ČTK ČTK, Red Spo
12. 7. 2009 20:06
AS Řím - Viktoria Plzeň 1:1
Fotbalisté Viktorie Plzeň se radují z gólu, zatímco ostravský Střihavka smutní.
Fotbalisté Viktorie Plzeň se radují z gólu, zatímco ostravský Střihavka smutní. | Foto: Václav Rojík, FC Viktoria Plzeň

Brunico - Cennou remízu 1:1 vybojovali fotbalisté Viktorie Plzeň v dnešním přípravném utkání se slavným AS Řím.

Před čtyřmi tisícovkami diváků v italském Bruniku dokonce v poločase vedli po trefě Milana Petržely, ale o náskok se připravili sami krátce po změně stran vlastním gólem Tomáše Hájovského.

Soupeř vystřídal během utkání dvě jedenáctky, první poločas odehrál i Totti, Pizarro, Riise a další hvězdy.

Plzeňští se na zápas hodně těšili a na hřišti bylo vidět, že si ho chtěli užít. Od první minuty byli aktivnější, Horváth, Petržela a Limberský vysílali na branku soupeře jednu ránu za druhou.

Před poločasem přišel první vytrvalejší tlak soupeře, jenže pak Horváth vyzval Petrželu a ten s pomocí tyče skóroval.

Hned po pauze Hájovský ve skrumáži po rohu hlavou poslal míč do vlastní sítě a stanovil konečný výsledek. Osm minut před koncem měli Západočeši velkou šanci, ale Rajtoral těsně minul.

Neuspěly naopak České Budějovice, které prohrály s polskou Poznaní 0:2.

AS Řím - FC Viktoria Plzeň 1:1 (0:1)
47. vlastní Hájovský - 45. Petržela.
Sestava Plzně: Ticháček - Ševinský (46. Lecjaks), Rada, Hájovský, Limberský - Rýdel (Navrátil) - Petržela (60. Rajtoral), Horváth, Kolář (46. Krbeček), Jiráček - Střihavka (70. Mlika). Trenér: Vrba

Dynamo České Budějovice - Lech Poznaň 0:2 (0:1)