Teplice i Jablonec vyhrály. A unikají Spartě a Baníku

1. 11. 2009 18:56
Kladno - Teplice 0:2
FK Teplice Štěpán Vachoušek
FK Teplice Štěpán Vachoušek | Foto: Reuters

Praha - Fotbalisté Teplic se udrželi na čele tabulky Gambrinus ligy, když ve třináctém kole vyhráli v Kladně 2:0. O skóre zaostává Jablonec, který doma vybojoval výhru nad Bohemians Praha 1:0.

Na Kladně přitom dlouho svítil na světelné tabuli stav 0:0, ale Severočeši byli od začátku mnohem aktivnější.

Zápas jsme sledovali on-line

Tým trenéra Jiřího Plíška, který přijel bez vykartovaného Mareše, měl v první půli tři slušné šance.

Slavia senzačně podlehla Příbrami. Sparta remizovala
Bídný slávistický říjen završila ´halloweenová´ prohra

Hned na úvod mohl poprvé skórovat Mahmutovič. Byl na hranici ofsajdu, postupoval sám od půlky na brankáře Pavlíka, jenž výborně zasáhl.

V polovině prvního dějství se stejný hráč prosadil přes Grosse, ocitl se tváří v tvář kladenskému gólmanovi. Ten ale vyrazil na roh.

Z opakovaného rohového kopu se poté dostal k hlavičce Matula a míč skončil na kladenském břevně.

Hosté zužitkovali převahu až čtvrt hodiny před koncem.

Verbíř se dostal k míči na vápně a jeho střela skončila na tyči, míč pak poslal za Pavlíkova záda střídající Tomáš Vondrášek.
Ve třetí minutě nastavení pak pojistil výhru po Vachouškově pasu zblízka David Kalivoda.

Jablonec  rozhodl až v závěru

I fotbalisté Jablonce nedokázali proti střížkovským Bohemians dlouho zužitkovat převahu.

V první půli vychytal brankář Beláň nejprve šanci Marka Jarolíma a poté i střelu Vošahlíka po akci s Kovaříkem.

Domácí vlétli do druhé půle hodně aktivně a vynutili se velký tlak, ale Beláň vychytal i Pavlíka a podruhé Vošahlíka.

Severočeši se dočkali až pět minut před koncem zápasu.

Nejprve domácího brankáře Špita vystrašil Dobeš, ale poté Jablonec rozpoutal před brankou hostů doslova peklo a po rohovém kopu se nakonec hlavou prosadil Tomáš Huber.

Vyrovnat mohl záhy Marek Kincl, ale jeho rána z poza šestnáctky těsně minula tyč a Jablonec si už výhru pohlídal.

Liberec vyhrál i na Bohemce

Fotbalisté Liberce si po těsně výhře nad Příbramí připsali v neděli vítězství na hřišti Bohemians 1905.

Liberec nedávno vyřadil "Klokany" z Ondrášovka Cupu a uspěl i tentokrát.

V první půli měli blíže ke gólu domácí. Ale po sedmdesáti minutách se radoval Liberec.

Jan Blažek si udělal prostor ke střele a pěknou technickou střelou do pravé šibenice překonal brankáře Sňozíka.

Slovan se prosadil ve druhé půli, která byla jinak kouskovaná častými fauly. To první půle měla větší spád a domácí mohly mrzet nevyužité šance.

Chybující obranu Liberce nepotrestal ze dvou solidních přiležitostí ani Hartig, ani Škoda, který přestřelil bránu.

Na druhé straně v první půli těsně minul branku po utěšených střelách Vácha a Dočkal.

Na trefu Blažka však už nikdo nenavázal.

Olomouc pokračuje na vítězné vlně

Na vítězné vlně už se opět veze Sigma Olomouc. Po Brnu a Slavii si poradila i s Českými Budějovicemi, které doma porazila 2:0.

Jihočeši si pod novým trenérem Jaroslavem Šilhavým připisovali remízy, ale tentokrát na body neměli.

Olomouc byla od začátku lepší a ze čtyř šancí v první půli se ujala ta z 22. minuty. Po sérii přihrávek dostal míč doprava Jakub Petr, ideálně odcentroval na zadní tyč na Michala Ordoše, který hlavou otevřel skóre.

V ostatních případech podržel hosty brankář Kučera. Ten kapituloval až na začátku druhé půle, kdy ho po zaváhání hostující defenzivy obstřelil  po průniku do šestnáctky Michal Hubník.

Olomouc byla dál aktivní a hosté se prakticky na nic nezmohli a odvážejí si tak z Hané porážku 0:2.

Boleslav málem ztratila vyhraný zápas

V Mladé Boleslavi vypadal duel se Slováckem po první půlhodině na jednoznačnou záležitost v režii domácích.

Ti vedli po trefách Rolka, Mendyho a Kuliče už 3:0.

Hosté se však nesesypali a ve druhé půli dokázali v rozmezí třinácti minut snížit na rozdíl jediného gólu.

Po závaru před brankářem Millerem se trefil Václav Ondřejka a poté se po centru Martina Abraháma prosadil Ondřej Smetana.
Hosté měli na srovnání ještě čtvrt hodiny, vytvořili si tlak, ale na body už nedosáhli.

SK Kladno - FK Teplice 0:2 (0:0)
Branky:
74. Vondrášek, 90+3. Kalivoda. Rozhodčí: Kocián - Čecháček, Vysloužil. ŽK: Procházka, Gross - Rosa. Diváci: 1845.
Kladno: Pavlík - Mráz, Gross, Procházka, Hajník - Bartoš, Szabo, Hlava, Cigánek (81. Moravec) - Šilhan (81. Zachariáš), Klinka. Trenér: Hřídel.
Teplice: Grigar - Vidlička (46. Vondrášek), Lukáš, Smejkal, Matula - Verbíř, Klein (53. Rosa), Ljevakovič, Stožický - Vachoušek - Mahmutovič (90. Kalivoda). Trenér: Plíšek.

FK Baumit Jablonec - FK Bohemians Praha 1:0 (0:0)
Branka:
83. Huber. Rozhodčí: R. Hrubeš - Mencl, Koval. Diváci: 2480.
Jablonec: Špit - Krejčí, Pavlík, Huber, Kovařík - Haurdič (74. Vukovič), Loučka, Jarolím, Čížek (87. Michálek) - Lafata, Vošahlík. Trenér: Komňacký.
Bohemians: Belaň - Macháček, Lencevič, Horáček, Modeste - Dittrich (71. Andronic), Turtenwald, Dobeš - Zoubek, Jeslínek (81. Halama) - Ibe (60. Kincl). Trenér: Jindráček.

Bohemians 1905 - Slovan Liberec 0:1 (0:0)
Branka:
69. Blažek. Rozhodčí: Franěk - Dobrovolný, Pelikán. ŽK: Škoda - Bosančič. Diváci: 5847.
Bohemians 1905: Sňozík - Jindřišek, Lukáš, Nikl, Rychlík - Růžička (64. Slezák), Hašek (79. Dian), Štohanzl, Róth - Hartig (71. Ibragimov), Škoda. Trenér: Hoftych.
Liberec: Hauzr - Gebre Selassie, Holeňák, Kelič, Janů - Dočkal, Bosančič (80. Čorič), Vácha, Papoušek (66. Kerič) - Krbeček, Blažek (90. Nezmar). Trenér: Škorpil.

Sigma Olomouc - České Budějovice 2:0 (1:0)
Branky:
22. Ordoš, 46. Hubník. Rozhodčí: Adámek - Moudrý, Koval. ŽK: Onofrej - Žižka, Riegel. Diváci: 3186.
Olomouc: Lovásik - Rossi, Škerle, Dreksa, Onofrej - Janotka, Petr (80. Bajer), Hořava (88. Otepka), Hubník (72. Štěpán) - Ordoš, Šultes. Trenér: Psotka.
Č. Budějovic: Kučera - Riegel, Žižka, Jarabica, Leština - Krob (58. Dolejš), Doležal, Hudson, Černák - Meszároš (67. Sedláček), Ondrášek (82. Everson). Trenér: Šilhavý.

FK Mladá Boleslav - 1. FC Slovácko 3:2 (3:0)
Branky:
9. Rolko, 14. Mendy, 29. Kulič - 66. Ondřejka, 78. Smetana. Rozhodčí: Matějek - Košec, Drastik. ŽK: Procházka, Lemessa - Kordula. Diváci: 2830.
Ml. Boleslav: Miller - Kalina, Procházka, Rolko, Fabián (90. Janíček) - Mendy, Rajnoch, Opiela, Táborský (82. Kysela) - Kulič, Pecka (71. Lemessa). Trenér: Uhrin.
Slovácko: Vašek - Randa, Kordula, Struhár, Urbánek - Racko (48. Smetana), Zelenka, Abrahám, Cleber (41. Kubáň) - Ondřejka, Švancara. Trenér: Mazura.