Slavia v přípravě prohrává, Liberec sází gól za gólem

ČTK Aleš Vávra ČTK, Aleš Vávra
9. 7. 2011 21:51
Hradec - Slavia 2:1, Liberec - Jihlava 5:3
Zbyněk Pospěch byl jediným střelcem Slavie v utkání proti Hradci.
Zbyněk Pospěch byl jediným střelcem Slavie v utkání proti Hradci. | Foto: Jakub Šafránek

Praha - Hodně nepřesvědčivé výkony zatím v letní přípravě podávají fotbalisté pražské Slavie. V zápase proti Hradci Králové už zaznamenali svou pátou porážku v řadě.

S Východočechy prohráli už podruhé v krátké době, koncem června jim podlehli na turnaji v Čelákovicích 0:2. Tentokrát branku vstřelili, když se v první půli trefil kanonýr Zbyněk Pospěch.

Jenže Hradec nakonec strhl výhru na svou stranu.

Žádná Slavia. Brankář Vaclík přestupuje do Graafschapu
René Bolf končí s fotbalem. Baník mu ho prý znechutil
Sparťanské remízy kouče Haška mrzí, ale nestraší

Nedaří se ani Teplicím, které ve třech zápasech proti týmům druhé německé ligy uhrály pouze jedinou remízu. Po nerozhodném výsledku s Drážďany a prohře v Chotěbuzi dnes nestačili ani na krušnohorské sousedy z Aue, pátý celek uplynulého ročníku.

Kouč Petr Rada po posledním zápase řekl, že mužstvo dělá chyby v taktice a zbytečně inkasuje. Nikdo z hráčů už podle něj neodejde, naopak uvažuje o posilách.

Žlutomodří odehráli tři vyrovnané zápasy, ale ve dvou z nich o gól zaostali, tak jako v posledním utkání s Aue. Po vyrovnané první půli dal německý tým z brejků dva rychlé góly a Teplice už vyrovnat nedokázaly.

Naopak slušnou střeleckou fazónu má v přípravě Slovan Liberec. Pod vedením nového kouče Jaroslava Šilhavého předvádí líbivý ofenzivní fotbal.

Jiří Štajner.
Jiří Štajner. | Foto: FC Slovan Liberec

V Nymburce Severočeši porazili druholigovou Jihlavu 5:3 a svůj rezervní tým 5:0. Třemi góly se o to zasloužili útočník Michal Rabušic a v druhém utkání Jiří Liška.

V předchozích dvou přípravných duelech na turnaji v Nové Včelnici si hattricky připsali další dva liberečtí střelci Josef Šural s Jaroslavem Divišem.

Ozdobou utkání proti Jihlavě byl gól Štajnera, jenž přehodil brankáře a připomněl tak legendární lob Karla Poborského ze čtvrtfinále mistrovství Evropy v Anglii 1996 proti Portugalsku.

Jihlava ale ještě dvěma góly Bači zápas zdramatizovala, což naštvalo trenéra Liberce Jaroslava Šilhavého. "Závěr jsme podcenili a dostali dva góly po standardních situacích. Zápas nám ukázal, na co máme klást důraz, aby se chyby neopakovaly," řekl po utkání Šilhavý.

FC Hradec Králové - Slavia Praha 2:1 (1:1)
Branky: 29. Štěpán, 55. P. Dvořák - 36. Pospěch.

Hradec: Koubek (46. Volšík) - Tóth (61. Hochmeister), Chleboun (82. J. Dvořák), Zelený (82. Hodas) - Rezek (61. Poděbradský), Fischer (78. Karal), Klapka (61. Pávek), Černý (72. Janoušek) - Malinský (61. Hodas), P. Dvořák (72. Jandík), Štěpán (82. Hock). Trenér: Kotal.

Slavia:

I. poločas: Hanuš - Dostál, Kaufman, Hubáček, Hurka - Prošek, Petrák, Jarolím, Koreš - Voráček, Pospěch.

II. poločas: Berkovec - Kaufman, Charuza, Hubáček, Hurka - Prošek (60. Šimeček), Milutinovič, Jarolím, Koreš - Vlček, Vondráček. Trenér: Petrouš.

Chotěbuz - Dukla Praha 2:2 (1:1)
Branky: 17. Reimerink, 90. Steffen - 44. Pázler, 88. Markovič.

Sestava Dukly: Rada - Pospíšil, Švejdík, Vorel, Vrzal - Berger, Hanousek (75. Marič), Gedeon, Malý, Pázler (46. Šiml) - Markovič. Trenér: Kozel.

FK Baumit Jablonec - Varnsdorf 5:0 (3:0)
Branky: 11., 18. a 38. z pen. Lafata, 60. Vaněk, 86. Mešanovič.

Sestava Jablonce:

I. poločas: Špit - Eliáš, Pavlík, Beneš, Novák - Kopic (35. Vošahlík), Jarolím, Loučka, Piták, Kovařík - Lafata.

II. poločas: Valeš - Eliáš, Pavlík (70. Beneš), Štochl, Kovařík (70. Novák) - Vošahlík, Piták (70. Loučka), Vaněk (81. Kovařík), Just - Lafata (63. Mešanovič), Třešňák. Trenér: Komňacký.

Přípravné fotbalové utkání v Söchau (Rakousko):

Baník Ostrava - Írán 2:3 (2:1)
Branky: 30. Fantiš, 43. Šenkeřík - 29. Ghazí, 79. Norúzí, 81. Montazarí.

Sestava Ostravy: Krbeček - Řezník, Adámik, Frydrych, Zejdler - Lukeš, Greguš - Ferenčík (73. Badaljan), Fantiš (46. Marek), Kraut (65. Tomanica) - Šenkeřík (76. Musiol). Trenér: Marko.

Přípravná fotbalová utkání v Nymburku:

Liberec - Jihlava 5:3 (2:1)
Branky: 35., 45. a 52. Rabušic, 62. Štajner, 69. Gebre Selassie - 82. a 83. Bača, 33. Dort. Rozhodčí: Černý - Kubr, Severýn. Diváci: 100.

Sestava Liberce: Bičík - Gebre Selassie, Karišik, Kelič, Fleišman - Štajner, Krystan, Bosančič, Breznaník - Rabušic, Šural. Trenér: Šilhavý.

Liberec - Liberec B 5:0 (1:0)
Branky: 8., 50. a 65. Liška, 55. Zieris, 77. Dočkal.

Sestava Liberce A: Kovář - Martan, Dejmek, Polák, Janů - Dočkal, Daniel, Zieris, Liška - Nezmar, Diviš. Trenér: Šilhavý.

Přípravné fotbalové utkání v Mostu:

Teplice - Aue 2:3 (1:1)
Branky: 41. Kalivoda, 78. Melunovič - 51. a 54. Ramai, 20. Kocer.

Sestava Teplic: Grigar - Matula (46. Zoubele), Lukáš, Smejkal (46. Vaněk), Rosa - Čajič, Ljevakovič (46. Siva), Kalivoda (46. Jungr) - Stožický (58. Lácha), Melunovič, Mahmutovič (70. Jindráček). Trenér: Rada.

Příbram - Bohemians Praha 2:3
(0:3)
Branky: 68. Krejčí, 85. Videgla - 10. Penc, 34. Křižan, 35. Huňa. Rozhodčí: Makovička. Diváci: 200.

Sestava Příbrami:

I. poločas: Rondzik - M. Štochl, Hejda, Andrejevič, Pleško - Klesa, Tarczal, Pilík (25. Mojdl), Papšys - Koukal, Wágner.

II. poločas: Hruška - Macháček, Ricka, Krejčí, Divíšek - Mareš, Videgla, Mojdl, Djuketič - Šlapák, Jurdík. Trenér: Vavruška.

1. FC Slovácko - Spartak Sezimovo Ústí 1:1