VIDEO Dortmund vyhrál na Bayernu, Hloušek dal první gól

27. 2. 2011 8:34
Bayern - Dortmund 1:3, Kaiserslautern - Hamburk 1:1
Lucas Barrios skóruje do sítě Bayernu.
Lucas Barrios skóruje do sítě Bayernu. | Foto: Reuters

Berlín - Důležitý krok k bundesligovému titulu udělali ve 24. kole německé ligy fotbalisté Borussie Dortmund. Lídr soutěže dokázal zvítězit na hřišti Bayernu Mnichov.

Dortmund dokázal porazit Bayern podruhé v sezoně a na čele tabulky zvýšil svůj náskok na 13 bodů. Naopak svěřenci trenéra Louise van Gaala přišli o sérii deseti soutěžních výher v Allianz Aréně.

Diváci viděli ofenzivní festival, který zahájil vedoucím gólem dortmundský útočník Lucas Barrios, kterému po chybě Schweinsteigera perfektně nahrál Grosskreutz.

VIDEO Baroš se parádně trefil, Galatasaray ale prohrál
Hubník premiéru v Legii Varšava vyšperkoval gólem

Za sedm minut sice vyrovnal po rohu Gustavo, avšak prakticky z protiútoku vrátil technickou střelou z dálky hostům náskok Sahin.

Za dalších několik okamžiků mohl být stav 2:2, ale rozhodčí Gomezovi chybně odmával ofsajd. Po změně stran skončila z řady šancí v síti už jen hlavička Hummelse, která stanovila konečný výsledek na 3:1.

Záložník Adam Hloušek vstřelil ve svém čtvrtém zápase za Kaiserslautern první bundesligovou branku. Gól českého fotbalisty však nováčkovi nejvyšší soutěže premiérové vítězství v novém kalendářním roce nepřinesl, proti Hamburku stačil jen k remíze 1:1.

Dvaadvacetiletý Hloušek otevřel skóre zápasu v 18. minutě netradičně pravačkou po přihrávce za obranu z kopačky krajana Jana Morávka.

Vedle obou českých mladíků, kteří si shodně připsali po žluté kartě, se v záloze Kaiserslauternu představil i Jiří Bílek. Na lavičce hostů strávili celých devadesát minut David Jarolím a brankář Jaroslav Drobný.

Oba se mohli radovat v 54. minutě, kdy Jansen vyrovnal. Kaiserslauternu stačila k posunu na 15. místo tabulky i remíza, zpátky do sestupového pásma ho mohou odsunout Brémy v neděli v dohrávaném utkání s Leverkusenem.

Fotbalistům Schalke se podařilo utnout čtyřzápasovou vítěznou šňůru Norimberku. Bavorský tým se sice ujal vedení díky Hegelerovi, jedenáctou ligovou trefou ale vyrovnal po přestávce skóre Raúl.

Podobný vývoj měl i duel v Hoffenheimu, kde vedla Mohuč díky Rakušanu Ivanschitzovi. V 83. minutě ale zaváhal brankář Müller a zbytečně vyrazil míč přímo před Alabu, který pohodlně vyrovnal. Za tři minuty ovšem dokázal odpovědět Soto a Mohuč si díky němu udržela pátou příčku zajišťující postup do pohárů.

K bezbrankovým výsledkům se dlouho schylovalo ve střetnutích mezi Kolínem nad Rýnem s Freiburgem a St. Pauli s Hannoverem. Shodně v předposlední minutě však rozhodli hannoverský Schulz a kolínský Podolski a zařídili svým týmům nejtěsnější vítězství.

Německá fotbalová liga - 24. kolo:

Hoffenheim - Mohuč 1:2 (83. Alaba - 23. Ivanschitz, 86. Soto), Kaiserslautern - Hamburk 1:1 (18. Hloušek - 54. Jansen), Kolín nad Rýnem - Freiburg 1:0 (89. Podolski), Schalke - Norimberk 1:1 (52. Raúl - 37. Hegeler), St. Pauli - Hannover 0:1 (89. Schulz), Bayern Mnichov - Dortmund 1:3 (16. Gustavo - 9. Barrios, 18. Sahin, 60. Hummels).

1. Dortmund 24 18 4 2 52:14 58
2. Leverkusen 23 13 6 4 48:32 45
3. Hannover 24 14 2 8 34:31 44
4. Bayern Mnichov 24 12 6 6 50:30 42
5. Mohuč 24 13 1 10 37:30 40
6. Hamburk 24 11 4 9 35:32 37
7. Freiburg 24 11 4 9 31:31 37
8. Norimberk 24 10 6 8 34:32 36