Sparta gólem Zemana porazila Příbram a stíhá Plzeň

6. 3. 2011 19:00
Sparta - Příbram 1:0, Teplice - Ústí 2:1
Martin Zeman.
Martin Zeman. | Foto: Jakub Šafránek

Praha - Fotbalisté pražské Sparty zvládli domácí utkání s Přibramí a po hubeném vítězství 1:0 už na vedoucí Plzeň ztrácejí pouhé dva body.

Jediný gól utkání zaznamenal obvyklý náhradník Martin Zeman, který se tak letenským trenérům odvděčil za důvěru. Doma uspěly také Teplice, které se v severočeském derby trápily s posledním Ústím.

Rozhodnutí si přichystal až na 81. minutu teplický kanonýr Mahmutovič.

Pospěch je ve Slavii nahoře. Dolů sundal ´svůj´ Slovan
Plzeň nedala penaltu a na Slovácku uhrála jen remízu

Sparta nastoupila bez Tomáše Řepky, kterému v případě žluté karty hrozila absence v kličovém utkání v Plzni. Do stoperské dvojice k Brabcovi se tedy ve své soutěžní premiéře představil Zápotočný.

Favorit jako by v prvním poločase nevěděl, jak si poradit s houževnatou obranou Příbrami. Akce Sparty končily před pokutovým územím.

Spása přišla až téměř po hodině hry. Kweuke nezištným způsobem nabil Zemanovi a jeho pumelice skončila v síti za příbramským brankářem. Sionko a Kweuke pak mohli náskok navýšit, své šance však neproměnili.

Důležité vítězství v souboji dvou týmů ohrožených sestupem si v 19. kole Gambrinus ligy připsali fotbalisté Hradce Králové.

Na svém stadionu Východočeši porazili České Budějovice 2:0, když o svém vítězství rozhodli ve druhém poločase.

V první půli se hrálo podprůměrné utkání a nudnou podívanou narušilo pouze několik zajímavých momentů. Domácí se dvakrát dožadovali odpískání pokutového kopu, rozhodčí Královec jim však nevyhověl.

Výhody penalty se Hradec přece jen dočkal, když v 54. minutě fauloval Horejš Černého. Pokutový kop proměnil střelou k pravé tyči kapitán Fischer.

Domácím pomohlo i vyloučení budějovického Rusa Čirkina, který stihl dostat dvě žluté karty během deseti minut druhého poločasu.

Druhý gól připravil mladý reprezentant Pilař. Střídající fotbalista v 72. minutě pěkně vystřelil ze střední vzdálenosti, gólman Kučera jeho střelu neudržel a dobíhající Dvořák neměl problém dorazit míč do branky.

V dalším zápase Mladá Boleslav rozstřílela doma předposlední Brno 5:0. S moravským soupeřem měla přitom špatnou bilanci, protože ho na svém stadionu už čtyři roky neporazila.

Tentokrát ale odehrála jednoznačný zápas, jehož gólovou úrodu načal už v 7. minutě zkušený Marek Kulič. Jeho přihrávku si dobíhající Hamouz srazil do vlastní sítě.

O dvacet minut později už to bylo 2:0, když Kulič proměnil samostatný nájezd. Definitivní rozhodnutí padlo na začátku druhé půli, kdy se v krátkém intervalu trefili Mendy a Procházka. Výsledek pak pečetil Chramosta.

FC Hradec Králové - Dynamo České Budějovice 2:0
(0:0)
Branky: 54. Fischer z pen., 72. Dvořák. Rozhodčí: Královec - Zlámal, Wilczek. ŽK: Chleboun - Čirkin, Laštovka. ČK: 57. Čirkin. Diváci: 5115. Poločas: 0:0.

Hradec: Zich - Pávek, Chleboun, Kasálek - Fischer, Hochmeister, Klapka, Poděbradský - Mišinský (58. Pilař), Dvořák (82. Rezek), Černý (88. Pokorný). Trenér: Kotal.

Budějovice: Kučera - Laštovka, Horejš, Lengyel, Vulin - Nitrianský (88. Mezlík), Černák, Otepka, Čirkin - Ondrášek (70. Timm), Pecka (68. Stráský). Trenér: Šilhavý.

FK Mladá Boleslav - FC Zbrojovka Brno 5:0
(2:0)
Branky: 7. vlastní Hamouz, 27. Kulič, 49. Mendy, 53. Procházka, 81. Chramosta. Rozhodčí: Jech - Slavík, Santarius. ŽK: Mendy, Dimutsos - Rýdel, Simerský. Diváci: 4023.

M. Boleslav: Miller - Kalina, Rolko, Dimitrovski, Šírl - Mendy (67. Dimutsos), Procházka, Kúdela, Fabián - Kulič (76. Řezníček), Chramosta (87. Schubert). Trenér: Stanner.

Brno: Bureš - Pernica, Simerský, Mitrovič, Hamouz - Valenta (31. Brdarovski), Rýdel, Borek (78. Dostálek), Folprecht (54. Kalabiška) - Došek, Rabušic. Trenér: Večeřa.

Sparta Praha - 1. FK Příbram 1:0
(0:0)
Branka: 58. Zeman. Rozhodčí: Bílek - Dobrovolný, Marek. ŽK: Abena - Videgla. M. Štochl. Diváci: 9882.

Sparta: Blažek - Kušnír, Zápotočný, Brabec, Pamič - Kerič (69. Sionko), Vacek, Abena, Matějovský, Zeman (74. Podaný) - Kweuke. Trenér: Hašek.

Příbram: Hruška - Tarczal, Ricka, J. Štochl, Nohýnek - Klesa, T. Pilík, Videgla (74. Wágner), Koukal - Huňa (83. P. Pilík), M. Štochl. Trenér: Nádvorník.

FK Teplice - FK Ústí nad Labem 2:1
(1:0)
Branky: 26. Vondrášek, 82. Mahmutovič - 53. Krbeček. Rozhodčí: L. Kovařík - Tacina, Lakomý. ŽK: Dreksa, Doležal (oba Ústí).

Teplice: Slavík - Vidlička, Smejkal, Matula, Rosa - Verbíř, Čajič, Vachoušek (76. Došek), Mareš - Vondrášek (68. Mahmutovič), Melunovič (54. Lácha). Trenér: Plíšek.

Ústí n.L.: Vorel - Polák, Dreksa, Valenta, Dvořák - Doležal, Vrtělka, Martykán, Volek (80. Lamešič) - Krbeček, Veverka (70. Džuban). Trenér: Habanec.