Olomouc i přes prohru slaví postup do semifinále poháru

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
27. 4. 2011 18:57
Baumit Jablonec - Sigma Olomouc 2:1 (1:0)

Praha - Fotbalisté Sigmy Olomouc se stali posledním postupujícím do semifinále Ondrášovka Cupu.

Po úvodní domácí výhře nad Jabloncem 2:0 jim k tomu stačila i dnešní prohra 1:2 na hřišti soupeře. Postupový gól však vstřelil až v 75. minutě Ordoš.

O postup do finále se Hanáci utkají se Slavií, druhou dvojici tvoří Mladá Boleslav a Kroměříž.

Slavia postoupila přes Teplice do semifinále poháru
Plzeň double nezíská. Postoupila Boleslav a Kroměříž

Domácí si byli vědomi, že mohou pomýšlet na postup pouze v případě, že vstřeli nejméně dva góly, a podle toho také vypadal úvod zápasu. Už ve 2. minutě se ve vápně zastřeloval Piták a o čtvrthodiny později mířil kousek mimo bránu také Lafata.

21. minuta však už domácím gólovou radost přinesla, když centr Pitáka uklidil hlavou do olomoucké sítě Vošahlík.

Po změně stran mohl hosty uklidnit Ordoš, ovšem jeho první ránu vyrazil na brankové čáře Valeš a druhý pokus mu zblokoval Drsek. Jenže udeřilo na druhé straně. Po olomoucké ruce uvnitř vápna proměnil nařízenou penaltu Lafata. Severočeši tak zaslouženě srovnali skóre dvojzápasu a bylo jasné, že další gól bude zřejmě rozhodující.

V 75. minutě však domácí z laufu srazil olomoucký Ordoš, který si naběhl na zadní tyč na centr Bajera a hlavou vsítil postupovou branku.

Odvetné utkání čtvrtfinále fotbalového Ondrášovka Cupu:

Branky:
21. Vošahlík, 69. Lafata z pen. - 75. Ordoš. Rozhodčí: Adam - Pospíšil, Santarius. ŽK: Loučka - Janotka, Vepřek, Rossi. Diváci: 2550. První zápas: 0:2, postupuje Olomouc.

Jablonec: Valeš - Eliáš, Pavlík, Drsek, Jablonský - Vošahlík (77. Třešňák), Piták, Vaněk (61. Jarolím), Loučka, Kovařík - Lafata (77. Krajčík). Trenér: Komňacký.
Olomouc: Drobisz - Janotka, Kučera, Škerle, Vepřek - Bajer, Rossi, Hořava - Navrátil (78. Doležal), Ordoš (89. Koutný), Petr (64. Šultes). Trenér: Psotka.