Hašek dostal osm branek a šel z ledu

SportPlus, ČTK
5. 1. 2007 7:14
New York - Dominik Hašek vydržel v brance Detroitu necelých 52 minut. Po osmé inkasované brance uvolnil na ledě San Jose místo Chrisu Osgoodovi.

Hašek - 6 gólů a víc

8 branek:
4. ledna 2007, San Jose - Detroit 9:4 (devátý gól inkasoval náhradník Osgood)
7 branek:
4. prosince 1996, Buffalo - Vancouver 6:7 po prodloužení, 1. ledna 1999, Buffalo - Anaheim 2:7
6 branek:
10. října 1991, Chicago - Vancouver 7:6, 31. prosince 1992, Buffalo - New York Rangers 11:6, 9. dubna 1995, Buffalo - Boston 5:6, 14. května 1995, Philadelphia - Buffalo 6:4, 2. prosince 1995, Boston - Buffalo 6:4, 11. prosince 1995, Buffalo - Tampa 1:6, 12. října 1996, Buffalo - Detroit 1:6, 7. prosince 1996, Hartford - Buffalo 6:4, 9. ledna 1997, Los Angeles - Buffalo 6:3, 3. října 1997, Washington - Buffalo 6:2, 26. října 1997, Phoenix - Buffalo 6:1, 15. března 2000, San Jose - Buffalo 6:5 po prodloužení.

Red Wings zápas prohráli 4:9. Hosté přitom ve 12. minutě vedli i díky trefě Jiřího Hudlera už 3:0, pak se však hráči Shraks zmobilizvali a utkání i díky nahrávce Milana Michálka otočili.

Hašek přitom dostal více než pět branek napsoledy 15. března 2000, shodou okolností také v San Jose. "Nemám žádné vysvětlení. Nevím, co na to říct. Vedli jsme 3:1, všechno bylo v pohodě. Pak dalo San Jose tři góly v přesilovkách a naše hra se rozpadla," dumal pardubický rodák po nepodařeném zápase.

Po sedmé inkasované brankce toho měl Hašek dost, ale vystřídat se ještě nenechal. "'Říkal jsem si, že sedm je už dost. Povedl se mi docela dobrý zákrok - a pak jsem zase inkasoval," dodal s tím, že podobný příděl dostal naposledy v dresu Pardubic někdy počátkem 90. let, kdy jeho tým prohrál 4:11.

Tři góly Martina Straky rozhodly o vítězství hokejistů New Yorku Rangers nad Philadelphií 3:2. U jedné branky mu asistovali i Michal Rozsíval a Jaromír Jágr.

Straka byl po zásluze vyhlášen první hvězdou utkání a.Rangers i díky jeho výkonu navázali na sérii porážek už třetí výhrou po sobě.

Straka už nastřílel 21 branek, tedy o jediný gól méně než za celou minulou sezonu. Nejlepší kanonýr týmu Brendan Shanahan dal jen o dva zásahy více. "Tomu nevěnuju žádnou pozornost. Nikoho v bodování nehoním, jen se snažím hrát svoji hru."

Obránce New Yorku Rangers Karel Rachůnek (v modrém) bojuje u hrazení Todda Fedoruka z Philadelphie. | Foto: Reuters

Hráči Bostonu po pondělní porážce v Torontu 1:5 dostali v odvetě od Maple Leafs gólů hned deset. Na výhře 10:2 se dvěma nahrávkami podílel i Tomáš Kaberle, jednou přispěl jeho kolega z obrany Pavel Kubina

Hvězdou duelu se stal Alexander Steen, který si připsal hattrick a dvě asistence. Jen o jednu branku méně vstřelil jeho spoluhráč Matthew Stajan.

Střelecky se dařilo i Patriku Eliášovi. Ten svým šestnáctým gólem sezony rozhodl o triumfu New Jersey nad rivalem New York Islanders 4:3. Dvěma brankami se blýskl Zach Parise, který je s Eliášem nejlepším střelcem týmu.

"Tento rok za nás střílí velmi důležité branky. Povedl se mu vstup do sezony a od toho se odrazil. Na to, že v NHL působí teprve druhým rokem, je opravdu úchvatný," vysekl Pariseovi poklonu kouč Claude Julien.

Devils měli vynikající vstup do utkání, po Eliášově zásahu z počátku druhé třetiny vedli již 4:1. Ostrované se sice snažili vyrovnat, ale to se jim nakonec nepodařilo. Zasloužil se o to i brankář Martin Brodeur, který pochytal čtyřicet střel Islanders.

Ani dvě trefy Rostislava Olesze nepomohly Floridě k úspěchu v Calgary, Flames se z vítězství 5:4 radovali v prodloužení.

Útočník Petr Nedvěd se poprvé představil v dresu Edmontonu, kam v úterý přišel z Philadelphie, a hned se zapsal do střelecké listiny. Nakonec však triumfovali hosté z Dallasu. Oilers přitom ve druhé části vedli již 4:1, Stars se ovšem povedl obrat skóre na 5:4. Prodloužení a samostatné nájezdy pak zařídil dvě sekundy před koncem řádné hrací doby Aleš Hemský

Aleš Hemslký z Edmontonu dává v posledních sekundách vyrovnávací gól do sítě dallaského gólmana Martyho Turca. | Foto: Reuters

Jeho vyrovnávací branka padla po chybě českého útočníka Dallasu Patrika Štefana, který v utkání vstřelil jednu branku. Štefan ztratil puk v obranném pásmu Edmontonu, který již hrál bez brankáře.

"Není to, jako bych netrefil. Věděl jsem, že je špatný led, snažil jsem se tedy zavést puk až do sítě. Ale když jsem se pokusil o bekhendovou střelu, kotouč mi přeskočil hokejku. Nakonec jsme získali dva body, takže teď se tomu můžu zasmát," oddechl si po utkání Štefan.

V penaltovém rozstřelu byli úspěšní oba střelci Stars Sergej Zubov i Jussi Jokinen, zatímco Hemský a Petr Sýkora své nájezdy neproměnili. Hemský vedle branky v utkání zaznamenal i asistenci, Sýkora nahrával dvakrát. S vymknutým ramenem v první dvacetiminutovce opustil led český zadák Edmontonu Ladislav Šmíd.

Jasný výsledek se naopak zrodil ve Washingtonu. Capitals po sérii pěti porážek přivítali Montreal a vyprovodili jej debaklem 5:1, dvěma góly se blýskli Dainius Zubrus a Alexander Sjomin.

Minnesota na domácím ledě svým soupeřům často body nepřepouští. Ve čtvrtek ale na hokejisty Wild vyzrála Tampa Bay, která si odvezla těsnou výhru 3:2.

Výsledky čtvrtečních zápasů NHL:
Boston - Toronto 2:10 (2:1, 0:5, 0:4)
9. Donovan, 12. W. Primeau - 29., 36. a 48. Steen, 48. a 51. Stajan (u obou T. Kaberle), 22. a 36. Battaglia, 4. Pohl (Kubina), 37. Newbury, 56. Kilger. Střely na branku: 31:39. Diváci: 14.560.

New York Rangers - Philadelphia 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)
5., 26. a 47. Straka (u druhé Rozsíval, Jágr) - 45. Meloche, 60. M. York. Střely na branku: 29:24. Diváci: 18.200.

Washington - Montreal 5:1 (2:1, 2:0, 1:0)
16. a 18. Zubrus, 29. a 50. Sjomin, 28. Nycholat - 10. Rivet. Střely na branku: 35:28. Diváci: 11.287.

Carolina - Phoenix 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
4. Perreault, 21. Jovanovski. Střely na branku: 29:28. Diváci: 15.096.

St. Louis - Chicago 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
12. Stempniak, 41. Wideman. Střely na branku: 19:28. Diváci: 11.849.

Minnesota - Tampa Bay 2:3 (0:2, 1:1, 1:0)
21. Parrish, 54. Demitra - 9. St. Louis, 14. Boyle, 35. Lecavalier. Střely na branku: 31:24. Diváci: 18.568.

Edmonton - Dallas 5:6 po sam. nájezdech (2:0, 2:2, 1:3 - 0:0)
1. Smyth, 5. Horcoff, 25. Nedvěd (Sýkora, Hemský), 33. Lupul, 60. Hemský (Sýkora) - 24. Štefan, 36. Tjärnqvist, 44. Lehtinen, 44. P. Boucher, 48. Hagman, rozhodující sam. nájezd Zubov. Střely na branku: 30:35. Diváci: 16.839.

New Jersey - NY Islanders 4:3 (3:1, 1:1, 0:1)
2. a 13. Parise, 3. Brylin, 25. Eliáš - 3. T. Hunter, 32. Hilbert, 60. Sillinger. Střely na branku: 26:43. Diváci: 12.529.

Calgary - Florida 5:4 v prodl. (1:1, 1:0, 2:3 - 1:0)
5. Iginla, 31. Tanguay, 57. Ritchie, 59. Moss (Hamrlík), 65. Giordano - 50. a 57. Olesz, 20. Bouwmeester, 47. Booth. Střely na branku: 29:42. Diváci: 19.289.

San Jose - Detroit 9:4 (1:3, 4:0, 4:1)
27. a 56. Clowe, 47. a 52. Grier, 15. Gorges, 25. Cheechoo, 35. Ehrhoff, 37. Pavelski (M. Michálek), 48. Marleau - 4. Hudler, 9. Holmström, 12. Jason Williams, 59. Lebda. Dominik Hašek odchytal za Detroit 51 minut, z 28 střel inkasoval 8 gólů a úspěšnost zásahů měl 71,4 procenta. Střely na branku: 31:30. Diváci: 17.496.

2. Calgary 39 20 4 15 118:104 44
3. Minnesota 41 21 2 18 117:112 44
4. Edmonton 40 19 3 18 115:119 41
5. Colorado 39 19 2 18 125:113 40