácha), Čajič (61. Kalivoda), Ljevakovič, Stožický - Mahmutovič, Vachoušek (80. Zoubele). Trenér: Rada.
Hradec Králové: Lindr - Pávek, Chleboun, Hochmeister - Fischer, Klapka, Janoušek, Poděbradský - Černý (67. Zelený), Štěpán (77. Rezek) - Dvořák (81. Fukal). Trenér: Kotal.