20. 9. 2009 19:03
Teplice - Bohemians 1905 1:0, Olomouc - Kladno 1:2
Fotbalisté Teplic zůstávají v čele Gambrinus ligy
Fotbalisté Teplic zůstávají v čele Gambrinus ligy | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Fotbalisté Teplic se v neděli vrátili do čela Gambrinus ligy. Svěřenci Jiřího Plíška porazili v utkání osmého kola na svém hřišti Bohemians 1905 1:0 a předskočili v tabulce dosud první Jablonec.

Jejich vítězství se však nerodilo vůbec lehce. Klokani přijeli na sever Čech s propracovanou defenzivou a přestože Teplice dokáží často obranné řady soupeřů prorážet, nyní se jim to dlouho nedařilo.

Jednu z mála šancí měl hned ve druhé minutě Stožický, který však nedokázal na centr svého spoluhráče Jakuba Mareše dosáhnout.

To však bylo na dlouhou dobu vše, a s postupem času se proto začali osmělovat i hosté. Po půl hodině hry se prezentoval tvrdou ranou Roth, ovšem gólman Grigar vyrazil jeho pokus na roh.

Herní zlepšení nepřišlo ani ve druhé půli. Teplice se sice tlačily do vápna, jenže žádnou vyloženou příležitost si nedokázaly dlouho připravit.

Hodně jim však pomohla situace ze sedmapadesáté minuty, kdy byl po druhé žluté kartě vyloučen hostující Jiří Rychlík.

Budějovice spadly až na dno tabulky

Výhoda jednoho hráče navíc hnala Teplice ještě více vpřed a blízko k úvodní trefě měl vzápětí Martin Klein. Jeho hlavička po Verbířově trestném kopu se však odrazila jen od tyče.

Jak chutná gólová radost poznala Stínadla až dvanáct minut před koncem. Ránu Mareše sice dokázala obrana Bohemians 1905 zablokovat, míč se ale dostal až k Michalu Smejkalovi, a ten nekompromisní dorážkou zajistil domácím páté vítězství v sezoně.

Dařilo se naopak hráčům Bohemians Praha. Ti si připsali velmi cenné tři body díky výhře nad Příbramí 1:0. Jedinou branku vsítil po rohovém kopu Pavel Macháček.

S nečekanou ztrátou se musí smířit v Olomouci. Hanáci vstupovali do souboje s Kladnem jako favorit, jenže po brankách Procházky a Holuba prohrávali na začátku druhé půle už 0:2.

Sigmě se sice podařilo vykřesat jiskřičku naděje v závěru, kdy proměnil nařízenou penaltu Bajer, více však už domácí nestihli.

V posledním nedělním střetnutí si pak Budějovice rozdělily body se Slováckem za bezbrankovou remízu 0:0. Jihočeši se však i přes tento bodový zisk propadli na poslední místo v tabulce.

SK Sigma Olomouc - SK Kladno 1:2 (0:1)
77. Bajer z pen. - 6. Procházka, 48. Holub
Olomouc: Drobisz - Rossi, Dreksa, Škerle, Onofrej - Bajer, Hořava (73. Caihame), Otepka (C) (58. Šultes) - Janotka, Ordoš, Petr (87. Komárek).
Kladno: Pavlík - Mráz, Beneš, Gross, Procházka - Bartoš, Strnad, Szabo (C), Holub - Klinka (85. Moravec), Tatanašvili.