16. 7. 2011 18:00
Vltavín - Sparta 2:1 (2:0)
Gól Kamila Vacka vedl jen ke snížení na 1:2
Gól Kamila Vacka vedl jen ke snížení na 1:2 | Foto: Jakub Šafránek

Praha - Fotbalisté pražské Sparty utrpěli dva týdny před startem ligové sezony blamáž. V jejich předposledním přípravném zápase prohráli na hřišti třetiligového Loka Vltavín 1:2.

Tým z pražských Holešovic se ujal už ve 22. minutě dvoubrankového vedení, když se trefili Franěk a Předota.

Sparta, která nastoupila s výjimkou brankáře Jaromíra Blažka a obránce Tomáše Řepky v nejsilnější sestavě, snížila až v 75. minutě zásluhou Vacka, který proměnil pokutový kop nařízený za faul na Kweukeho.

A přestože hrál domácí tým od 77. minuty bez vyloučeného Valáška, vedení udržel až do konce zápasu.

Mladík Jirásek odmítl Inter Milán a vrátil se do Sparty
Záložník Sparty Zeman jde hostovat do rakouské Admiry

Realizační tým Sparty tak má před čtvrteční generálkou s Jihlavou o čem přemýšlet.

"Sám jsem podobné zápasy zažil jako hráč. Třetiligový tým se nabudí na silnějšího soupeře, my neproměníme několik šancí a pak už je složité se vrátit," řekl po utkání novinářům první trenér Martin Hašek.

"Výsledek není příjemný, ale teprve najíždíme do finiše přípravy a mám ještě dost času na hledání ideální sestavy. V té dnešní žádnou souvislost nehledejte," dodal Hašek.

Loko Vltavín - Sparta Praha 2:1 (2:0)
9. Franěk, 22. Předota - 75. Vacek z pen. ČK: 77. Valášek (Vltavín). Diváci: 1326.
Sestava Sparty: Kamenár - Kušnír, Zápotočný, Brabec, Pamič - Mareš (46. Vacek), Matějovský, Hušek (80. Sionko), Juhar (59. Podaný) - Kweuke, Kadlec (63. Lačný).