Walchhofer získal v Bormiu double

ČTK
29. 12. 2006 14:14
Bormio (Itálie) - Také druhý sjezd Světového poháru v Bormiu vyhrál majitel malého křišťálového glóbu z minulých dvou sezon Michael Walchhofer.

Rakouský specialista na rychlostní disciplíny tentokrát zvítězil výraznějším rozdílem než ve čtvrtek a připravil o domácí triumf do té doby vedoucího Petera Filla.

Jednatřicetiletý Walchhofer ve čtvrtek na sjezdovce Stelvio porazil Švýcara Didiera Cucheho o pouhou setinu sekundy a zajistil rakouskému týmu první triumf po třinácti neúspěšných závodech. Dnes opět startoval s číslem třicet a předstihl Itala Filla o 22 setin. Třetí skončil stejně jako ve čtvrtek, kdy se v Bormiu jel náhradní sjezd za zrušený závod ve Val d'Isére, Walchhoferův krajan Mario Scheiber.

Walchofer se stal prvním lyžařem v historii, jenž vyhrál dva závody ve dvou dnech dvakrát v kariéře. Stejný kousek se mu totiž povedl i v únoru 2005 v Garmisch-Partenkirchenu.

Bývalý mistr světa Walchhofer odsunul navíc ze stupňů vítězů Američana Bodeho Millera, jenž se oklepal ze čtvrtečního výpadku a předvedl velmi slušnou jízdu. Ve vyrovnané výsledkové listině se vešlo nejrychlejších třináct lyžařů do jedné sekundy a na body už nestačila větší ztráta než 1,88 sekundy na vítěze.

Mužský SP pokračuje obřím slalomem a slalomem speciál 6. a 7. ledna ve švýcarském Adelbodenu, kde už by měli startovat i čeští reprezentanti.

•     Výsledky:

1. Walchhofer (Rak.) 1:51,82, 2. Fill (It.) -0,22, 3. Scheiber (Rak.) -0,27, 4. Miller (USA) -0,39, 5. Cuche (Švýc.) -0,50, 6. Svindal (Nor.) -0,54, 7. Büchel (Licht.) -0,61, 8. Staudacher (It.) -0,73, 9. Jerman (Slovin.) -0,83, 10. Kernen (Švýc.) -0,84.

Pořadí sjezdu (po pěti závodech): 1. Cuche 330, 2. Walchhofer 286, 3. Büchel 248, 4. Fill 222, 5. Nyman (USA) 184, 6. Scheiber 171.

Pořadí SP (po 16 závodech): 1. Svindal 579, 2. Miller 540, 3. Cuche 535, 4. Fill 458, 5. Walchhofer 340, 6. Büchel 313, ...63. Bank 46, 94. Trejbal (oba ČR) 18.