Hokejové MS on-line: Česko - Slovinsko

20. 4. 2006 17:20
On-line přenos utkání Česko - Slovinsko sledujte v neděli 7. května od 15:15 hodin.
Aleš Hemský je atakován Švýcarem Romano Lemmem.
Aleš Hemský je atakován Švýcarem Romano Lemmem. | Foto: Reuters

On-line přenos z hokejového utkání skončil, děkujeme Vám za pozornost.

Hráčem utkání je slovinský brankář Kristan a Martin Erat.

Český tým na světovém šampionátu poprvé vyhrál. Na svém kontě má za výhru a remízu tři body.

60:00 Utkání skončilo. Česko porazilo Slovinsko 5:4.

59:59 Gól. Razingar snížil na 4:5 střelou z úhlu z levé strany.

56:44 Hnilička si připsal další zákrok .

59:36 Hnilička se natáhl po puku a sebral jej těsně před dotírajícím Rodmanem.

58:48 Češi se v oslabení úspěšně brání.

Trenér Slovinska Výborný si bere oddechový čas.

57:56 Tenkrát dostává dvě minuty za držení.

57:24 Kopitar vystřelil z otočky, Hlinčka chytil puk do lapačky.

55:50 Slovinci český tým zatlačili. Rodman vypálil zblízka z otočky. Hnilička byl připraven.

55:18 Český tým má stále převahu, ale útočné kombinace se mu již nadaří tak hladce jako v první polovině utkání.

55:12 Hejdovu střelu od modré vyrazil Kristan do ochranné sítě.

53:50 Rolínek vyvezl puk zpoza branky, ale ani Bednář, ani Hlaváč nezakončili.

52:26 Slovinci jsou v plném počtu. V závěru přesilovky Češsko sevřelo soupeře před brankou a Kristan se musel hodně otáčet, Češi však neskórovali.

50:40 Bednář se snažil před zcela odkrytou brankou vyšperkovat akci přihrávkou na Bulise, ale neúspěšně.

50:26 Slovinsko bude hrát ve třech. Vidmar stáhl Bednáře. Trenér Hadamczik si bere oddechový čas.

49:08 Česko bude hrát přesilovku. Dvě minuty dostal Rodman.

38:30 Razingar se dostal do sólového úniku a Hnilička se blýskl bravurním zákrokem.

47:53 Plekanec vystřelil na Kristana, puk se odrazil vzhůru Bednář ležícího gólmana nepřekonal.

46:50 Hafner přidržel Hlaváče a dostane dvě minuty.

44:20 Hra plná nepřesností pokračuje i nadále.

42:20 Hra působí od začátku třetiny oboustranně trochu rozháraně.

40:03 Slovinci jsou v plném počtu.

40:01 Třetí třetina duelu Česko- Slovinsko byla zahájena.

40:00 Druhá třetina skončila. Český tým vede nad Slovinskem 5:3 a ve třetí třetině bude dohrávat tří sekundy přesilovky.

39:40 Bulis v samostatném nájezdu minul branku.

39:10 Kristan lapil i přes clonění Balaštíkem Kaberleho nahození od modré čáry.

38:37 Výborný se nedostal k teči Eratovy střely.

38:03 Přesilovku si pro změnu zahrají Češi. Goličič si odchází odsedět trest za hákování.

37:09 Po vstřelené brance Slovinci opět ožili a českému celku častěji zátápějí v obranné třetině. Naposledy páli z mezikruží Kranjc.

36:49 Štefan obkroužil branku, vybruslil před branku, jenže nastřelil pouze slovinského gólmana.

35:14 Gól. Kranjc snižuje na 3:5. Škoula se vrátil na led, ale Slovinci měli na ploše šest hráčů při signalizovaném vyloučení Hejdy. Slovinskému týmu se vydařil závěr přesilové hry, kdy český tým přišpendlil ke Hniličkově brance.

33:47 Bulis se třikrát po sobě dostal v oslabení ke střele, ale neuspěl.

32:48 Budeme hrát znovu v oslabení. Škoula dostává dvě minuty za hákování.

31:37 Český tým je kompletní.

Slovincům se přesilovka moc nedaří, česká čtveřice se zatím v pohodě brání.

30:10 Krajnc páli na Hniličku od modré, jeho střela byla tečována nad.

29:37 Richter podruhé odchází na trestnou lavicvi.

28:30 Hubáček zblízka neprotlačil puk mezi Kristanovy betony.

28:00 Bednář se po dlouhém úniku po křídle snažil najít horní růžek slovinské branky, ale neuspěl.

27:18 Slovinci poprvé přečkali oslabení. Na jeho konci nebezpečně pálil Hubáček.

25:57 Češi opět v přesilovce vůbec nepouštějí Slovince k puku.

25:12 Faul Golčiče na Rolínka. Češi budou hrát znovu přesilovku.

24:28 Gól. Opět český tým využívá přesilovku. Michálek napálil z mezikruží puk po přihrávce Balaštíka střelou pod břevno zvýšil na 5:1.

23:44 Češi svírají Slovince v přesilovce v útočném lichoběžníku. Zatím se skórovat nepodařilo.

22:56 Za nedovolené bránění je dnes podruhé vyloučen Vidmar.

20:50 Tenkrát si vybruslil do střelecké pozice, jeho pokus Kristan lapil, stejně jako o chvíli později Krajíčkovu střelu.

20:24 Gól. Razingar nádherně vysunul v přesilovce křížnou přihrávkou před branku Sotlara a ten zblízka překonal Hniličku. Slovinsko snížilo na 2:4

20:01 Druhá třetina utkání Česko - Slovinsko začala. Český tým  vede 4:1, ale na začátku druhé části se musí bránit necelou minutu v oslabení. Na trestné lavici sedí Richter.

20:00 První třetina skončila. Český tým vede nad Slovinskem 4:1. Slovinci budou ve druhé třetině dohrávat necelou minutu přesilové hry.

19:00 Slovincům hned na začátku přesilovky utekl puk do středního pásma.

18:50 Richter dostává dvě minuty za podražení.

18:16 Štefan se prodíral do nadějné šance po Rolínkově přihrávce, alůe neuspěl.

17:13 Bednárř dostal chytrý pas od Hubáčka před branku, ale Kristan se stačil rychle přesunout v brankovišti a střelu vyrazil.

16:27 Slovinský tým po vstřelené brance ožil a častěji se vydává na útočné výlety na českou polovinu.

15:20 Kopitar zakončil střelou nad nebezpečný průnik Slovinců tři na dva.

14:30 Přestoževše nasvědčovalo tomu, že se puk odrazil od tyčky Hniličkovy branky, rozhodčí viděl na videozáznamu gól.

14:30 Rozhodčí gól uznává. Slovinsko snižuje na 1:4.

14:30 Muričova střela se odrazila od branky. Rozhodčí jde překontrolovat videozáznam, zda byl gól, či ne.

13:23 Gól. Český tým využívá i třetí přesilovku. Po vyšachování slovinské obrany se mezi kruhy dostal k puku Michálek a ranou pod převno zvýšil na 4:0. Slovinsko střídá gólmana, Glaviče střídá Kristan, jenž hájil branku předevčírem proti Finsku.

13:00 Michálek pálil na branku, ale ani on, ani dotírajíci Erat neskórovali.

12:23 Slovinsko bude hrát znovu ve čtyřech. Vidmar dostává dvě minuty za držení.

10:35 Gól. Česko využívá další přesilovku. Výborný skvěle našel před odkrytou brankou Erata, který se vyložené šanci nemýlil. Česko vede 3:0.

10:20 Kranic odchází na trestnou lavici.

9:55 Hafner provětral od modré Hniličkovu lapačku, český gólman si parádním semaforam s pukem poradil.

8:50 Výborný výborně clonil před brankářem a snažil se tečovat Hejdovu střelu od modré, ale gólmana nepřekonal.

7:21 Kutlák po delší době zaměstnal slovinského gólmana.

6:19 Český tým je v plném počtu.

6:15 Rodman prověřil v závěru přesilovky Hniličkovu lapačku.

5:40 Češi se bez problémů brání slovinské přesilové hře.

4:54 Bednář překazil rozehrání slovinské přesilovky lehhkým vyhozením.

4:20 Na trestnou lavici odchází za napadení Tenkrát.

3:42 První šance Slovinců. Hnilička si připsal první zákrok proti střele Rodmana.

3:04 Gól. Češi vedou už 2:0. Balaštík tečoval do branky střelu střelu T. Kaberleho od modré čáry. Poprvé český tým na turnaji využívá přesilovku.

2:33 Slovinec Murč odchází na trestnou lavici za podraření.

2:05 Hlinka se ocitl ve velké šanci před brankou. Po přihrávce Bednáře se však sám opřed gólmanem neprosadil.

1:09 Plekanec naznačil forhendovou střelu a následně bekhendem propasíroval puk slovinskému gólmanovi mezi betony.

1:09 Gól. Tomáš Plekanec skóruje po přihrávce T. Kaberleho. Česko vede 1:0.

0:01 Utkání Česko - Slovinsko bylo zahájeno.

Čeští reprezentati vyjíždějí v bílých dresech na plochu.

Předpokládané sestavy:

Česko: Hnilička - Kaberle, Michálek, Krajíček, Škoula, Kutlák, Hejda, Richter - Erat, Výborný, Hlaváč - Tenkrát, Plekanec, Bulis - Bednář, Hlinka, Hubáček - Balaštík, Štefan, Rolínek - Prorok.
Slovinsko: Kristan - Sotlar, Kranjc, Goličič, Vidmar, Robar, Ciglenečki, Groznik - Sotlar, Kopitar, Razingar - D. Rodman, Kontrec, Avgustinčič - Žagar, Hebar, Varl - Murič, Terlikar, Šivic - Hafner.