ČTK ČTK, Red Spo
30. 6. 2009 20:33
LASK Linec - Sparta 0:1, Jablonec - Bohemians Praha 2:1
Do finále nastoupila Sparta ve žlutém - Ondřej Kušnír

Praha - Fotbalisté Jablonce zdolali v dnešním přípravném utkání na hřišti v Doubravě jiný prvoligový celek Bohemians Praha 2:1.

Hosté vedli od 25. minuty brankou Kincla, ale po změně stran pátý celek minulého ročníku nejvyšší domácí soutěže zápas otočil góly Hubera a Steinera.

Oba trenéři vystřídali o poločase prakticky celé jedenáctky. V prvním poločase byli aktivnější Pražané a díky Kinclovi šli také do vedení. Po přestávce se obraz hry změnil, Jablonec měl více ze hry a otočil skóre ve svůj prospěch.

Dařilo se i Spartě, která vyhrála  v prvním přípravnému zápasu na herním soustředění v Rakousku nad Lincem 1:0. Sparťané se k utkání zastavili cestou do Korutan, kde stráví nejbližších deset dnů.

Úterní zápas byl současně loučením jejich nového stopera Niklase Hohenedera s dresem soupeře.

Hoheneder nastoupil v základní sestavě a hřiště opustil až v poslední minutě. Do té doby se svými spoluhráči zvládl defenzivní práci a sparťané těsně vyhráli, přestože nastoupili až na výjimky s mladými hráči, které teprve čeká boj o základní sestavu.

Rozhodnutí přišlo už v prvním poločase, kdy měl český vicemistr trvalou převahu. V 12. minutě proměnil Igor Žofčák penaltu za soupeřovu ruku, krátce poté ještě Hubník nastřelil břevno. Další zápas čeká sparťany ve čtvrtek proti Olimpiji Lublaň.

Stínem dnešního zápasu byla lehká zranění Manuela Pamiče a Václava Kadlece.

Naopak neuspěla Sigma Olomouc. Svěřenci Zdeňka Psotky prohráli v Mohelnici se slovenským Ružomberokem 0:2.

LASK Linec - Sparta Praha 0:1 (0:1)
12. Žofčák z pen.
Sestava Sparty: Kozáčik - Kuncl, Hoheneder (90. Švec), Hubník, Pamič - Jeslínek, Hušek (46. Sus), Folprecht (46. Kalouda), Žofčák (46. Zeman) - Piroska (46. Střeštík), Holenda (46. Kadlec, 71. Wilfried). Trenér: Chovanec.

Sigma Olomouc - MFK Ružomberok 0:2 (0:2)
21. Lovás, 37. Božok. Rozhodčí: Sedláček. Diváci: 500.
Sestava Olomouce: 1. poločas: Drobisz - Nuc, Zlatohlavý, Komárek, Heidenreich - Janotka, Hořava, Kaščák, Otepka, Petr - Ordoš (35. Šultes).
2. poločas: Blaha - Janotka, Zlatohlavý, Škerle, Vepřek - Caihame, Štětina, Pospíšil (66. Ordoš), Otepka (66. Hořava), Kazár - Šultes.

Baumit Jablonec - Bohemians Praha 2:1 (0:1)
65. Huber, 78. Steiner - 25. Kincl.
Jablonec: 1. poločas: Špit - Farkaš, Pavlík, Drsek, Krejčí - Haurdič, Loučka, Eliáš, Kocourek - Vukovič, Fujerik.
2. poločas: Frydrych - Šisler, Zábojník, Huber, Krejčí (73. Farkaš) - Michálek, Eliáš, Biro, Kovařík - Steiner, Vošahlík.
Bohemians Praha: 1. poločas: Belaň - Macháček, Horáček, Lencevič, Smola - Očovan, Kwame, Zoubek, Eismann - Ibe, Kincl.
2. poločas: Belaň - Galbavý, Obermajer, Turtenwald, Smola - Prandič, Demeter, Dobeš, Dohnálek (70. Jandzik) - Biboko, Kraus.

Mladá Boleslav - Lokomotiv Moskva 2:2 (0:2)
63. z pen. a 74. Táborský - 21. Odemwingie, 33. Glašakov.
Sestava Mladé Boleslavi: Miller - Janíček, Rajnoch, Procházka, Dalovič - Kysela (46. Kúdela), Sylvestre (46. Prempeh), Louhoungou (46. Opiela), Poláček (46. Táborský) - Kulič (46. Pecka), Lemessa (72. Mach).