26. 2. 2011 19:15
Plzeň - Hradec 2:1, Slovácko - Bohemians 1905 1:3
Fotbalisté Plzně.
Fotbalisté Plzně. | Foto: ČTK

Praha - Fotbalisté Viktorie Plzeň vykročili vítězně do jarní části sezony a do honby za ligovým titulem. V zápase proti Hradci se ale dlouho trápili.

Rozhodnutí přišlo až v poslední dvacetiminutovce a prosadili se hráči, které trenér Vrba poslal na hřišti až v průběhu druhého poločasu. Nejprve se v 72. minutě sám před brankářem prosadil po přiťuknutí Koláře útočník Bakoš.

A rozhodující gól na 2:0 zaznamenal o deset minut později sám Daniel Kolář. V nastavení snížil hlavou hostující defenzivní záložník Hochmeister.

Petrouš: Je to zklamání, ale nakonec jsme rádi i za bod
Slavia nezvládla start do jara. S Brnem získala jen bod

Fotbalistům Bohemians 1905 se náramně povedl start do jarní části ligové soutěže. V souboji sousedů v polovině tabulky Gambrinus ligy zvítězili na půdě Slovácka 3:1.

Dvěma góly zápas již v první půli rozhodl hostující záložník Štohanzl. V 66. minutě sice vykřesal jiskřičku naděje pro domácí Kordula, deset minut před koncem ale definitivně rozhodl Kaufman.

Klokani se díky výhře dostali před Liberec a Teplice na šesté místo prvoligové tabulky.

Bezbrankovou remízou skončil zápas mezi Příbramí a Mladou Boleslaví. Hosté prodloužili sérii bez prohry na hřištích soupeřů na šest zápasů, za což se velkou měrou zasloužil gólman Miller, na kterém si nemohoucní domácí vylámali zuby.

Boleslav se díky výhře bodově dotáhla na třetí Sigmu Olomouc.

Aktualizujeme

18. kolo první fotbalové ligy:

1. FC Slovácko - Bohemians 1905 1:3 (0:2)
Branky: 66. Kordula - 14. a 32. Štohanzl, 79. Kaufman. Rozhodčí: Kovařík - Ubias, Košec. ŽK: Kubáň, Košút - Bartek, Ibragimov. Diváci: 5250.

Slovácko: Filipko - Kuncl, Kordula, Košút, Kubáň - Fujerik (54. Szmek), J. Valenta (89. Hlúpik), V. Valenta, Volešák - Ondřejka (90. Perůtka), Švancara. Trenér: Soukup.

Bohemians 1905: Sňozík - Jindřišek, Lukáš, Nikl, Bartek - Štohanzl (86. Sedláček), Držík, Kaufman, Moravec - M. Nešpor (71. Ibragimov), Škoda (90. J. Marek). Trenér: Hoftych.

1. FK Příbram - FK Mladá Boleslav 0:0
Rozhodčí: Zelinka - Večeřa, Pelikán. ŽK: Nohýnek, Plašil, Tarczal - Kalina, Opiela.

Příbram: Hruška - Plašil, Nohýnek, J. Štochl, Pleško - Klesa, Tarczal, T. Pilík (90. Ricka), Koukal (68. Divíšek) - Huňa (79. Wágner), M. Štochl. Trenér: Nádvorník.

Ml. Boleslav: Miller - Kalina, Rolko, Dimitrovski, Šírl - Mendy, Opiela, Procházka, Táborský (73. Dimutsos) - Kulič, Chramosta (78. Řezníček). Trenér: Stanner.

Viktoria Plzeň - FC Hradec Králové 2:1
(0:0)
Branky: 73. Bakoš, 80. Kolář - 90. Hochmeister. Rozhodčí: K. Hrubeš - Filípek, T. Kovařík. Bez ŽK. Diváci: 5488.

Plzeň: Pavlík - Limberský, Bystroň, Neuwirth, Jiráček - Petržela, Horváth, Trapp, Fillo (57. Kolář) - Ďuriš (70. Bakoš), Rezek. Trenér: Vrba.

Hradec Králové: Zich - Fischer, Pávek, Němeček, Kasálek (86. Zelený) - Mišinský (79. Štěpán), Hochmeister, Klapka, Poděbradský - Dvořák (76. Jandík), Černý. Trenér: Kotal.