Liberec zdolal Olomouc, Boleslav vyloupila Teplice

Aleš Vávra Aleš Vávra
9. 4. 2011 21:02
Slovácko - Příbram 2:0, Teplice - Ml. Boleslav 1:2

Liberec - Fotbalisté Slovanu Liberec porazili v utkání 23. kola Gambrinus ligy Olomouc jednoznačně 3:0. Neoblíbeného soupeře, se kterým prohráli pět posledních vzájemných utkání, porazili po třech letech.

Olomouc potvrdila, že se na jaře nevídaně trápí v koncovce. Počtvrté za sebou nedokázala vstřelit branku a přišla o čtvrté místo v tabulce, na které úspěšně zaútočila Mladá Boleslav.

Hanáci přitom nezačali špatně a dostat do vedení je mohl Janotka. Gólman Slovanu Bičík mu ale skokem pod nohy v zakončení zabránil.

Jablonec v Plzni dohrával o deseti, přesto vyrovnal
Místo Řepky odehraje derby Zápotočný. Změn ale bude víc

Utkání nebylo příliš zajímavé, hráčům ztěžoval kombinaci nekvalitní terén i silný vítr. Přesto se domácí fanoušci dočkali v prvním poločase úvodního gólu.

Po levé straně skvěle míč zatáhl Breznaník a naservíroval míč na malé vápno Štajnerovi - 1:0. Úroveň fotbalu se po gólu přece jen zvedla.

Ve druhém poločase se Olomouc snažila útočit, domácí zase měli prostor na rychlé brejky. Skórovat mohl Vácha, a pak také Nezmar. Zkušený střelec se dočkal svého 96. ligového gólu v 66. minutě. Po rohu ho centr prakticky trefil do hlavy, Nezmarovi stačilo pouze hlavičku nasměrovat na branku, kde Drobisz nemohl zareagovat.

O pět minut později už bylo 3:0, když pěkný centr obránce Janů usměrnil do branky stoper Kelič.

Důležitý záchranářský souboj mezi Slováckem a Příbramí mnohem lépe zvládli domácí, kteří zaslouženě zvítězili 2:0 a vyhoupli se před pražskou Slavii na deváté místo tabulky.

Utkání rozhodl v 53. minutě úspěšnou střelou Petr Švancara, v poslední minutě skóre pečetil střídající Košút.

Fotbalisté Slovácka ukončili dlouhé čekání na výhru, které trvalo rovných sedm zápasů.

Mladá Boleslav už je čtvrtá

Na čtvrté místo tabulky se probojovala Mladá Boleslav, která vyloupila teplická Stínadla. Domácí Teplice sice vedly po trefě Aidina Mahmutoviče, ještě v první půli ale vyrovnal Chramosta.

Rozhodnutí si hosté přichystali až na 89. minutu. Míč se dostal k Fabiánovi a ten krásnou střelou, která se odrazila od tyče do Slavíkovy branky, zajistil Středočechům důležité tři body.

Slovan Liberec - Sigma Olomouc 3:0 (1:0)
Branky: 40. Štajner, 66. Nezmar, 71. Kelič. Rozhodčí: Jech - Wilczek, Lakomý. ŽK: Breznaník - Vepřek. Diváci: 3912.

Liberec: Bičík - Gebre Selassie, Kelič, Dejmek, Janů - Dočkal (89. Holeňák), Vácha, Gecov, Breznaník - Štajner (87. Papoušek) - Nezmar (77. Hadaščok). Trenér: Rada.

Olomouc: Drobisz - Koutný (60. Šultes), Kučera, Škerle, Vepřek - Bajer, Rossi, Hořava - Janotka, Ordoš (80. Doležal), Navrátil (71. Přikryl). Trenér: Psotka.

1. FC Slovácko - 1. FK Příbram 2:0
(0:0)
Branky: 53. Švancara, 90.+1 Košút. Rozhodčí: Paták - Tacina, Kovářík. ŽK: Urbábek, Kubáň, Motalygo - Tarczal, Videgla, T. Pilík. Diváci: 5458.

Slovácko: Motalygo - Kuncl, Kordula, R. Mezlík, Kubáň - Fujerik, Perůtka, V. Valenta (46. Ondřejka), Urbánek - J. Valenta (87. Starý), Švancara (90. Košút). Trenér: Soukup.

Příbram: Hruška - Plašil, Nohýnek, Ricka, Pleško - P. Pilík (66. Koukal), Videgla, Tarczal, T. Pilík - Huňa (85. Papšys), M. Štochl (62. Wágner). Trenér: Nádvorník.

FK Teplice - FK Mladá Boleslav 1:2
(1:1)
Branky: 20. Mahmutovič - 33. Chramosta, 88. Fabián. Rozhodčí: Franěk - Peřina, Vysloužil. ŽK: Mahmutovič - Mach. Diváci: 3615.

Teplice: Slavík - Vidlička, Smejkal, Hošek, Rosa - Verbíř (74. Kalivoda), Ljevakovič, Čajič (90.+1 Došek), Mareš (88. Jungr) - Vachoušek - Mahmutovič. Trenér: Plíšek.

M. Boleslav: Šeda - Kysela, Johana, Rolko, Mach - Mendy (86. Dimoutsos), Kúdela, Opiela (74. Procházka), Fabián - Chramosta, Kulič (69. Táborský). Trenér: Stanner.